Nevşehir kastély és Kayaşehir nyílt a turizmusra

nevsehir kastély és kayasehir megnyitotta a turizmust
nevsehir kastély és kayasehir megnyitotta a turizmust

A Nevşehir kastélyt és a kastély körüli világ legnagyobb lejtőjű települési központját csodálatos ünnepségen nyitották meg a turizmusnak, amelyen Kametşehir Mehmet Nuri Ersoy kulturális és idegenforgalmi miniszter vett részt.


Az ünnepséget, amelyet a Nevşehir kastély és a Kayaşehir turizmus megnyitása miatt rendeztek, a Nevşehir kastélyban tartották.

Mehmet Nuri Ersoy kulturális és idegenforgalmi miniszter, a híres Melih Kurtuluş rádióprogramozó műsorvezetőjének este tartott beszédével Nevşehir városának 66. évfordulója alkalmával gratulált.

Ersoy: "Ez a város a civilizációk kulturális szövetének és történelmi pontjának hatalmas gazdagságát, Törökországot és a világ egyik leginkább exkluzív területét tárolja. Valójában ma még mindig együtt vagyunk azzal az alkalommal, hogy példátlan kulturális jelenlétre tegyük az ország turizmusát. A Nevşehir-kastély és a Kayaşehir a tisztítás és elrendezés után új arcával fogadja vendégeit. ” mondott.

Megállapítva, hogy Kayaşehir régészeti, kulturális és történelmi csodálatát 2010-ben észlelték a Nevşehir kastély körüli települések takarítása során, és a kapott adatok keretein belül megkezdték a munkát Nevşehir Önkormányzattal, amikor 2014-ben a régiót 3. fokozatú régészeti helynek nyilvánították. Ersoy a következőképpen folytatta szavait;

„Az eredmények alapján tudományos adatokat fejezünk ki arról, hogy ez a régió lehet a legnagyobb föld alatti település a világon. Ebben a tekintetben minisztériumunk mintegy 44 hektár telekhatárral rendelkezik; Összesen 73 épületet és területet regisztráltak. Ezenkívül az elnök 7. január 2020-én ezt a régiót megújító területnek nyilvánította. Az első lépésben meghatározott 120 ezer négyzetméter nagyságrendű takarítási munkákkal három terasz 9 magasságát teljesen kitették. A 6. században épült kolostor és a bizánci templom felfedezésre került ezeken a területeken. Ezenkívül Gore városától Nevsehirig meghatározták azokat a katonai, vallási és társadalmi területeket, mint például vízi utak, sziklás faragások, szent helyek, szellőző kémények, ajándéktárgyak, alagutak, élelmiszerboltok, nagy és nagy istállók, műhelyek és menhelyek. Összesen 12 történelmi tárgyat, 708 fúvókával és 270 gyertyával együtt küldtek a Nevşehir Múzeumba.

NEVŞEHİR MUNICIPALITY MÁS MUNKÁT VÉGZETT

„Nevşehir önkormányzata csodálatos takarítási és rendezési munkákat végzett minisztériumunk illetékes egységeinek felügyelete alatt, és a térség elérte jelenlegi helyzetét. Természetesen a régió más monumentális építményeit is értékeljük ezzel a helyvel. Helyreállítási tervek készülnek a Szűz Mária-templom, a görög fürdő és az Çanlı-templom néven ismert Damat İbrahim Pasha Iskola számára, és a Damat İbrahim Pasha komplexumban és a Kurşunlu mecsetben folytatódnak a helyreállítási munkák. Az anatóliai föld továbbra is nagylelkűen megosztja számtalan emlékét, amelyeket az emberi történelem teljes és teljes tanújaként halmozott fel. Nappal és éjjel azon dolgozunk, hogy ezeket az értékeket hazánkba hozzuk, megosszuk a világgal, megóvjuk őket, és eljuttassuk a jövő nemzedékeinkhez. Úgy gondolom, hogy inkább szolgáljuk a jogunkat, mint hogy behozzuk, és a koruduk által az embereink tudatosan jönnek ki ezekkel az értékekkel, Törökország vezet a csúcsra, az idegenforgalomhoz és a kultúrához, az emberiség történelmének sajátos történelmével való világításának jövőjéhez vezető út felé, mivel csak Göbeklitepe is útmutató. A Nevşehir-kastély egészen más identitást kapott Kayaşehirrel, és a régió komoly vonzerő központtá vált. Szeretnék köszönetet mondani Nevşehir polgármesterének, Rasim Arı úrnak és kollégáinak aprólékos munkájáért. "

Pearl Sezer Becel, "Cappadocia" kormányzó 2019-ben 3 millió 834 ezer belföldi és külföldi turista látogatott Törökországba, és nagyban hozzájárult a turizmushoz. A Nevşehir kastély és a Kayaşehir, amelyeket ma a városunkba hoztak, új rendeltetési helyet fog hozni a régiónkba. Szeretnék köszönetet mondani Rasim Arı polgármesternek, aki ilyen szépséget hozott Nevşehirbe ”.

Faruk Sarıaslan, a CHP képviselője megköszönte mindenkinek, aki hozzájárult a Nevşehirhez egy ilyen gyönyörű helyért.

Az AK párt Violet Törökország legfontosabb idegenforgalmi célpontjai, a Cappadocia régió, amely az újonnan megnyílt központ, amely több turistára összpontosít, azt mondta, hogy úgy véli, hogy üdvözli a Nevsehir már nem üdülőhelyét, a kerületi és tartományi turisztikai központ mellett pedig azt mondta, hogy a márka várossá vált.

Beszédében Mustafa Açıggöz, aki megköszönte Ersoy miniszternek és Recep Tayyip Erdogan elnöknek a terepi elnökség létrehozásában való hozzájárulását, amelyre a régiónak évek óta szüksége van, azt mondta: „Tartalmaz mind a földalatti városokat, mind a sziklafaragott raktárakat, valamint a föld alatti és tündérkéményeket, léggömböket, völgyeket és föld feletti szépségeket. Nevsehir Törökország cappadocia régiója és tanulója. "- mondta.

Súlyos hozzájárulások a város és az ország turizmusához

Rasim Arı polgármester megköszönte Ersoy miniszternek a támogatást Nevşehir és a Kappadókia régió kulturális és turisztikai tevékenységeiben.

Arı, kijelentve, hogy úgy gondolja, hogy Nevşehir kastély és Kayaşehir, amelyek Nevşehir városának 66. évfordulóján nyitottak a turizmusra, komoly hozzájárulást jelentenek majd nem csak a regionális turizmushoz, hanem a török ​​turizmushoz is, Arı elmondta: „Tavaly a város turisztikai részesedése nulla volt. volt. Megállapítottuk, hogy egy turisztikai lépést kezdeményezünk a városban annak növelése érdekében. Ehhez volt egy nagyon szép hangszerünk, mint például Kayaşehir. Itt intenzív munkát kezdtünk a városunk turisztikai mobilitásának növelése érdekében ezen eszköz használatával. Hála Istennek, ennek ma hoztuk a gyümölcsöt, és megnyitottuk Nevşehir Kalemizi és Kayaşehir turizmusát azáltal, hogy különlegessé tettük őket. Ez a világ, amelyet a világ legnagyobb lejtőjű települési központjának neveznek, fontos hozzájárulást nyújt nemcsak városunkhoz, hanem a regionális turizmushoz és a török ​​turizmushoz is. Jelenleg a régió történelmi textúráját csak az első szakaszban őrizzük meg, és egy részét megnyitjuk a turizmus számára. Komoly beruházási tervezést végezünk, és a második szakaszban együtt dolgozunk építészeinkkel. Ha növekedni tudunk, akkor az év végén kezdjük a második szakaszban. Ezt a feltörekvő munkát mindegyik ápolónk hozzájárulásával hozták létre, akik a város fejlődésének, növekedésének és előrelépésének azt akarták. Nemcsak önkormányzatként, hanem képviselőink, hivatalnokok, politikusok, nem kormányzati szervezetek, a sajtó és az emberek által is létrehoztuk ezt a szépséget. Ez az a szépség, amelyet az egység hoz ki. Köszönöm mindenkinek, aki támogatja ezt a szépséget. ” beszélt a formában.

Nevşehir kormányzó, İnci Sezer Becel, az AK párt Nevsehir képviselõi, Yücel Menekşe és Mustafa Açıggöz, a CHP Nevsehir helyettes Faruk Sarıaslan és a Nevşehir polgármester Rasim Arı beszédeit követõen a Nevşehir kastély és a Kayaşehy miniszter levágta a résztvevõket és Ershir miniszter.

Eközben a Kayaşehi megnyitása és Nevşehir városának 66. évfordulója alkalmából rendezett Ferman Akgül koncertet törölték, mivel két katona mártírba került a Hakkari Çukurca kerület bázisterületének támadása miatt.

Látogassa meg a KADOKYA MEZŐ ELNÖKET ÉS NEVŞEHİR KÖZÖSSÉGET

Ersoy, aki a városba érkezett a „Kayaşehir” sziklás faragott lejtő település megnyitójára, az ünnepség előtt megvizsgálta a cappadókiai elnökség épületét, és információkat kapott Cengiz Ekici kulturális és turisztikai igazgatóhelyettestől.

Ezután Ersoy minisztert, aki átkerült a Nevşehir önkormányzathoz, itt fogadták Rasim Arı polgármester és asszisztensei.

Rasim Arı információkat továbbított Ersoy-nak a Kayaşehirben végzett munkáról, amelyet este nyitnak meg a turizmus számára.

A látogatás után Mehmet Nuri Ersoy, aki szintén tanulmányt végzett Kayaşehirben, Arı polgármester által használt golfszerszámmal ellátogatott a Çanlı és a Szűz Mária templomokba.csevegés

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar