A Belügyminisztérium kijelentése a kijárási tilalomról

A belépési minisztérium kilépési korlátozásának magyarázata
A belépési minisztérium kilépési korlátozásának magyarázata

A Belügyminisztérium körlevelet küldött 81 LGP-ről az „LGS és YKS intézkedések” témában. Az állampolgárokat 20 tartományban, kivétellel, korlátozni kell a középiskolai engedély (LGS) napjának 2020: 09.00-15.00: 81 között, a XNUMX. június XNUMX-i szombaton.


A Belügyminisztérium körlevelet küldött 81 tartományi kormányzásról az LGS és YKS intézkedésekről. A körlevélben az új típusú koronavírus-járvány megfigyelésének pillanatától kezdve az Egészségügyi Minisztérium és a tudományos bizottság ajánlásai, összhangban Recep Tayyip Erdoğan elnök utasításaival, célja a járvány kockázatának kezelése a közegészségügy és a közrend szempontjából, a társadalmi elszigeteltség biztosítása, a távolság fenntartása és a terjedésének sebességének ellenőrzése. ezt a gyakorlatban intézkedési határozat meghozatalával hajtották végre.

Ebben az összefüggésben kijelentették, hogy bizonyos intézkedéseket kell hozni a középiskolai felvételi vizsga és a felsőoktatási intézmények vizsga lefolytatásához, amelyet a következő napokban kell tartani, a legkedvezőbb feltételek mellett.

Az ezen hatályon belül hozott intézkedéseket a következők sorolják fel:

1- középiskolai vizsga (LGS); 20. június 2020-án, szombaton az első ülés 09.30-kor kezdődik és 10.45-kor fejeződik be, a második ülés 11.30-kor kezdődik és 12.50-kor fejeződik be. abból a célból;

Az alábbiakban felsorolt ​​kivételek kivételével, 20. június 2020-án, szombaton, 09.00 és 15.00 között a 81 városunk határain kiutazó polgárok korlátozva vannak.

2- felsőoktatási intézményi vizsga (YKS); Az első ülés 27. június 2020-én, szombaton 10.15-kor kezdődik és 13.00-kor fejeződik be, a második ülés 28. június 2020-án, vasárnap 10.15-kor kezdődik és 13.15-kor fejeződik be, a harmadik ülésnapja pedig 28. június 2020-án, vasárnap 15.45-kor kezdődik és 17.45-kor fejeződik be. A felsőoktatási intézmények vizsga (YKS) előtti és utáni esetleges szennyeződés intenzitásának és kockázatának csökkentése érdekében a vizsga zökkenőmentes lebonyolítása érdekében;

A következő kivételek kivételével, 27. június 2020-én, szombaton, 09.30 és 15.00 között, valamint 28. június 2020-án, vasárnap, 09.30 és 18.30 között, a 81 városunk utcáin kiutazó polgárok korlátozva vannak.

3- Ha a jelölteket, akik mind az LGS, mind pedig a YKS vizsgakért elvégzik, tömegközlekedéssel látják el, rokonuk nem vonatkozik a kijárási tilalomra, ha személygépkocsikkal érkeznek, és rokonuk a járművezetővel.

4- Az összes tartományi / kerületi lakossági igazgatóság fogadja el a TC személyazonosító igazolvány kérelmeit azon jelöltek számára, akik LGS és YKS vizsgákat tesznek;

  • 18. június 2020-án, csütörtökön 19 óráig és 2020. június 20.00-én, pénteken, amely megfelel az LGS vizsgának,
  • 20. június 2020., szombat, 07.00–13.00 között, ahol az LGS vizsga kerül megrendezésre,
  • 25. június 2020-én, csütörtökön 26 óráig és 2020. június 20.00-án, pénteken, amely megfelel a YKS vizsganak,
  • A YKS vizsgára 27. június 2020-én, szombaton, 07.00 és 13.00 között kerül sor, a YKS vizsgára 28. június 2020-án, vasárnap, 07.00 és 16.00 között.

5- Azokban a napokban, amikor az LGS és YKS vizsgákat megtartják, az önkormányzatok megteszik a szükséges intézkedéseket a tömegközlekedés bármilyen zavarának elkerülése érdekében, például a vizsgabiztos jelöltek, rokonok és vizsgáztatók (busz, mikrobusz, minibusz, taxi stb.) Mellett, és az igényeknek megfelelően növekszik az utazások száma.

6- Azokra a személyekre, akik távolsági tömegközlekedési járművektől (repülőgép, busz, vonat, komp, komp stb.) Vásárolt jegyet, nem vonatkoznak tilalmi tilalom.

7- Nyitott üzleti hely, vállalkozások és intézmények

a) azokban a napokban és órákban, amikor a tilalmi tilalmat alkalmazzák; pékség és / vagy sütőipari engedéllyel rendelkező munkahelyek, ahol kenyeret állítanak elő, és csak azok a kereskedők, akik kenyeret árusítanak, piacok, élelmiszerboltok, zöldségboltok, hentesek, szárított gyümölcsök és munkahelyek, ahol desszerteket gyártanak / adnak el (polgáraink korlátozódnak abban, hogy nem teljesítik kötelező követelményeiket és nem használnak járművet). (A fogyatékossággal élő polgáraink kivételével) a legközelebbi pékség, sütőipari engedéllyel rendelkező munkahelyek, élelmiszerbolt, élelmiszerbolt, zöldséges, hentes, diófélék és sütemények mehetnek és mennek.),

b) munkahelyek, amelyek gyógyszerek, orvostechnikai eszközök, orvosi maszkok és fertőtlenítőszerek gyártásával, szállításával és értékesítésével kapcsolatos tevékenységeket végeznek,

c) állami és magán egészségügyi intézmények és szervezetek, gyógyszertárak, állatorvosi klinikák és állatklinikák,

ç) közintézmények és szervezetek és vállalkozások (repülőterek, kikötők, határmenti kapuk, vámok, autópályák, ápolási otthonok, idős ápolási otthonok, rehabilitációs központok, népességi igazgatóságok, sürgősségi hívóközpontok, AFAD egységek, Vefa szociális támogató egységek, amelyek a kötelező közszolgáltatások fenntartásához szükségesek, Migrációkezelés, PTT stb.),

d) üzemanyagtöltő állomások,

e) A gumiabroncs-javítók száma, amelyet a lakóközpontok kormányzati / kerületi kormányzata határoz meg, egy 50.000 50 lakosra és egy XNUMX km-enként az intercity közúton és autópályán, ha van ilyen,

f) Nagyméretű létesítmények és vállalkozások (például finomítói és petrolkémiai üzemek, hő- és földgázátalakító üzemek), amelyek stratégiailag működnek a földgáz-, villamos-, olaj- és iparágakban,

g) ivóvíz-töltőberendezéseket és ivóvizet, újságokat és konyhai csöveket forgalmazó cégek,

ğ) Állatmenhely, állattartó farm és állatgondozó központ,

h) Vészhelyzet építése, felszerelés stb. az egészségügyi szolgáltatások kapacitásának növelése érdekében. a tevékenységeket végző vállalkozások / cégek,

ı) Feltéve, hogy helyét a tartományi / kerületi higiéniai tanács engedélyezi, az alapvető élelmiszerek, például tészta, liszt és pékáruk, tej, hús, hal előállítása és higiéniai anyagok, különösen a papír és a kölni előállítása, valamint ezen anyagok előállításának szükségessége. létesítmények, ahol a meghallgatandó alapanyagokat előállítják,

i) belföldi és külföldi szállítás (ideértve az export / import / tranzit engedélyeket) és a logisztikai társaságok,

j) szállodák és szálláshelyek,

k) olyan termelési létesítmények, amelyek csomagolást biztosítanak olyan ágazatok számára, mint az élelmiszeripar, a takarítás és az orvostudomány,

l) Nagyobb építmények és aknák, amelyek építése vagy üzemeltetése folytatódik, az alkalmazottak befogadásával az építési / bányászati ​​területen található építkezésen. a terület csak az építkezésre / bányászati ​​helyekre korlátozódik.),

m) újság-, rádió- és televíziós szervezetek és újságnyomók,

n) kivitelre, amelyre korábban már szerződést kötöttek / kötelezettségvállalást kötöttek, és amelyet a meghatározott időn belül ki kell képezni; munkahelyek és létesítmények, amelyek árukat, anyagokat, termékeket és felszereléseket gyártanak (feltéve, hogy igazolják jelenlegi kötelezettségeiket és megfelelnek az említett feltételeknek),

o) mezőgazdasági hitelszövetkezetek, amelyek mezőgazdasági célokra üzemanyagot árusítanak,

ö) sorshúzással kell meghatározni annak alapján, hogy azt a kormányzók / kerületi kormányzók határozzák meg; növényvédő szerek, magvak, palánták, műtrágyák stb. mezőgazdasági termeléssel kapcsolatos termékeket értékesítő vállalkozások,

p) zöldség / gyümölcs nagykereskedő államok,

8 - Kivételes személyek

a) A körkör 7. pontjában szereplő „nyitott vállalkozások, vállalkozások és intézmények” vezetői, tisztviselői vagy alkalmazottai,

b) A közrend és a biztonság biztosításáért felelős személyek (ideértve a magánbiztonsági tisztviselőket is),

c) segélyhívó központok, Vefa szociális támogató egységek, a Red Crescent és az AFAD,

