Az Emre-tó környezetvédelmi és a frígi civilizációs kertprojekt bemutatta a sajtónak

környezetvédelmi és frig civilizációs kertprojekt került bevezetésre megrendelésenként
környezetvédelmi és frig civilizációs kertprojekt került bevezetésre megrendelésenként

Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar kormányzója elmondta a sajtó tagjainak az Emre-tó környezetének és a frígi civilizációs kertnek a projektjét, amelyet az İhsaniye körzet történelmi Phrygian-völgyében tartanak. Előirányzatot kapott a projekt 35 ezer négyzetméteres területre történő építésére. A pályázat augusztus elején kerül megrendezésre.


Gökmen Çiçek kormányzó, aki igyekezett feltárni Afyonkarahisar történelmét és idegenforgalmi potenciálját, és átalakította az ezen a területen végzett munkát látási projektekké, megosztotta a nyilvánossággal, hogy az Emre-tó Környezetvédelmi és a Frygian Civilization Garden Projekt tartományunk egyik legértékesebb turisztikai projektje.

Legyen az egyik legfontosabb turisztikai célpont, amelyet Törökország hoz

Emre-tó és Törökország legfontosabb idegenforgalmi körének, amelynek egyik célállomásává válunk, azt mondta Gökmen Flowers kormányzó: "Afyonkarahısar képviselőink, Ali Özkaya és Ibrahim Yurdunusev, Mehmet Zeybek polgármester, Ön BSM Burhanettin Shepherd elnök, a tartományi egyéb különleges hivatal és a város összes együtt a dinamikus elkötelezettséggel, hogy Törökország egyik legfontosabb idegenforgalmi célpontjává váljanak. Ezt a város állami, magánszektorával és nem kormányzati szervezeteivel együttműködve fogjuk elérni.

A régióban megvalósítandó projekt keretein belül

Emre-tó környezeti és frig-civilizációs kertprojektünket a Frig-völgy medencéjében 35 ezer m2-en fogjuk megvalósítani, és sétálóövezetekből, kilátóteraszokból, vidéki kertből, étteremből, sportpályákból és számos társadalmi tevékenységből áll, ahol 13 ezer m2 zöldterület tartható fenn.

Az idegenforgalom területén az egyik legfontosabb célpont az Ayazini és az Emre-tó

Célunk az Ayazini és az Emre-tó népszerűsítése volt, mint a Phrygian-völgyhez kapcsolódó természet- és turisztikai tanulmányok kiindulópontja. Ebből a célból voltunk kapcsolatok Ankarában a juttatás megszerzése céljából. Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani Veysel Eroğlu erdészeti és vízügyi miniszterünknek, Ali Özkaya és İbrahim Yurdunuseven képviselõinknek, polgármesterünknek, Mehmet Zeybeknek és a kormányközi kormányfõnek, Burhanettin Çobannak a támogatásáért. Környezetvédelmi és urbanizációs miniszterünk forrást különített el az Emre-tó és az Ayazini falu turisztikai tó projektjére. Saját forrásokkal összekapcsolva Törökország egyik legfontosabb idegenforgalmi célpontjává válunk. 35 ezer négyzetméter területen dolgozunk. Készítünk egy turisztikai rendeltetési helyet az Afyonkarahisar számára, amely kilátás nyílik a történelemmel összefonódó tóra és a Frygian-völgyre. Kínáljuk a régiót embereink szolgálatához. Olyan helyet fogunk létrehozni, ahol turistáink számos társadalmi tevékenységhez hozzáférhetnek, és egyszerre érezhetik a történelem és a természet érzetét.

A városunkba érkező turisták nem akarják elmenni, ha nem látják ezt a régiót

A projekt másik szakaszáról beszélve, Gökmen Çiçek kormányzó: „Az Ayazini nagyon értékes hely számunkra. Ennek a régiónak a támogatása készen áll. Szeretnénk, ha az összes turista, aki ebbe a régióba jön, érkezik az Emre-tóhoz és Ayazini régióhoz. Remélem, hogy a városunkba érkező turisták mindig ebben a régióban lesznek. ”

A régiót turizmus központjává tesszük

Gökmen Çiçek kormányzó kijelentéseit követõen Ali Özkaya és İbrahim Yurdunuseven képviselõk fejezték ki véleményüket. Először beszélt İbrahim Yurdunuseven helyettes. Yurdunuseven: „Érték van itt. Meg kell találnunk ezt az értéket. Az elmúlt öt évben komoly tanulmányok készültek ebben a régióban. Remélhetőleg a kezek összefogásával tegyük a régiót a turizmus központjává. ”

Együtt javítjuk Afyon-t

Ali Özkaya helyettes, aki később felszólalt: „A régió értékének növekedésével a régió lakosságának jövedelme növekszik. Egységben és szolidaritásban tárjuk fel e régió történelmi örökségét és kulturális értékeit. Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki közreműködött. Azt mondta, hogy Afyon-t jobb pontra fogjuk hozni.

Az Emre-tó a természet csodája

Végül beszélt Veysel Eroğlu, az erdészeti és vízügyi miniszter, aki telefonon kapcsolódott a promóciós programhoz. Beszédében Eroğlu elmondta: „Afyonkarahisarban elindítottuk a természetes turizmust, és ezen a területen dolgoztunk. Afyonkarahisar és kerületei olyanok voltak, mint falvak. Most azonban fontos lépést tett az idegenforgalom minden területén, és értékét szerezte. A természet és a természetes szépségek felszínre kerültek. Az Emre-tó a természet csodája. Ezt a régiót vonzónak kell tennünk. Remélem, hogy ezeket a régiókat együtt szebbé fogjuk tenni. ”

Gökmen Çiçek kormányzó mellett Ali Özkaya képviselõk, İbrahim Yurdunuseven, kormányzóhelyettes Dr. Mehmet Boztepe, Ihsaniye kerületi kormányzó, Semih Doğanoğlu, Tunay Türkmen polgármester, az önkormányzati polgármesterek és a tartományi közgyûlés tagjai, valamint a sajtó tagjai vettek részt.csevegés

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar