Kajetanowicz Törökország rally, a Pirelli uralma folytatja a regisztrálót

A Pirelli sok versenyzője, aki Kajetan Kajetanowicz Európa-bajnoki címet, Törökország WRC (Rally Világbajnokság) gyalogosan „Rally 2” állást foglal magába, a Pirelli továbbra is domináns.

Kajetanowicz Skodája Pontus Tidemand, a Pirelli egykori versenyző unokaöccse és Petter Solberg 2003-as világbajnok hasonló szereplésű autója előtt fejezte be a versenyt. Pirelli gumikkal versenyezve a két Skoda Fabia R5 az olasz márkának az első és a második helyet hozta a besorolásban. Annak köszönhetően, hogy Marco Bulacia és Yağız Avcı a negyedik, illetve az ötödik helyet szerezte meg Citroen C3 R5-ös motorjával, a kategória első öt autójából négyet Pirelli gumikkal szereltek fel. A 2. rally a World Rally Cars fő kategóriájába tartozik, ahol 2021-től hároméves megállapodás alapján a Pirelli lesz az egyetlen gumiabroncs-beszállító.

Az idei szezonban a rally versenyekből levont tanulságok és a WRC sztárjával, Andreas Mikkelsennel folytatott speciális tesztprogram átkerül a következő generációs abroncsokba, amelyeket a Pirelli a jövő évtől biztosít a rally világkocsik számára.

A zord és forró körülmények miatt a gumik fontosabbak

a talajviszonyok, amelyek a török ​​Rally Marmaris úti pályájának minden pályája drága pillanatok voltak a színpadon a gumiabroncsok által az elejétől a végéig bekövetkező rendkívül nehéz fárasztások következtében a kemény és forró körülmények miatt. A Pirelli pilótáinak azonban homlokukkal sikerült kijönniük ebből a nehéz versenyből, és az osztályozásuk élén végeztek. A Pirelli Rally 2 R5, valamint demonstrálja az autó dominanciáját Törökországban és a WRC2 WRC3 (a gyári és a személyautók számára) is megnyerte versenyét.

A törökországi Terenzio Testoni, a Pirelli Rally Activity menedzsere a következő megjegyzéssel találta meg a rallyt: "A leghíresebb világbajnok, amely a legkeményebb és legfontosabb tényezőt is bünteti, a megbízhatóságban feszült rally volt. A leggyorsabb autó biztosan nem volt elég; Szüksége volt robbanásbiztos és nagyon erős gumikra is, ami állandó kockázatot jelentett. A Turkey Rally, a legnehezebb körülmények között is alkalmas kemény paszta Scorpion K4 gumiabroncs földterület kulcsfontosságú szerepet játszott sikerünkben. A sebesség és a tartósság közötti tökéletes egyensúlynak köszönhetően a 2. rally első öt helyéből négyet tudtunk megszerezni.