ç) azok, akik temetkezési temetkezésekben dolgoznak (vallási tisztviselők, kórházi és önkormányzati tisztviselők stb.), valamint azok, akik első fokú rokonaik temetésén vesznek részt,

d) Villamos energia, víz, földgáz, távközlés stb. Azok, akik felelnek az átviteli és infrastrukturális rendszerek fenntartásáért, amelyeket nem szabad megszakítani, és kiküszöbölik a működési hibáikat,

e) A termékek és / vagy anyagok (beleértve a rakományt) szállításában vagy logisztikájában részt vevők, belföldi és nemzetközi szállítás, tárolás és kapcsolódó tevékenységek keretében,

f) Idősek gondozási otthona, ápolási otthon, rehabilitációs központok, gyermekotthonok stb. a szociális védelmi / gondozási központok alkalmazottai,

g) „Különleges szükségletekkel” rendelkezők, például autizmus, súlyos mentális retardáció és Down-szindróma, valamint szüleik / gyámjai vagy kísérő személyek,

ğ) Vasacél, üveg, ferrokróm stb. Azok, akik olyan munkahelyek osztályaiban dolgoznak, amelyek olyan ágazatokban működnek, amelyek kötelező működést igényelnek, mint például magas minőségű bánya / érc olvasztókemencék és hűtőházak,

h) széles körű szolgáltatási hálózattal rendelkező intézmények, szervezetek és vállalkozások adatkezelő központjainak alkalmazottai, különösen a bankok (minimális létszámmal),

i) A növényi (rózsa, tea, gyümölcs, gabonafélék, vágott virágok stb.) és állati (tej, hús, tojás, hal stb.) előállításában, öntözésében, feldolgozásában, fertőtlenítésében, betakarításában, forgalmazásában és szállításában dolgozók,

i) azok, akik juh- és szarvasmarhaféléket legelnek, méhészeti tevékenységeket végeznek,

j) Állati etetési csoport tagjai és azok, akik a kóbor állatokat táplálják, a 30.04.2020. április 7486-i XNUMX. sz. körlevélünkben létrehozva,

k) azok, akik háziállatuk kötelező szükségleteinek kielégítésére járnak, feltéve, hogy tartózkodási helyükre korlátozódnak,

l) azok, akik kötelező egészségügyi beosztásúak (ideértve a vér- és plazmaadományt Kızılay-nak),

m) hálóterem, szálló, építkezés stb. azokat, akiket arra osztottak, hogy kielégítsék azokat az alapvető igényeket, amelyekre a nyilvános helyeken tartózkodóknak szükségük lesz,

n) Munkavállalók (munkahelyi orvosok stb.), akiknek munkahelyi egészség és biztonság miatt fennáll a veszélye annak, hogy elhagyják munkahelyüket,

o) állatorvosok,

ö) Feltéve, hogy igazolják, hogy kívül állnak szolgáltatást nyújtani, műszaki szolgálat alkalmazottai,

p) azok, akik folyamatosan várják munkahelyüket az órákban / napokban, amikor bezárják munkahelyüket,

r) a személyzet hétvégén dolgozik az önkormányzatok tömegközlekedési, takarítási, szilárd hulladék-, víz- és szennyvízcsatorna, fertőtlenítő, tűzoltó és temetkezési szolgáltatások elvégzésében,

s) a bányászatban, az építőiparban és más nagyberuházási projektekben használt robbanóanyagok gyártásával és logisztikájával foglalkozó személyek,

ş) A bírósági határozat keretében személyes kapcsolatot létesítenek gyermekeikkel (feltéve, hogy benyújtják a bírósági határozatot),

t) szabadúszó könyvelő pénzügyi tanácsadók, esküdött pénzügyi tanácsadók és ezekkel a szakemberekkel dolgozó alkalmazottak,

Alapvető fontosságú, hogy valamennyi polgárunk otthonában maradjon, a megadott kivételekkel.

A körlevél (7) címe (i) pontjában foglalt döntéseket (munkahely, nyitott vállalkozások és intézmények) a tartományi / kerületi higiéniai tanácsok határozzák meg; Az LGS vizsgára a 19.06.2020. június 13.00-i péntekig, 26.06.2020-ig, a YKS-vizsgára pedig legkésőbb, 13.00. június XNUMX-án, pénteken, XNUMX-ig tartják.

A kérdéses intézkedésekkel kapcsolatos kormányzók / kerületi vezetők gondoskodnak arról, hogy a szükséges határozatokat a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően hozzák meg, a végrehajtást nem támadják meg, és nincs ok az áldozattá válásra.

Azok a polgárok, akik nem tesznek eleget a meghozott határozatoknak, az általános egészségügyi törvény 282. cikke értelmében közigazgatási bírságot szabnak ki. Szükséges bírósági eljárást indítanak a török ​​büntető törvénykönyv 195. cikke értelmében a bűncselekmények elkövetésére vonatkozóan, a törvény vonatkozó cikkeivel összhangban, a jogsértés feltételeinek megfelelően.csevegés


Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar