5. Bejelentették a sellő női vitorlás kupa bajnokát

A kupa győztese az Eker női vitorlás csapata lett. Az MSI női vitorlás csapat a második, a White Angels Sailing Team pedig a harmadik helyet szerezte meg.

Az 5. évben nemzetközi dimenziót nyert Sellő női vitorlás kupát szeptember 5-én rendezték. A kupa győztese az Eker női vitorlás csapata lett. Az MSI női vitorlás csapat a második, a White Angels Sailing Team pedig a harmadik helyet szerezte meg.

Az MSI női vitorlás csapat az IRC 1 osztályban az első helyet szerezte meg, az Eker női vitorlás csapat az első helyet az IRC 2 osztályban, az Özay női vitorlás csapat az első helyet az IRC 3 osztályban, az Alize női vitorlás csapat az első helyet az IRC 4 osztályban és az isztambuli vitorlás klub női vitorlás csapat az első helyet az utazók osztályában.

Az 5. évében nemzetközi dimenziót kapott Mermaid Women's Sailing Cup-on idén 16 csapat, köztük egy orosz női vitorlás csapat mérte össze tudását. A kupát, amelyen a vállalati női vitorlás csapatok és az egyéni vitorlázók küzdöttek kiélezett versenyen, egyetlen napként rendezték meg a Török Vitorlás Szövetség égisze alatt és az Istanbul Sailing Club együttműködésével. A Fenerbahçe – Caddebostan – Islands pályán 2 futamot rendeztek földrajzi és bójaversenyként. A legjobb korrigált időbesorolásban (összesítésben) az Eker Women's Sailing Team szerezte meg az első helyet, míg a második az MSI Women's Sailing Team, a harmadik pedig az orosz női vitorlázókból álló White Angels Sailing Team lett.

Arzu Çekirge Paksoy, a sellő női vitorlás kupa szervezeti bizottságának tagja, amelyet azért szerveztek, hogy növeljék a nők hajózási érdeklődését és támogassák hazánkban a női vitorlázást; Örömmel szervezzük meg a Sellő női vitorlás kupát, amelyet 2016-ban indítottunk először 5-ban a „Végig hajózunk” szlogennel. Nagy jelentőséget tulajdonítunk a nők szerepének erősítésének és létezésének a sportban, akárcsak az élet minden területén. Ennek a perspektívának és a társadalmi felelősségtudat tudatában mindketten megismertetjük a nőket a hajózással, és jövedelmünk egy részét a nőkkel foglalkozó nem kormányzati szervezeteknek ajánljuk fel. Így a Kupánkban résztvevő nők úriemberekkel versenyeznek, és segítenek abban, hogy változást hozzunk más nők életében. Annak érdekében, hogy minél több nő megérintse az életet és terjessze a jóságot, felkérünk minden vitorlázás iránt érdeklődő intézményt és nőt, hogy vegyenek részt a Sellők Női Vitorlás Kupáján az elkövetkező években. ”

Sellő női vitorlás kupa szervezőbizottságának tagja, Diana Misim elmondta: „Idén Kupánk az isztambuli vitorlás klub értékes hozzájárulásaival és kezdeményezéseivel elfoglalta helyét a nemzetközi naptárban, és valóra vált egy álmot. A következő években arra törekszünk, hogy új nemzeti és nemzetközi csapatok részvételével bővítsük kupánkat. A kupa keretein belül 25 női vitorlást értünk el, összesen 10 különböző vitorlás csapattal, köztük 2 vállalati céggel, 2 egyéni női vitorlás csapattal, 39 civil szervezettel és 450 egyetemi női vitorlás csapattal. Ennek a számnak 70% -a nő, aki először találkozik a vitorlázással ” mondta.

Mondván, hogy az ilyen szervezetek nagyon fontosak a hazánk vitorlázás fejlesztése szempontjából, Serap Gökçebay, a sellő női vitorlás kupaszervező bizottságának tagja elmondta: „A Vitorlás Szövetségben hozzávetőlegesen 8 ezer engedéllyel rendelkező sportoló van bejegyezve, de sajnos még 5 százalékuk sem nő. "XNUMX évvel ezelőtt nekiláttunk ennek a ciklusnak a megszakítására, és azt látjuk, hogy évről évre növekvő érdeklődéssel elértük célunkat."