Az IETT 2019. évi éves jelentése jóváhagyva az IMM Közgyűlésen

Az iett éves jelentését az ibb közgyűlésen hagyták jóvá
Az iett éves jelentését az ibb közgyűlésen hagyták jóvá

Az IMM Közgyűlésen tartott ülésen az Alice Bilgili, az IETT vezérigazgatója által bemutatott „2019 IETT éves jelentést” hagyta jóvá a Közgyűlés. Bilgili, felhívva a figyelmet az IETT megtakarításaira, azt mondta: „A szolgáltatások növekedésével az utasok elégedettsége is növekedett, havonta átlagosan 2 millió újabb utas kiszolgálásával. Ezzel a modellel az utazás aránya 1,94% -ról 0,91% -ra csökkent, és ezekkel a fejlesztésekkel 2019-ben 225 millió TL került megtakarításra. ” Bilgili azt is mondta, hogy az IETT bevételi költségvetése 2 milliárd 567 millió, a kiadási költségvetés pedig 2 milliárd 160 millió.


Az Isztambul Metropolitan Municipality (IMM) közgyűlése a világjárvány miatt ideiglenesen július harmadik ülésén tartott a Yenikapı Eurázsia Kiállítási és Művészeti Központban. A napirendi pontok megvitatása után az IETT Főigazgatósága 2019. évi pénzügyi költségvetési végleges elszámolását, mérlegét és könyvvizsgálói jelentését Alper Bilgili vezérigazgató nyújtotta be a parlamentnek.

ALPER BİLGİLİ: „GYERMESEN NAGYON INNOVATÍV INTÉZMÉNYNEK MEGJELENKEZNI A VALÓSÁGÁNAK

Bilgili vezérigazgató, aki kijelentette, hogy az IETT 149 éves történetének, tapasztalatának köszönhetően dinamikus intézmény, és ugyanakkor nyitva áll az újításokra, azt mondta: „Az IETT holisztikus szempontból szervezi, felügyeli, koordinálja a tömegközlekedési szolgáltatásokat és az utasok igényeit. Az ágazati ismeretek kezelésének küldetésével jár. ” Bilgili felvázolta az IETT jövőképét is: „Mint vezető szervezet, amely megkönnyíti a városi életet azáltal, hogy a fenntarthatóság megértésével vonzóvá teszi a tömegközlekedést”, és azt mondta: „Gyorsan haladunk a tömegközlekedés jövője felé annak érdekében, hogy igazságos, érzékeny, részvételi, megbízható és innovatív intézmény legyen.”

BEFEJEZETTES 76 millió KILOMETRET

Megjegyezve, hogy az IETT 5 alkalmazottal 63 órás szolgáltatást nyújt, Bilgili megosztotta a következő információkat:
„Szolgáltatást nyújtunk utasunknak 3 garázsunkban és 65 platformon a 15 járműünk karbantartására, javítására és tisztítására, amelyek mind mozgáskorlátozottak számára elérhetőek. Kínálunk tömegközlekedési szolgáltatásokat Isztambul minden sarkában, összesen 68 ezer 8 megállóval, 739 ezer 4 nyitva tartással és 969 13 bezárással. 708-ben 2019 millió kilométert tettünk meg kétezer 2 busszal, 462 vonal és 815 millió utas kiszolgálására 5 millió járaton. A Metrobusszal 275 millió kilométert tettünk meg azzal, hogy 143 millió utast kiszolgáltunk 603 járművel 7 sorban és 2 millió 600 ezer alkalommal. 298-ben vonalszámunk 76% volt 2019-hoz képest; járatok száma 2018%; 5% -kal, az utasszámunkat pedig 10% -kal növeltük.

Kiemelve a 2019-ben hét stratégiai célkitűzésnek megfelelően végzett tevékenységeit, Bilgili előadása kiemeli a következőket: „Az„ Integrált tömegközlekedési irányítási rendszer létrehozása és fejlesztése ”címsor alatt, amely az első stratégiai céljaink, a teljes integráció biztosítása a közlekedésben, a tömegközlekedés igényeinek igazgatása, Fejlesztünk és hajtunk végre projekteket egy hatékony ellenőrzési rendszer felállításához és a magánszállítás intézményesítéséhez. Ebből a célból az üzleti tervező szoftverrel biztosítottuk az üzleti tervek optimális elkészítését, biztosítva a gyors alkalmazkodást a sűrűség különböző időszakaira, növelve a hatékonyságot a járművezető-jármű optimalizálásával és a járműtípus kiválasztásával az utasok sűrűsége szerint. ”

69 új sort nyitottunk meg

„A városunkban lévő metróval integrált buszvonalak tervezésének keretein belül előkészületeket és szimulációkat végeztünk egy speciális vonal-betápláló vonalon és ármodellben egy speciális szoftverrel. 2019-ben 69 új vonalon nyitottuk meg utasok igényeinek kielégítését és a tömegközlekedési szolgáltató hálózat továbbfejlesztését. ”

4 ezer 605 kiadást biztosítunk

„Folytattuk az IETT egyes buszai személyzetének és karbantartó szolgáltatásának üzemeltetését, versenyképes költség-előnyök felhasználásával a piacon, és így napi 4 605 utazást növeltünk Isztambulban. A szolgáltatások növekedésével az utas-elégedettség növekedett azáltal, hogy havonta átlagosan 2 millió utast kiszolgáltak. Ezzel a modellel az utazás aránya 1,94% -ról 0,91% -ra csökkent, és ezekkel a fejlesztésekkel 2019-ben 225 millió TL került megtakarításra. ”

10 millió megtakarítást mentünk üzemanyagban

„Mint IETT, évente nyílt pályázattal szállítjuk üzemanyagot. Az előző pályázathoz képest 2% -kal növeltük diszkontrátát a szivattyú eladási áránál, és évente körülbelül 10 millió TL megtakarítást értünk el. Folytatva azt a gyakorlatot, hogy járműveinket saját garázsunkban évente kötelezően ellenőrizzük, anélkül, hogy az ellenőrző állomásra mennénk, hozzávetőleg 700 ezer TL-t takarítottunk meg üzemanyag és személyzet tekintetében. Ezen túlmenően ezzel az alkalmazással csökkentjük a megtett kilométert és az utazási veszteségeket. ”

Járműveinket a MECHANIKUS MŰSZAKSZABÁLY ELLENŐRIZNI

„A városunk összes szolgáltatási területe; Arra törekszünk, hogy jobb minőségű tömegközlekedési szolgáltatást nyújtsunk az isztambuli férfiaknak az információk, a környezeti hatások, az akadálymentesség, a biztonság, a kényelem, az utasszállítás, az idő és a kényelem szempontjából. Ebben az összefüggésben 2019-ben összesen 2 565 ellenőrzést végeztek az IETT összes szolgáltatási területén és tömegközlekedési járművein, és elvégezték a szükséges fejlesztéseket. Az IETT ellenőrzőin és karbantartó vállalatain kívül a buszkarbantartási tevékenységeket egy független intézmény, a Gépészmérnökök Kamara is ellenőrizte. Az ellenőrzés eredményeként a megállapítások alapján megkezdték a fejlesztéseket. ”

FELHASZNÁLottuk a FEKETE BOX RENDSZERET

„2019-ben is folytattuk a Black Box rendszer kibővítését Metrobus járműveinkben. Megkezdtük a fekete repülõgép telepítését is, amely korábban csak a metrobusz-jármûveinken volt hozzáférhetõ, a nemzetközi járatokra üzemelõ buszokra. A fekete dobozos rendszernek köszönhetően a gazdaságos és biztonságos vezetés ösztönzésével, a megelőző karbantartási igények azonosításával pontosabban tudunk eljárni az autó-vezető-üzemeltető eredménykártya létrehozásában. Szolgáltatási minőségünk javítása érdekében befejeztük a felvonók és mozgólépcsők karbantartási és javítási munkáit a Metrobus-ban. Ily módon 43% -kal csökkentettük a metrobusz mozgólépcsőivel és felvonóival kapcsolatos panaszokat. ”

Csökkentjük a balesetek számát

„Tevékenységünk egy másik része a biztonságos vezetési rendszer, amelyet elkezdtünk használni a metrójárműveinkben. A metrobusz vonalon biztonságos vezetési rendszerrel működő járműveinkben aktiváltuk az ütközést, a követési távolságot, a kritikus megközelítést, a sávszegést és a gyalogosok figyelmeztető rendszerét. Ily módon csökkentettük a balesetek számát, amelyek a járművezető hibái miatt fordulhatnak elő. Komoly lépéseket tettünk a Metrobus munkahelyi biztonsága szempontjából is. Biztosítottuk, hogy az állomás bejáratánál sebesség figyelmeztető táblákat helyezzenek el, huzalkerítéseket húzzanak az állomás mentén és biztonságos vezetési tréningeket biztosítsanak. Kétkomponensű útfestékeket és új rendszerű nagy teherbírású akadályokat készítettünk. Ezeknek a fejlesztéseknek köszönhetően sikerült 2018% -kal csökkenteni a balesetek számát, amely 18,05-ban 2019 ezer útszakaszon volt 10,74-re, 40-ben 2018-re. Az elvégzett fejlesztési tevékenységekkel a balesetek számát, amely 46-ban száz ezer útra 42 volt, 8,5% -ra csökkentettük buszjainkban. ”

BEJEGYZETT BEJELENTÉSEK

Miközben az IETT-hez kapcsolódó hívások az İBB ALO 153 vonalához 2015 és 2018 között folyamatosan növekedtek, 2019-ben 2018% -kal csökkentettük az IETT által beérkezett kérelmeket 4-hoz képest, a megtett intézkedések és a területen végrehajtott fejlesztések eredményeként. Ezer expedíciónkénti panaszok számát 11 százalékkal sikerült csökkentenünk az előző évhez képest. ”

Az IETT PÉLDA PÉLDA ORSZÁGOKRA

„Az IETT-ként végrehajtott sikeres gyakorlatokat a különböző országok követik. Ebben az összefüggésben 2019-ben nyolc ország delegációi és különféle tömegközlekedési szövetségek látogatták meg az IETT-t, és összehasonlítás céljából interjúkat tartottak a különféle alkalmazásaink számára. Az adminisztrációnk alatt 8 garázsban vannak kezelőhelyek. Azáltal, hogy 13-ben kb. 2019 ezer köbméternyi, 142 ezer köbméternyi vizet hasznosítottak garázsunkban, 90-ben visszanyertük a felhasznált víz 63 százalékát. Az IETT vízlábnyomának csökkentésére tett erőfeszítéseit belefoglalták a "25 liter" dokumentumfilmbe, amelyet egy nemzetközi csatornán sugároztak, és amelyet a nyilvánosság a "legsikeresebb pályázatok" között mutatott be. "

9 SZERETETT VEZETŐNEK MEGKEZDETTEK, MINDEN VONATKOZÓT MEGERŐSÍTNI

„A Közlekedési Akadémia létrehozására irányuló erőfeszítéseink 2019-ben folytatódtak és javultak. Az UGETAM-szal aláírt megállapodással összhangban arra törekszünk, hogy minden tömegközlekedésben részt vevő járművezetőnek, különösen az IETT alkalmazottainak oktatást és tanúsítást nyújtsunk. Ezenkívül azt tervezzük, hogy az ország egész területén közlekedéssel foglalkozó szakemberek számára az idővel felállítandó képzést az akadémia területén kell létrehozni. Azáltal, hogy az IETT története során először toborzott női sofőröket, biztosítottuk, hogy 9 női sofőr kezdje meg munkáját. A munkatársaknak nyújtott képzések 27 ezer 333 órás tantermi képzést és 12 ezer 194 órás távoktatást tartalmaztak, összesen 39 ezer 527 óra. Így kb. 8,3 órás képzést biztosítunk személyenként. Folytattuk az IETT-nál a vezetõink számára kifejlesztett teljesítményalapú feladatkiosztási modell megvalósítását. A teljesítményalapú feladatkiosztási modell frissítésével biztosítottuk, hogy a teljesítménykritériumok frissítésével tisztességesebb feladatkiosztási modellt hozzunk létre. Ezzel az alkalmazással kifejlesztettünk egy új szoftvert, amely lehetővé teszi járművezetőink számára, hogy teljesítményük szerint válasszák ki azokat a vonalakat, amelyekben dolgozni fognak. Ily módon 17% -kal csökkentettük a „megsértés megsértése” panaszokat, 13% -kal a „durva magatartás” panaszokat, 16% -kal az „útvonal megsértése” panaszokat, miközben 7% -kal növeltük a pontossági rátánkat. A teljesítményfejlesztési rendszer részeként összesen 73 alkalmazottat jutalmaztunk, köztük 137 köztisztviselőt és 210 munkást. ”

A beszédek a csoportok nevére kerültek

Bilgili bemutatása után Suat Sarı az İYİ párt nevében, Mevlüt Öztekin az AK párt képviselıcsoportja és Birkan Birol Yıldız a Cumhuriyet Halk párt képviselıcsoport nevében kifejtette véleményét az IETT éves jelentésérıl.

A szavazást a beszédek után végezték. A szavazás eredményeként az IMM Közgyűlés jóváhagyta az IETT 2019. évi éves jelentését.Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar