Sakaryának nemzetközi elismerése lesz a kerékpáros turizmusban

Sakaryának nemzetközi elismerése lesz a kerékpáros turizmusban
Sakaryának nemzetközi elismerése lesz a kerékpáros turizmusban

Az Európai Mobilitási Hét rendezvényeinek megnyitóján bemutatták a "Fordítsuk meg a pedált a Fekete-tengeren" projektet. Ekrem Yüce elnök elmondta: „A Sakaryában létrehozandó kerékpárutakat digitális térképekkel helyezik át a nemzetközi platformra. Remélhetőleg az Európai Unió által finanszírozott, határokon átnyúló fekete-tengeri együttműködési program keretében a kerékpáros turizmust és az országközi párbeszédet javító projekttel a kerékpározás erősebb pontjába kerülünk. "


A Napraforgó Kerékpár-völgyben került megrendezésre a Sakarya Fővárosi Önkormányzat Fekete-tengeri medence határon átnyúló együttműködési programjának keretében az Európai Uniótól támogatásra jogosult „Csapjuk meg a pedálokat a Fekete-tengeren” projekt elindító ünnepségét. Abban a programban, ahol az Európai Mobilitási Hét eseményeit a „Zero Emission Mobility for All” témával kezdték, a SUBU rektora Prof. Dr. Jelen voltak Mehmet Sarıbıyık, Arif Özsoy ifjúsági és sport tartományi igazgató, Cevat Ekşi, a Sakaryaspor Klub elnöke, kerületi polgármesterek, bürokraták, civil szervezetek képviselői és a sajtó tagjai. A program végén Ekrem Yüce polgármester és a vendégek kerékpártúrát tettek.

Nagyon ügyetlen ügyünk számára

Veysel Nak, a Stratégiafejlesztési Osztály vezetője, aki megosztotta a „Pedálozzunk a Fekete-tengeren” projekt részleteit, amelynek a Fővárosi Önkormányzat a koordinátori intézménye a Fekete-tengeri medence határokon átnyúló együttműködési programjának Az Európai Mobilitási Héten népszerűsítjük. Ezzel a projekttel Sakarya a biztonságos kerékpáros turisztikai desztinációk közé fog tartozni nemzetközi kerékpárútjaival, kerékpárbarát vállalkozásaival, és hozzájárul a régió foglalkoztatásához ”.

A kerékpáros turizmus az egész világon bemutatkozik

Veysel Naked osztályvezető elmondta: „Ennek a projektnek számos aspektusa van, például a sport, az idegenforgalom, az ágazati oktatás és promóció, valamint a nemzetközi együttműködés, amely közös megoldásokat hoz olyan területeken, mint az egészséges közlekedés a Fekete-tengerrel határos országokkal és az éghajlatváltozás. A Sakarya turisztikai ipar számára fenntartható gazdasági megtérülés is lesz. A Sakarya kerékpáros és zöld turizmusát az egész világ népszerűsíti a projekt partnerein keresztül ”.

SUBÜ-ként a projekt támogatói vagyunk

SUBU rektor Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık elmondta: „Büszke vagyok arra, hogy partnere lehetek ennek a fontos projektnek. Továbbra is támogatjuk a projektet az elejétől a végéig, és megpróbálunk még sok projektet elhozni városunkba. A projekt a sportot és az idegenforgalmat egyaránt magában foglalja, így a Sakarya Alkalmazott Tudományok Egyetemeként közvetlenül részt veszünk és támogatjuk a projektet. Úgy gondolom, hogy a projekt nagyban hozzájárul a városhoz, és kívánom, hogy hasznos legyen ”.

Sport és wellness

Ekrem Yüce fővárosi önkormányzat polgármestere elmondta: „Az egészséges élet, a sport és a mozgás kultúránk nélkülözhetetlen eleme. Még az őseink több ezer éves kalandjáról szóló legrégebbi feljegyzésekből is kiderül, hogy a lovaglás, az íjászat, valamint a kard és pajzsok használata már gyermekkorban elkezdődött, és ez életmód. Másrészt a vezérünk Hz. A sport és az egészséges életmód fontossága világosan megmutatkozik Muhammad (SAV) életének számos pontjában és számos nekünk, muszlimnak adott tanácsában. "

Sakarya a tizenharmadik kerékpárbarát város lesz a világon

Ekrem Yüce polgármester elmondta: „Sakarya a legelőnyösebb város sok ponton hazánk városai között. Ezen előnyök egyike, hogy szinte az egész város alkalmas kerékpározásra. Tudja, hogy a világon csak 12 városnak van "Kerékpárbarát város" címe. Sakarya néven arra törekszünk, hogy a tizenharmadik kerékpárbarát város legyünk. Minden szükséges feltételt biztosítottunk e tekintetben. Egy vagy két kritérium teljesítése előtt állunk. Mindezek után reméljük, hogy Sakaryánk a világ tizenharmadik kerékpárbarát városa lesz ”.

A cél 307 kilométer kerékpárút

Yüce polgármester elmondta: „Olyan projekteket hajtunk végre, amelyek kiemelik városunk jellemzőit. Kerékpárutakat építünk. Jelenleg összesen 68 kilométer kerékpárút áll rendelkezésünkre. Célunk egy 307 kilométeres kerékpárút. Innen kerékpárutat építünk a Napraforgó Kerékpár-völgytől a Sapanca partokig. Az út összesen három szakaszból áll. Befejeztük az első szakaszt, innen a nyári keresztútig. Várjuk a minisztérium jóváhagyását a Summer Crossroadtól a Sapanca partokig tartó részekre is ”- mondta.

Új kerékpárutakat integrálunk a nemzetközi közlekedési hálózatokba.

A SAKBIS intenzív használatáról szólva Yüce polgármester elmondta: „Az egész városban elterjedt kerékpárútjainkba integrált intelligens állomásokon lévő összes kerékpárunkat polgáraink használatára szánták. Hadd beszéljek a projektről, ami itteni találkozásunk másik oka. "A kerékpározásban a városunkat erősebb helyzetbe hozzuk egy olyan projekttel, amely javítja a kerékpáros turizmust és az országok közötti párbeszédet az Európai Unió által finanszírozott Fekete-tengeri medence határokon átnyúló együttműködési programja keretében."

A kerékpárutak átkerülnek a nemzetközi platformra

Ekrem Yüce polgármester elmondta: „A Sakaryában a projekt keretein belül létrehozandó kerékpárutakat digitális térképre helyezik, és átviszik a nemzetközi platformra. Képzéseket tartanak vállalkozókról, szálláslehetőségekről, ügynökségekről, éttermekről, kommunikációról és promócióról, valamint pedálbarát üzleti tevékenységről a város idegenforgalmának üzemeltetői. Ezen felül digitális platformot hoznak létre a projektpartnerekkel, Ukrajnával, Bulgáriával, Romániával és Grúziával a város turisztikai célpontjának és kerékpáros útvonalainak népszerűsítése érdekében, valamint kerékpáros mobilalkalmazások készülnek. Abban a projektben, ahol országos és nemzetközi utazásszervezők számára kerékpáros túraprogramokat készítenek, a kerékpáros és kerékpáros turizmushoz kapcsolódó fesztivált is tartanak. Ebből az alkalomból remélem, hogy az Európai Mobilitási Hét tevékenységei és a „Pedálozzunk a Fekete-tengeren” projekt hasznos lesz ”.csevegés


Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar