A Goodyear dupla dobogóval koronázta meg sikerét Le Mans 24 órájában

A Goodyear sikeresen tért vissza a hétvégén megrendezett Le Mans-ból, a világ legrangosabb állóképességi versenyéből. A Goodyear gumikkal az LMP2 osztályban versenyző 2 csapat a dobogó megszerzésével koronázta meg sikerét.

Az idei 24 órás Le Mans volt az első olyan le Mans-i kihívás, amelyben Goodyear részt vett a nemzetközi motorsportba való visszatérése óta, amelyet tavaly ugyanezen eseményen jelentett be. Azóta a Goodyear Racing csapata szorosan együttműködött valamennyi partnercsapattal, folyamatosan készülve a kemény versenyre.

E csapatok közül kettő kvalifikálta magát a dobogóra a 24 órás kemény verseny végén. A 24 autóból álló LMP2 osztályú kihívásban a JOTA második lett, míg a Panis Racing harmadik lett. A két csapat dobogós sikere ebben a nehéz kihívásban a Goodyear gumiabroncsok versenyfutási teljesítményének és tartósságának bizonyítéka, amelyek az LMP2 kategóriában a 24 jármű közül ötnek a gumiabroncs-beszállítói.

Ben Crawley, a Goodyear EMEA motorsport igazgatója, a témában; „Örülünk, hogy ezt a kihívást jelentő versenyt kettős dobogós sikerrel koronázhatjuk meg. A JOTA és a Panis Racing csapatai nagyszerű munkát végeztek, és büszkék vagyunk arra, hogy szorosan együttműködünk velük a teljesítmény maximalizálása érdekében. Az ACO, amely egy nehéz időszak után ilyen sikeres szervezetet szervezett, szintén elismerést érdemel. Nagyon jó, hogy újra itt lehetek. " beszélt.

A Jota csapata látványos, 24 órás teljesítményt nyújtott Anthony Davidson, Antonio Felix da Costa és Roberto Gonzalez pilótákkal. A verseny harmadik helyén a Panis Racing csapat pilótái Nico Jamin, Matthieu Vaxiviere és Julien Canal voltak. A francia trió is kiváló versenyt futott otthonában.

Az Algarve Pro Racing, a Goodyear egyik csapata figyelemre méltó sikert ért el azzal, hogy nyolcadik lett a feltűnő fekete színben és a Goodyear logóban.

Mike McGregor, a Goodyear Endurance program menedzsere elmondta; „Gratulálok a JOTA és a Panis csapatoknak, akik feljutottak a dobogóra. Ez a két csapat és az Algarve Pro Racing az egész verseny alatt erős kihívást mutatott. Az a fejlesztési munka, amelyet közvetlenül a csapatokkal végeztünk, például a „B típusú” tészta alkatrész, amelyet kifejezetten Le Mans-nak terveztünk, megtérült. A Goodyear gumik bizonyították tartósságukat a verseny során. ”

A verseny alatt a Goodyear Blimp az égen volt

A Goodyear nemcsak a pályán volt, hanem az égen is, az ikonikus Goodyear Blimp segítségével a Le Mans 24 órás versenyén. Az ikonikus Goodyear Blimp ezen a fontos versenyen is megjelent, miután idén visszatért Európába.

A Goodyear Blimp izgalmas repülési élményt nyújtott vendégeinek egész Le Mans-ban, valamint egyedi légifelvételeket készített a versenyről.

A Goodyear Blimp kapcsán Ben Crawley elmondta: „Ezen a héten a tekintetünk nemcsak a pályán volt, hanem a pálya fölötti égen is. Az 1980-as évek óta egy európai versenyen először látni a Goodyear Blimpet hatalmas lehetőség és figyelemre méltó siker volt mindannyiunk számára. Köszönet az ACO-nak, aki segített ennek megvalósításában. ”