A Sümela kolostor felvonó projektje elérte végső szakaszát

A Sümela kolostor felvonó projektje elérte végső szakaszát
A Sümela kolostor felvonó projektje elérte végső szakaszát

A Trabzoni Fővárosi Önkormányzat Tanácsának első ülését szeptemberben Murat Zorluoğlu fővárosi polgármester elnökletével tartották. A Fővárosi Önkormányzat közgyűlési termét a csapatok az ülés előtt alaposan fertőtlenítették.


A szociális távszabályokkal összhangban tartott ülés elején Zorluoğlu polgármester tájékoztatta a tanács tagjait a Fővárosi Önkormányzat munkájáról.

HÜSEYİN TÜRKER NEVE TÚL marad

Zorluoğlu polgármester beszédét azzal kezdte, hogy megemlékezett Hüseyin Türkerről, a Fővárosi Önkormányzat útépítési karbantartási és javítási osztályának vezetőjéről, aki nemrégiben koronavírus miatt halt meg. Zorluoğlu polgármester, aki kijelentette, hogy a Fővárosi Önkormányzatként nagy fájdalmat szenvedtek, azt mondta: „Sajnos elveszítettük szeretett vezető barátunkat, testvérünket, Hüseyin Türker testvérünket, aki hosszú évek óta fontos szolgáltatásokat nyújtott Trabzonnak. Még egyszer átadjuk neki irgalmunkat; Türelmet kívánunk feleségének, gyermekeinek és rokonainak. Hüseyin Bey halálát nagy szomorúság érte Trabzonban. Mindenkivel volt kapcsolata. Hüseyin Bey értékes felesége és gyermekei a bizalmunkban vannak. Mindenféle támogatást nyújtottunk és továbbra is fogunk tenni. Nagyon nagy egyetemet kezdtünk építeni Bulakban. Ez lesz a Fővárosi Önkormányzat legfontosabb támogató központja. A néhai Hüseyin Türker nagy erőfeszítéseket tesz az eddig elvégzett munka idáig juttatására. Ha megfelelőnek találja, akkor ezt a régiót Trabzon Fővárosi Önkormányzatának nevezzük Hüseyin Türker Campusnak, és kérjük elhunyt testvérünket, hogy emlékezzenek rá sok évig ebben a városban ”.

Részvétét kívánta TEKATAŞ-nak

Részvétét fejezve Ali Tekataş TİSKİ vezérigazgatónak, Zorluoğlu polgármester azt mondta: „Ügyvezetı igazgatónk tisztelt apja egy éjszaka alatt elkapta Rahmet Rahmant. Részvétért mentem Elazığbe, és továbbítottam üdvözletét. Kegyelmet kívánok Allahtól, és türelmet Ali Tekataş kedves testvérünkhöz és családjához ”.

A TERMÉSZETI PARKOLÁS MINDIG SZOLGÁLTATNI fog

Zorluoğlu polgármester a következő megállapításokat tette a Fővárosi Önkormányzat által az elmúlt hónapban elvégzett és tervezett munkákról: „A Hamamizade İhsan Bey Kulturális Központ egy ideje felújított tetőfedési és általános felújítási munkái elérték a 70% -ot. Remélem, rövid idő alatt elkészül. A többszintes, teljesen automatikus parkoló, amelyet az előző időszakban indítottak el az érintő úton, az ideiglenes átvételi szakaszban van. Nagyon hamar üzembe helyezik. Az Akçaabat kerületi Ortamahalle-ban épülő vendégház építése szintén eljutott az ideiglenes átvételi szakaszhoz. "

A NŐI HALİI ÉPÍTÉS FOLYAMATOSAN FOLYTATIK

„A Nők Állam nagyon fontos projekt számunkra. Jelenleg ott folynak az ásatások. Mivel ez egy érzékeny hely, azzal az érzékenységgel dolgozunk, hogy a történelmi és kulturális leletek bármikor feltárhatók legyenek. Szoros kapcsolatban állunk a Múzeum és Természetvédelmi Testülettel. Tehát egy kicsit tovább tartott. Időről időre kialakultak a struktúrák, amelyeket az illetékes testületek technikailag felülvizsgáltak. Jelenleg nincs probléma, és az építési folyamat gyorsan folytatódik.

ELFOGADNI A 2021. IDÉNAK TURIZMUS SZEZONÁT

„Nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy a Çal-barlang modernebb megjelenést kapjon. A jegy, a termékértékesítés és a terasz munkája az ideiglenes elfogadás szakaszában van. Fontos létesítményt építünk az Altındere-völgyben, a Maçka úton. Ez egy nagyon kedves étterem, a túloldalon, néhány melléképülettel kínáljuk a turistáknak is. Itt túlléptük az 50% -os szintet. Célunk, hogy a 2021-es év készen álljon a turisztikai szezonra. "

A KÉPSZennyezést eltávolítják

„Elértük a 90% -os szintet a tér körül végzett homlokzati rehabilitációs projektben. Bár eleinte haboztak a színek a városban, gyakran halljuk, hogy a Trabzon sárga nagyon megfelel a térnek abban a pontban, ahova eljutunk. A tér körül 45 épületet felújítottak, a jelzések és a vizuális szennyezés teljesen eltűnt. Ennek a munkának az építészei értékes tagjai a Közgyűlésnek. Szeretnék köszönetet mondani kereskedőinknek és épületek tulajdonosainak, akik Meydan térségében 45 épületben kereskednek. "

OTOGAR KÜLÖNLEGES NÉZETET KERES a városnak

„Az autóbusz-terminál projektjére kiírt pályázatot, amelynek nagy jelentőséget tulajdonítunk, augusztus 18-án tartották. 3 résztvevő volt. 56, 64, illetve 67 millió ajánlatot tettek. A specifikációban nem árelemek is szerepeltek. Velük együtt értékeltük, és mától az a vállalat volt az első, amely az ár szempontjából a legelőnyösebb ajánlatot kínálta. Felkérjük a céget, hogy kössön szerződést a következő napokban. Ez egy nagyon fontos projekt Trabzon számára. Hozzá fogja adni a régió értékét, az autóbusz-állomás, amelyre Trabzonunk hosszú évek óta vár, egészen más megjelenést kölcsönöz a városnak, mint rendkívül modern és egyben mű. Sok sikert ebben a városunk számára fontos projektben. "

MOLOZ-ban ÚJ ÉLŐ TERÜLETTEL FOGUNK

„A gázilán és a tűzoltóság épületére vonatkozó pályázatok, amelyeket a molozi telephelyen kialakítandó lakótérben készítünk el, július 23-án, a szerződések pedig szeptember 2-án kerültek megrendezésre. Remélem, kevesebb mint egy év múlva befejezzük ezt a helyet. Trabzon igényeinek kielégítésére az újonnan épült nagy mecset közelében készítettünk egy szép, modern gázilán-pályázatot. A tűzoltóság épülete ott fejezte be gazdasági életét. Lebontjuk, és a tűzoltókat elsősorban a bulaki campusunkra vonzzuk. Azonban a Molozban működő ortahisari tűzoltóság számára privát campust építünk. Remélem, hogy egy év lejárta előtt elkészül. Ismét a mecset környékén, a következő napokban pályázatot írunk ki a nyitott és zárt parkolókra. Új területünk lesz, amely nagy hozzáadott értéket ad a régiónak, amikor befejezzük ezt a területet, mondván: Kuyumcukent, Eurasia Bazaar, nyitott és zárt parkolók, széles terek, kávézók, étkezési és ivási helyek, gyermekjátszócsoportok, fiatalokkal kapcsolatos érintések.

2. KÉSZÜLT TRABZON TÖRÖKORSZÁGBAN

„Elkezdtük a sport teljesítménymérési és tehetségközpontjának munkáját, amelyet a választási időszakban megígértünk. Jelenleg csak Ankara Pursaklarban érhető el. A másodikat Trabzonban tartják. Támogatásokat kaptunk az Ifjúsági és Sportminisztériumtól és az Ipari Minisztériumtól. Fővárosi szereplőként adunk hozzá egy keveset. Mind az építéssel, mind a berendezés berendezésével nincsen gondunk. Pályázatát szeptember 2-én tartják. Új bővítésként csináljuk közvetlenül a meglévő TOHM épület mellett. Szeretnénk kihasználni az ottani szállást. A nyilvánosság körében nem ismert, de ez lesz az a hely, ahol különösen a sportolók egészségét ellenőrzik. Egy olyan városban, mint Trabzon, ez egy nagyon fontos központ lesz, ahol minden sportoló teljesítményét mérő és rögzítő adatok beszerezhetők. Meghatároztuk a munkatársakat is, hogy ott dolgozzanak, és elküldjük egy féléves tanfolyamra Ankarába. "

TRABZON JEGYKORcsolyapályát adunk

„Nagyon fontos közkerteket hozunk városunkba. Az Akçaabat Nemzeti Kertet üzembe helyeztük az elmúlt hónapokban. Vakfıkebirben nagyon szép nyilvános kerti munka folyik. Fővárosi önkormányzatként kiegészítéseket tettünk az Ortahisar Hüseyin Avni Aker Nemzeti Kertben. A parkoló nem szerepelt a projektben, külön erőfeszítéseinkkel beépítettünk egy parkolóházat a projektbe. Azt akarjuk, hogy élő park legyen. Emiatt olyan korcsolyapályát helyeztünk el, amely soha nem létezett Trabzonban. Megvalósítjuk. A projekttel elkészül a szintetikus jégpálya 400 négyzetméteren. Ismét egy gördeszkás pályát építünk 650 négyzetméter területen. A nyilvános kerttel kapcsolatos tanulmányok gyorsan folytatódnak. "

INTENZÍVT TÖLTETTÜNK IDŐBEN

„Sok időt töltöttünk a Regionális Erdészeti Igazgatóság szállásain, amely a Nemzeti Kert második szakaszát képezi. Amikor minden lakás üres, mint Fővárosi Önkormányzat, 2 dekás területen bontjuk le a szállást, és parkunk folytatásaként városunkba hozzuk. Megmutattuk a Numune Kórházzal szembeni régi épületeket környezetvédelmi és urbanizációs miniszterünknek, aki nemrég érkezett városunkba. A kisajátítási ponton megadta a szükséges utasításokat. A TOKI-val aláírtunk egy jegyzőkönyvet. Megtesszük a kisajátítást, elvégezzük annak megsemmisítését és behozzuk azt a területet a parkba. A tenger kitisztítja. "

A SZÁLLÍTÁST EGYSZERŰ ÁLLAPOTBÓL KONTROLLIK

„Van olyan terület Molozban, ahol jelenleg buszok vannak. Olyan konténerekben szolgáltunk, mint ott kunyhók. Ez nem volt elfogadható. Ezért Trabzonunkhoz méltóan egy közlekedési épületet akartunk építeni Molozban. A helyszín átadása augusztus 11-én történt. Most kezdtünk el dolgozni. Amikor elkészül, egy nagyon szép közlekedési épületet építünk Trabzonban, ahol egy kézből irányíthatjuk a szállítást, elektronikus berendezésekkel felszerelve, és ahol sofőrjeink pihenhetnek. "

KÖRNYEZETVÉDELMI SZABÁLYOZÁSI MUNKÁKAT ELKEZDTÜK UZUNGÖL-ben

„Tereprendezési munkálatokat kezdtünk Uzungöl, ami a természet csodája. Uzungöl környékén zöldmezős munkákat, burkolatok újrabevonását és korlátozási munkálatokat végeznek. Remélem, a 2. szakasz nagyobb projekt lesz. A 2. szakasz projektje hamarosan befejeződik. Amikor kiírjuk, sokkal nagyobb zöld területeket hozunk létre a tó körül. A foglalkozások megszűnnek. Olyan helyeket hozunk létre, ahová az emberek könnyen eljöhetnek és körbejárhatnak. Amikor a 2. szakasz befejeződik, csodálatos területünk lesz. Fővárosi Önkormányzatként béreltünk ott helyet. Írtunk a minisztériumnak annak kiosztásáról. Mi, mint Fővárosi Önkormányzat, ott akarunk létezni. "

NAGYON ALKALMAZHATÓ A TRABZONRA

„A Çömlekçi kerület 2,3 hektáron építési munkákra kiírt pályázatot írtak ki. Szerződés született, munkaszállítás történt. Néhány év múlva megkapjuk Çömlekçi új arcát. És amikor ez a projekt befejeződik, nagyon jól fog illeszkedni Trabzonhoz. Folytatjuk a későbbi bontási és kisajátítási eljárásokat is. "

A KÖVETKEZŐ ÉVBEN MEGNYITJUK A YALINCAK BEACH-ot

„Fővárosi önkormányzatként strandot hozunk létre Yalıncakban. A projekt kb. 1 kilométeres területen befejeződött, amelyek egy részét strandként használják. A strand mellett gyalogos és kerékpáros utak, ülősarok, öltözők lesznek. Mindent, aminek egy strandon kell történnie, a legnagyobb kényelemmel tervezték. Várhatóan az aukció napján fogjuk megkapni. A projektet télen fogjuk elvégezni. Jövő nyáron megnyitjuk állampolgáraink számára a tengeri szezont. A parkolási és a szállítási problémákat itt oldják meg. Máris jó szerencsét mondunk városunknak. "

JÁRMŰKÖZI FORGALOM ZÁRVA

„A tér 3. ütemére elkészült a többszintes parkoló projekt, megkezdődött a pályázati eljárás. Rövid időn belül a pályázati napon készül el. Megkezdjük meglévő İskenderpaşa parkolónk felújításának folyamatát, amelynek lakóterülete felette és kb. 500 autó van alatta. Ez a gyalogos területet is nagymértékben kibővíti. Bezárjuk ezt a területet a járműforgalom elől. Amikor a 3. szakasz befejeződik, új kiegészítőként szépséget ad a tér szépségének.

Elérte a felvonó projekt utolsó szakaszát

„Elértük a Sümela kolostor kötélpálya-projektjének utolsó szakaszát. Specifikációk jöttek létre. Végleges technikai intézkedéseket hoznak. Hamarosan megkezdjük a pályázati eljárást, mivel a tonyai piactér és a parkoló projektjeinek befejezése előtt állunk. "

GANITÁT A VÁROSBAN SZERETNÉK HOGY

„Van egy megállapodási projektünk Ganita és Faroz között, amelynek nagy jelentőséget tulajdonítunk. Ganita e város egyik fontos kísértete volt. Régóta egy kicsit tétlen. Vissza akarjuk hozni Ganitát a városba. Ganitától Farozig tartó első szakaszként szeptemberben befejezzük a strandrendezési projektünket. Remélem, októberben megkapjuk az aukciós napot. Át akarjuk szervezni Ganitát, mint azt a pontot, ahol a tenger a térről érhető el a legegyszerűbb módon, és felajánljuk népünk szolgálatában. "

Megoldást fogunk előállítani a szállítási kérdésekre

„Elkészítettük a Közlekedési Főterv pályázati aktáját. Jelenleg az előminősítést jelentették be. Remélem, ésszerű időn belül befejezzük a pályázati eljárást, és megkezdjük az építkezés folyamatát. A Közlekedési Főterv sok szempontból kínál megoldást városunk közlekedési kérdéseire. Ebben az értelemben nagy jelentőséget tulajdonítunk a Közlekedési Főtervnek. "

ALTERNATÍV UTAT TESZÜNK

„Sümelában zavartság és parkolási probléma merül fel a látogatók felfelé viselésének pontján. Fővárosi Önkormányzatként nagyon nagy parkolóhelyeket hoztunk létre ott. Vállaltuk a felelősséget, hogy a turistákat gyűrűs formában vigyük fel. A folyamat folytatódik. Maçka önkormányzatunkkal együtt arra törekszünk, hogy rendet teremtsünk ebben a régióban. Megszüntetjük a fennálló rendetlenséget és elfogadható áron mozgatjuk meg embereinket. Ugyanakkor egy alternatív utat építünk, amely áthalad az erdőn, amely körülbelül tíz kilométer hosszan párhuzamosnak tekinthető a főúttal. Amikor ez az út elkészül, alternatív útvonalat hoznak létre embereink számára, akik a fenti fennsíkokra mennek, nem pedig Sümela felé. Infrastruktúrája nagymértékben elkészült, fedése megmaradt. Ezt a bevonatot köbös kövek formájában készítjük el, a régiónak megfelelően. "

A szomszédunkkal voltunk

- Nagy katasztrófa történt Giresunban, különösen Dereli. Még egyszer Isten irgalmát kívánjuk az elhunyt polgárainknak. Megosztjuk szomszédunk, Giresun fájdalmát. Fővárosi önkormányzatként szeretném megosztani, hogy nehéz időkben szomszédunkkal vagyunk és minden eszközzel küzdünk. Fővárosi Önkormányzatként 18 személyzettel, 10 járművel támogattuk a kutatási és mentési munkákat, 10 öntözőberendezést a mosási munkákhoz és különféle építőipari eszközöket. TİSKİként csapataink 20 személyzettel és 7 jármővel dolgoztak, amelyek közül 14 teljesen felszerelt volt. Barátaink még mindig ott dolgoznak. "

ORTAHİSARBAN NINCS PROBLÉMA

„Augusztusban folytatódott a TİSKİ által minden körzetben végzett fontos munka. Ezen a ponton elkezdtük az ortahisari ivóvízhálózat megváltoztatásának projektjét, amely nagyon nagy projekt. Az 565 kilométeres ivóvízvezeték teljesen megváltozik. Öt csapat dolgozik jelenleg Beşirliben és Kalkınmában. Természetesen ezt nemcsak ivóvíz-projektként, hanem lehetőségként is látjuk. Pályázatot is készítettünk 100 millió líra esővíz- és csatornavezetékre. Más szóval, miközben egyidejűleg ivóvíz-munkát végezünk, szükség esetén kiküszöböljük a szennyvíz és az esővíz hiányosságait is. Ezen felül telekommunikációs infrastruktúrát hozunk létre az intelligens város alkalmazások körében. Más szavakkal, csatornáinkat úgy alakítjuk ki, hogy kb. 400 kilométerre lefektessük az optikai szálakat. Polgáraink időről időre nehézségeket tapasztalhatnak a hároméves projekt során. Arra kérem drága polgártársaimat, hogy ebben az időszakban legyenek megértőek. Amikor elkészül, Trabzon központjában évekig nem lesz ivóvíz-, szennyvíz- vagy esővízprobléma. "

Zorluoğlu elnök beszédét követően megkezdődött a parlament napirendi pontjainak megvitatása. A közgyűlés 25 napirendi pont megvitatása és a bizottságok elé terjesztése után ért véget.csevegés

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar