TTSO: "Várjuk az Erzincan Trabzon Vasút építési pályázatának dátumát"

TTSO: "Várjuk az Erzincan Trabzon Vasút építési pályázatának dátumát"
TTSO: "Várjuk az Erzincan Trabzon Vasút építési pályázatának dátumát"

A Trabzoni Kereskedelmi és Iparkamara (TTSO) szeptemberi tanácskozását videokonferencia-módszerrel, M. Şadan Eren parlamenti elnök vezetésével tartották a pandémiás folyamat intézkedései keretében.

EREN: A HATALMAL TÚLKERÜLJÜK A Nehéz periódust


A TTSO szeptemberi tevékenységét bemutató film megnézése után a parlamenti képviselőkhöz szólva M. renadan Eren, a közgyűlés elnöke azt mondta: „Továbbra is telekonferencia útján tartjuk a közgyűlés üléseit. Azt hiszem, folytatjuk még egy darabig ”- mondta. Eren a következőképpen folytatta szavait:

„Régiónk a világjárvány miatt elvesztette az elmúlt években növekvő deviza-beáramlást, különösen az idegenforgalom területén, és ez az inputhiány láncban érintette üzleti világunkat. Az iskolák és egyetemek bezárása szintén nehéz helyzetbe hozta városunk kereskedőit, különösen a szolgáltató szektorban. A deviza növekedése jelentősen megnövelte a költségeket. Elengedhetetlen, hogy egységesen kerüljünk ki ebből a nehéz időszakból. A török ​​magánszektor mozdonya, hogy Törökország hatalmába kerüljön a síkság nevében; Kormányunkkal, a törökországi kamarákkal és az Unió árutőzsdéivel, szobáinkkal és szobáinkkal együtt Recep Tayyip Erdogan elnök és a vezetésben Rifat Hisarcıklıoğlu elnök továbbra is minden erőnkkel dolgozik. Elvárásunk tőled, értékes tagjainktól; Továbbra is hangoztatja cégei és szakmai bizottságai problémáit. Mint minden parlamenti ülésen, tisztelettel adózom mindannyiótoknak, emlékeztetve a „Maszkotávolító tisztítás” szabályt.

HACISALİHOĞLU: TERMELÉST HOZZÁNK KIZÁRÓLAG LOGISZTIKÁNKHOZ

M. Suat Hacısalihoğlu, a TTSO elnöke a szeptemberi parlamenti ülésen elmondott beszédében kijelentette: „Magától értetődik, hogy fokoznunk és folytatnunk kell a járványügyi intézkedéseket. Úgy látjuk, hogy nagyon pontos döntéseket hoznak a gazdaság jelenlegi pillanatában. Mondhatjuk, hogy ez hazánk sikere. Úgy tűnik, hogy minden ország azon dolgozik, hogy új ajtókat nyithasson maga elé egy elakadt gazdaságban. Fontos helyzetben vagyunk Törökországban is. Az a tény, hogy híd vagyunk Ázsia és Európa között, megmutatja, hogy mennyire fontos helyünk a termelésben és a logisztikában. Az Európától Kazahsztánig tartó kereskedelmi logisztikai mozgalmon belül a városunkból áthaladó teherautók száma körülbelül 120 ezer, és 70 százalékuk török ​​teherautó. A keleti és nyugati országoknak hazánkat a kereskedelemben kell használniuk. Miközben látjuk a logisztikai mozgást, meg kell tennünk a részünket a termelés alapján, hogy az országok megszerezhessék az általunk használt termékeket az országunktól. Hazánk kereskedelmének 50 százalékát az EU-országokkal folytatjuk. Ezt a kereskedelmet keletre kell tolnunk ”- mondta.

"ÉRTELMES A VÁROS KIVITELÉNEK 7% -OS NÖVELÉSÉHEZ"

Hacısalihoğlu elmondta: „A pandémiával a TOBB gyorsan megszerveződött, és a kamara nagyon gyorsan megoldotta a kormánnyal folytatott cserék során kapott problémákat és megoldásokat. Ez a helyzet okozta gazdaságunk gyors fellendülését. Jelentős növekedés figyelhető meg a kapacitáskihasználási arányokban augusztus óta, amikor a reálszektor bizalmi indexe emelkedni kezdett. Ezeket megnézve világossá válik, hogy a meghozott döntéseket és a gazdaságunk problémáinak proaktív megoldását sikeresen végrehajtották. Természetesen nincs minden ágazatban siker. Jelentősen csökkent a turizmus. Figyelembe véve, hogy az iskolák megnyitásával havi 130-140 millió török ​​líra lépett városunkba a diákmozgalmakban, ebben az évben ezt megfosztották tőlünk. Ebben a tekintetben egyes ágazatok problémái hazánk általános növekedését is érintik. De nekünk is hálásaknak kell lennünk ezért. Az elvégzett vizsgálatok eredményeként úgy tűnik, hogy a foglalkoztatásunk vesztesége 2 százalék körüli. Ha megnézzük a járvány súlyosságát, ez nem túl sok. Ha megnézzük exportunkat, Törökország exportja 13 százalékos csökkenést mutat az előző év azonos szezonjához képest. Ez válság idején fontos. Mindenki lelassítja az importot. Az import növekedési üteme szintén mínusz 3.9. Városunkban az exportmennyiség 7 százalékkal nőtt a tavalyihoz képest. Városunk folytatja aktív üzleti életét. A beérkező adatok ezt a morált adják nekünk ”- mondta.

Hacısalihoğlu elnök elmondta: „Gazdaságunk fennmaradása érdekében a kormányunk által nyújtott kölcsönök törlesztése októberben kezdődik. Remélem, zavartalanul teljesítjük a fizetéseket. Követelményeket támasztottunk a probléma esetén meghozandó intézkedésekkel szemben. "Nem rossz tendenciával folytatjuk a világjárvány folyamatát a gazdaságban."

"KUYUMCUKENTI-T RÖVID IDŐBEN ÉLETRE HÚZZUK"

M. Suat Hacısalihoğlu, a TTSO elnöke elmondta: „Van egy Kuyumcukent projektünk, amelyen már régóta dolgozunk. Ez a munka Hüseyin Ekşi és Cevat Kara tanácstagjainkkal véget ért. A színpadra hozták, hogy pályázhassanak helyként. Ezúton szeretnék köszönetet mondani Trabzon Fővárosi Önkormányzat polgármesterének és csapatának a mai napig nyújtott támogatásukért. Köszönetet mondok a Szakmai Bizottságban dolgozó kollégáimnak is. Reméljük, hogy Kuyumcukent nagyon rövid időn belül elindítjuk. Ezen túlmenően Törökországban megválasztották a Parlament Cevat Karan elemének Az év tanoncát. Gratulálunk neki ebben a kérdésben ”- mondta.

"VÁRJUK A VASÚTI ÉPÍTÉSI PÁLYÁZAT DÁTUMÁT"

Hacısalihoğlu is megemlítette szavai végén az Erzincan - Gümüşhane - Trabzon vasúti projektet, és azt mondta: „Van egy vasút, amelyen évek óta dolgozunk. Binali Yıldırım miniszterelnökünk és Recep Tayyip Erdoğan elnökünk jó híreket adott nekünk erről a projektről. Arra számítunk, hogy ez a projekt bekerül a beruházási programba, és hozzájárul a régió gazdaságának fejlődéséhez ”.csevegés


Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar