ESO Autóipar az Óriások Ligájában

ESO Autóipar az Óriások Ligájában
ESO Autóipar az Óriások Ligájában

Az Eskişehir Iparkamara (ESO) az Európában működő fontos autóipari klaszterek által létrehozott Európai Járműipari Klaszterhálózat (EACN) partnerévé vált. Az Eskişehir Kereskedelmi Kamara, amely Törökországból átvett első vállalati platformként nyilvántartásba veszi, az autóipar Európa egyik legfontosabb ernyőszervezete, amelyet 20. tagként fogadtak el.


Megállapítva, hogy az Európai Járműipari Klaszterek Hálózata egy nemzetközi platform, amelyet közös együttműködési stratégia és közös klaszterezési tevékenységek céljából hoztak létre, Celalettin Kesikbaş, az ESO elnöke elmondta: „Célunk volt városunk autóipari ágazatát megérdemelt helyre hozni, biztosítani az ágazat fejlődését és új beruházásokat hozni városunkba. először Törökországból, és örülünk, hogy mi vagyunk az egyetlen elfogadható intézmény. Tagjainkkal hozzájárulunk országunk és városunk autóipari ágazatához, különösen a hazai autókhoz ”.

Új együttműködések vannak folyamatban

Megosztva az EACN működését a klaszterek és az autóiparban működő tagvállalatok közötti együttműködés fokozása érdekében, Kesikbaş elmondta: „Az európai klasztertagokkal együttműködve új üzleti lehetőségeket teremthetünk, ösztönözhetünk együttműködési kutatási projekteket és közös beruházásokat, amelyek a jövő iparának modernizációján alapulnak. . "Különböző tevékenységeket és projekteket fogunk végezni a kkv-k versenyképességének növelése és a régiók közötti stratégiai együttműködés kiépítése érdekében."

Nagy tekintély Eskişehir számára

Törökország csak Eskisehir 8 partneréből eacn-ben, ahol összesen nyolc ország, az Ipari Kamara klaszterének részvételével, ezer több mint 20 tagvállalat és az ESO elnöke szerint a Kesikbaş kutatóintézetet képviselte, az EACN klaszter tagjai hangsúlyozták, hogy az embert több mint 500 ezer ember foglalkoztatja .

Megállapítva, hogy az Eskişehir autóipar képviselteti magát az óriások ligájában az EACN tagsággal, ami jelentős előnyöket biztosít az autóipar promóciója, presztízse és új üzleti kapcsolatai szempontjából Eskişehirben, Kesikbaş elmondta: „Hazánkat az ESO részvételével képviseljük. Arra számítunk, hogy a partnerség komoly hozzájárulást nyújt az ESO tagvállalataihoz és az Eskişehir autóiparhoz. "Sok szerencsét városunknak, különösen az autóiparunknak."csevegés

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar