A hallássérült kerékpáros világbajnokság véget ér

véget ért a hallássérültek világbajnoksága

36 és 72 kilométeres pontversenyekkel zárult a Gaziantep Kormányzóság koordinálásával és a Gaziantep Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportszolgáltatási Osztályával, valamint a Török Siketek Sportszövetségével együttműködésben megrendezett Siket Kerékpáros Világbajnokság.

A 36 kilométeres női versenyszámban az orosz Viktorovna Alisa Bondareva lett az első, az ukrán Jelisaveta Topcsaniuk a második, az orosz Aleksandra Ruslanovna Evdokimova pedig a harmadik helyen végzett. A 72 kilométeres férfiaknál az orosz Dmitrij Andrejevics Rozanov lett az első, a második Ivan Vladimirovics Makarov, a harmadik pedig Jevgenyij Mihajlovics Prohorov.

A BAJNOKSÁG UTOLSÓ NAPJÁN LÉLEGZÉS FOLYTATOTTAK

Gazi városa, amely Fatma Şahin fővárosi polgármester vezetésével kiemelkedik "Sportbarát város" identitásával, magas szintű versenyek tanúja volt a 28. siket kerékpáros világbajnokságon, amelyet először rendeztek meg Törökországban október 02. és 2019. között. 14. november. A kiélezett versenyeken a sportolók az érmekért pedáloztak. A bajnokság utolsó napján a pontverseny női és férfi kategóriában nyújtott izgalmas pillanatokat a közönségnek. A versenyen a 36 és 72 kilométeres pályán; A nőknél az orosz Viktorovna Alisa Bondareva mögött az ukrán Jelisaveta Topcsaniuk és az orosz Aleksandra Ruslanovna Evdokimova végzett. A férfiaknál az orosz Dmitrij Andrejevics Rozanov lett az első, a második Ivan Vladimirovics Makarov, a harmadik pedig Jevgenyij Mihajlovics Prohorov.

EFILOĞLU: A BAJNOKSÁG NAGY NYEREMÉNY GAZİANTEP SZÁMÁRA

A bajnokság értékelése során Zekeriya Efiloğlu, az ifjúsági és sportszolgáltatási osztály vezetője emlékeztetett arra, hogy 14 ország 12 sportolója vett részt a 50. siket kerékpáros világbajnokságon, és elmondta: „A bajnokságot először a törökországi Gaziantepben rendezték meg. Megtiszteltetés számunkra, hogy Gaziantepben világszínvonalú bajnokságot rendeznek, ez nagy nyereség Gaziantepünknek. Az érkező sportolók 5 napon keresztül nagyon jól versenyeztek. Ezek a versenyek izgalmas pillanatokat és megnövekedett adrenalint hoztak. A sportolók és Kerékpáros Szövetségünk is elégedettek voltak a szervezéssel, és köszönetet mondtak Fatma Şahin Gaziantep Fővárosi Önkormányzat polgármesterének, aki a szervezés élén állt. Folytatjuk munkánkat Şahin polgármester Gaziantep „sportbarát városként” való felfogása alapján. A városba érkező versenyzőknek városnézést adtunk, bemutattuk városunkat, és nagy megelégedéssel küldtük vissza hazájukba. "Szeretnék köszönetet mondani Fatma Şahin polgármesternek, aki üdvözli és támogat minden olyan projektet, amelyet megvalósítani szeretnénk" - mondta.

YİĞİT: CSAPATKÉNT ELÉRTÜK A CÉLJÁT

Hakan Yiğit, a Kerékpáros Szövetség Igazgatóságának tagja és az Országos Siket Kerékpáros Csapat technikai igazgatója elmondta, hogy a siket kerékpáros világbajnokságot korábban Oroszországban tervezték megrendezni, de miután Oroszország lemondott a rendezésről, úgy döntöttek, tartsa a szervezetet Törökországban.

Yiğit kijelentette, hogy nagyon rövid időn belül felkészültek a tornára: „Sportolóink ​​tapasztalatlanok más versenyzőkkel szemben. 2017-ben a Samsunban megrendezett olimpián indultunk és megalakítottuk csapatunkat. Emiatt kicsit le vagyunk maradva a tapasztalatok terén. Ha megnézzük az ide érkező külföldi sportolókat, főleg az oroszokat, ők olyan emberek, akiket gyerekkoruk óta érdekel ez a sport. Ennek ellenére fej-fej mellett versenyeznek sportolóink, nagyon szoros a helyezés, de idővel ez a különbség csökkenni fog. Annak ellenére, hogy csak 2 éves tapasztalattal rendelkezünk, a diplomáink nagyon jók. Célunk, hogy tapasztalatszerzéssel beleszólhassunk, mint a többi versenytársunk. Hiszem, hogy ezt el tudják érni, ha nincs szünet. Csapatban 100. lettünk a férfi 2 kilométeres versenyszámban. A taktikánkat ennek megfelelően alakítottuk át. Egyénileg nagyon nehéz volt megbirkózni az ellenfelekkel, de fej-fej mellett zajlott. „Csapatként elértük célunkat, és dobogóra álltunk.”