Özdemir MTB elnök: "A konténerszállítási kikötő projekt a Mersiné"

Az MTZ elnöke, ozdemir a myrtle konténerszállítási projekthez tartozik
Az MTZ elnöke, ozdemir a myrtle konténerszállítási projekthez tartozik

Abdullah Özdemir, a Mersin árutőzsde elnöke kijelentette, hogy a korábban „Mersin konténerszállító kikötő” elnevezésű projekt bekerült az „elnök éves programjába”, mivel „a mediterrán térség keleti régiójában meg kell határozni”.


Számos projekt közvetlenül vagy közvetve érinti Mersint a 2020-as elnök éves programjában. Ezek közé tartoznak:

335.3. Intézkedés. A Konya-Karaman-Niğde-Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep vasútvonal befejeződik, és megkönnyítik az Adana, Mersin és İskenderun kikötőkbe való belépést a feldolgozóipar számára.

Akció: Adana-Mersin 3. és 4. vonal építése, valamint 1. és 2. vonal rehabilitációja, a Çukurova Airport Connection projekt megkezdi az építkezést.

336.2. A tranzitra összpontosító fő rakomány-kikötőt építenek a Földközi-tenger keleti részén, amely a Közel-Kelet és Közép-Ázsia földrajzának kapuja.

Akció: A helymeghatározást a Földközi-tenger keleti régiójában végzik, és a felmérés-projekt tanulmányait befejezik.

338.2. A Çukurova repülőtér befejeződik, és biztosítva lesz a kapcsolat a fő vasúti hálózattal.

Akció: A Çukurova repülőtér folyamatban lévő infrastrukturális munkáiban 65% -os fizikai megvalósítási szintet lehet elérni. A felépítmény létesítményeire a PPP keretein belül kerül pályázat.

339.3. Intézkedés. A Çukurova regionális repülőtér összekötő út befejeződik.

Akció: A Çukurova regionális repülőtér összekötő útja befejeződik.

339.5. Erdemli-Silifke-Taşucu-13, amely biztosítja a keleti mediterrán régió és a nyugati mediterrán régió kapcsolatát. Regionális Border State Road és Alanya-Gazipaşa-5. A regionális határ menti államút (mediterrán part menti út) befejeződik.

Akció: Erdemli-Silifke-Taşucu-13. Regionális Border State Road és Alanya-Gazipaşa-5. A munka befejeződik a Regional Border State Road (Földközi-tenger parti út) 21 km hosszú szakaszán.

339.8. Intézkedés. Elkészül az Adana South Ring Road, amely az Adana és az Osmaniye Szervezett Ipari Övezet és a Ceyhan Ipari Specializációs Régió összeköttetését szolgálja a Yenice Logisztikai Központtal és a Mersin kikötővel.

Akció: Az építési munkálatok befejeződnek az Adana South Ring Road 6 km-es szakaszán.

Fuat Oktay alelnök korábban hangsúlyozta, hogy a projekt Mersiné

Özdemir, úgy gondolom, hogy a városunk számára nagy jelentőséggel bíró projektek között azonnal a konténerszállító kikötőbe történő befektetésre kell összpontosítanunk. Mivel a kapcsolódó projekthez "a földrajzi hely meghatározását a Földközi-tenger keleti térségében végzik, és a felmérés-projekt tanulmányait befejezik". adja át a leírást.

Ezt a beruházást azonban a tizedik fejlesztési tervben „Mersin Container Port” -nek nevezték. Városként, ha nem cselekszünk intézkedéseket a földrajzi helyzet meghatározására Mersinként, olyan tartományok, mint Adana és Hatay a Földközi-tenger keleti részén, igénybe fogják venni ezt a projektet.

Ezen túlmenően, amikor Lütfi Elvan, a Terv- és Költségvetési Bizottság elnöke a 11. fejlesztési tervről folytatott tárgyalások során beszélt a kérdésről, Fuat Oktay alelnökünk már hangsúlyozta, hogy a projekt Mersiné.

Nem engedhetjük meg maguknak, hogy Mersinként elveszítsük a konténerszállítási kikötő projektet

A kikötő a Mersin gazdaság szívének. Ezért a kikötő nélkülözhetetlen eleme minden várható jövőbeli előrejelzésnek. A Container Port projekttel városa messze megy a logisztikai központ felé.

Ezenkívül a kikötői kapacitás bővítése Mersin számára elengedhetetlen fontosságú. Ebben a tekintetben nem engedhetjük meg maguknak, hogy elveszítsük ezt a projektet, amely Mersinként évek óta szerepel a beruházási tervekben.

Mindannyian egy testnek kell lennünk

Ezzel a ténygel Özdemirnek hatékony lobbizási erőt kell létrehoznia nemcsak a konténerszállítási kikötő projekt számára, hanem a Mersinbe történő összes beruházásunk számára is. Az éves programban szereplő célok elérése a városunk szempontjából, valamint olyan új projektek tervezése, amelyek nem tartoznak ebbe a programba, de amelyekre Mersinnek szüksége van, attól függ, hogyan viselkedünk városként.

Megvan az a képességünk, hogy ezt városunk minden dinamikájával, különösképpen államunk tulajdonjogával összehangolva dolgozzuk ki. Ezzel a jövőképtel azonban biztosíthatjuk, hogy Mersin tovább fejlődjön minden területen, a gazdaságtól a jóléti szintig, a társadalmi élet minőségétől a foglalkoztatási és jövedelemtermelő képességig. használt kifejezések.Vasúti hírkeresés

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar