A Toyota török ​​rally előtti vezetése többet takarít meg

A TOYOTA GAZOO Racing Rally Világbajnokság csapata a 2020-as WRC-szezon újraindulásával visszatért a pályára. Tökéletes teljesítményt nyújtva az Észt Rallyn, különösen vasárnap, a Toyota megnyerte a Power Stage-et Kalle Rovanperävel, és az utolsó napon mind a 6 szakaszt az első helyen zárta, és sikerült a dobogón helyet foglalnia.

A Toyota Sébastien Ogier-vel a harmadik helyen végzett az észt ralin, az összesítésben pedig Elfyn Evans többi pilóta a negyedik, Kalle Rovanperä az ötödik lett. Ezekkel az eredményekkel az Észtország Rallyban A Toyota Gazoo Racing előtt a török ​​rali szeptember 18-20-án kerül megrendezésre Marmariszban, és megőrizte vezető pozícióját a Konstruktorok Bajnokságában és a Drivers Bajnokságban.

A Rally Estonia 17 szakaszából 11-ben a Toyota Yaris WRC tudta megszerezni az első helyet. Sébastien Ogier 5, Kalle Rovanperä 5 és Elfyn Evans 1 szakaszban bizonyították fölényüket és rendkívüli teljesítményeket nyújtottak.

Az észt rali után értékelést készítve, Tommi Mäkinen, a csapatkapitány kijelentette, hogy a verseny eredménye nagyon jó volt az egész csapat számára, és azt mondta: „Ezek az eredmények a pilóták és márkák bajnokságának élén tartottak minket. Különböző körülmények voltak a hétvégén ahhoz képest, amivel a teszteken találkoztunk. Ennek ellenére láttuk, hogy az összes pilóta a leggyorsabb időket érte el az utolsó napon. Különösen egy fiatal sofőr számára volt látványos Kalle sebessége. A legjobb teljesítményt nyújtja nagy nyomás alatt, például a Power Stage-ben. "Ha szombaton nem lett volna gumiabroncs, valószínűleg sokkal jobb helyeken lettünk volna az összesítésben.

Sébastien Ogier, a TOYOTA GAZOO Racing pilótája, aki a versenyt a harmadik helyen zárta, kijelentette, hogy a dobogó teljesítése a dobogón pozitív eredmény volt, és aláhúzta azt is, hogy több potenciáljuk van.

A rali világbajnokság 2020-as csapatait szeptember 4-18 között rendezik meg 20 út után, hogy megfordulhasson a török ​​rali. A szezon legigényesebb versenye várhatóan a Török Rallye lesz, a forró idő és a talaj a sziklákon lehetővé teszi mindkét tapasztalt pilóta számára, hogy izgalmas harcot folytassanak az autókért.