İzmirben ünneplik az Autók nélküli város napját

İzmirben ünneplik az Autók nélküli város napját
İzmirben ünneplik az Autók nélküli város napját

Izmir metropolita polgármester, Tunç Soyer részt vett a széndioxid-lábnyom telepítésének megnyitóján Kordonban szeptember 22-én, a Város autók nélkül napon. Soyer elmondta: „Célunk a széndioxid-kibocsátás csökkentése annak biztosításával, hogy a„ Város autók nélkül ”napon csak gyalogosok, kerékpárosok és tömegközlekedési járművek tartózkodjanak az utcán gépjárművek helyett, és felhívjuk a figyelmet erre a kérdésre városunkban.


Rendezvénysorozatot szervezett az Európai Mobilitási Hét keretein belül, Izmir fővárosi önkormányzata szeptember 22-én Kordont elzárta a forgalom elől, és a gyalogosokra hagyta. Az Első Kordon, ahol a nap folyamán különféle tevékenységeket szerveznek a DJ-előadásoktól a zsonglőr show-kig, szintén otthont adott a Carbon Footprint Installációnak. Izmir metropolita önkormányzatának polgármestere, Tunç Soyer, aki a ciprusi vértanúk utcáján sétált a Gündoğdu térre, az izmiri metropolita önkormányzati zenekar kíséretében, részt vett a szénlábnyom telepítésének megnyitóján Kordon régi phaeton területén. Soyer a "Zéró emissziós mobilitás mindenkinek" szlogenjelű téglát helyezte a "Hagyjuk a zöld jeleket, ne együtt fekete" szlogenet hordozó installációra, és a "Zero Emission Zero, Izmir Take a Deep Breath" szlogennel létrehozott program részeként ma bezárjuk Kordont a forgalom számára, és a gyalogosokra hagyjuk. Célunk a széndioxid-kibocsátás csökkentése annak biztosításával, hogy a "Városok Autók Nélkül" napon az utcákon gyalogosok, kerékpárosok és tömegközlekedési eszközök álljanak rendelkezésre a gépjárművek helyett, és felhívjuk a városunk figyelmét erre a kérdésre.

"Szeretnénk növelni a városi mobilitást"

Hangsúlyozva, hogy İzmir közös kerékpáros rendszere, a BİSİM két napig ingyenes szolgáltatást nyújt az Európai Mobilitási Hét keretében, Soyer elmondta: „Átfogó tanulmányokat és figyelemfelkeltő tevékenységeket folytatunk a városi mobilitás növelése érdekében városunkban, ösztönözzük a gyalogos és kerékpáros közlekedést, és a tömegközlekedés népszerűsítésével a lehető legnagyobb mértékben csökkentjük a magánjárművek használatát. " mondott.

Izmiras útvonalak

Hangsúlyozva, hogy az Izmiras útvonalak, amelyek Izmir összes turisztikai területét összekapcsolják kerékpár- és gyalogos utakkal az infrastruktúra és a felépítmény elrendezésével, a zöld folyosókkal és a digitális turisztikai alkalmazásokkal, fontos részét képezik a témában folyó munkáknak, Soyer elmondta, hogy Izmir kultúrája, történelme, gasztronómiája, vidéki térsége és azt mondták, hogy összekapcsolják a természeti célpontokat. Megállapítva, hogy négy zöld folyosót határoztak meg, amelyek megszakítás nélkül összekötik Izmir városközpontját a természeti területekkel, Soyer elmondta: „Ebben az összefüggésben az északi útvonal Bostanlı és Yamanlar között; Kültürpark, Meles és Kaynaklar Village déli útvonala; Jeşilova keleti útvonala - Szmirna és Homérosz-völgy; Karşıyaka - Meghatároztuk a Gediz-delta útvonalát, mint nyugati útvonalat. Csak az Efeler Yolu projekt segítségével 500 kilométeres gyalogos útvonal valósul meg a Keleti Útvonalon. Izmir közlekedési főtervünk és Izmir kerékpár- és gyalogos cselekvési tervünk keretében; Környezetbarát közlekedési megoldásokkal csökkentjük az autóhasználatot, és létrehozunk egy közlekedési rendszert, amely a gyalogosok és kerékpárok használatára, valamint a tömegközlekedésre összpontosít. Minden közlekedési beruházásunkat e céloknak megfelelően hajtjuk végre. "csevegés

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar