Kettős győzelem a hétvégén a Toyota Gazoo Racing-től

A Toyota Gazoo Racing Team a múlt heti WRC török ​​rali végén a világ legfontosabb versenyei között szerepelt, és kettős győzelmet aratott a Le Mans 24 órás futam megnyerésével.

A kihívást jelentő kavicsos szakaszok és a magas hőmérsékleten érkező Török Rally győztese kiemelkedik sikerként, amikor sok olyan hangot elhozott, akik aláírták a Gazoo Racing Toyotát, majd a verseny utolsó napja a verseny izgalmában következett, Elfyn Evans-szal.

A szakaszokat simán teljesítve Evans 35.2 másodperces különbséggel az első helyen fejezte be a versenyt, a pilóták bajnokságában pedig csapattársát, Sébastien Ogiert verte 18 ponttal, és 97 ponttal az első helyet érte el. Míg Elfyn Evans megszerezte a márka második győzelmét, a Toyota az első 5 verseny közül 3-ban sikerült nyerni.

A törökországi verseny a tapasztalt problémák miatt, míg Sebastien Ogier Rally tamamlayamazk, a 19 éves pilóta, Kalle Rovanperä folytatta lenyűgöző teljesítményét a negyedik WRC-n. Ezekkel az eredményekkel a TOYOTA GAZOO Racing megőrizte pozícióját a csúcson azáltal, hogy a legkülönbözőbb riválistól a pontkülönbséget 9-re növelte a márkabajnokságban.

A Toyota Gazoo Racing, Török Rally október 8. és 11. között dátummal indul az olaszországi Szardínia Rallyn. A Toyota ismét a csúcsra törekszik a gyors és keskeny szakaszairól híres versenyen.

A Toyota győzelme egymást követő harmadik évben Le Mans-ban

A TOYOTA GAZOO Racing sorozatban harmadszor tudott a dobogó tetején lenni az állóképességi világbajnokság "Le Mans 24 órás" versenyében, amely egy másik kategóriája a motoros sportoknak. Míg a TS050 HYBRID versenyautó átvette a főszerepet a Circuit de la Sarthe körverseny újabb sikereiben, addig a Toyota GAZOO Racing a szezon vége előtt az FIA 2019-2020-as világbajnokságán eljutott a bajnokságig, és a csúcsra viselte a nevét.

A Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima és Brendon Hartley által vezetett TS8 HYBRID 050-as autó több mint 5 ezer kilométert tett meg, és öt körrel nyerte meg a versenyt. Ugyanakkor ez a pilótacsapat a világbajnokságon is vezetést szerzett. Sébastien Buemi és Kazuki Nakajima zsinórban harmadszor nyerte meg Le Mans-t, csatlakozva ahhoz a hét versenyzőhöz, akik ezt elérték a verseny 97 éves történetében. Brendon Hartley 2017 után idén másodszor lett ennek a különleges versenynek a győztese.

Az 1000 LE-s összkerékhajtású Toyota TS050 HYBRID új mércét állít fel a Le Mans-i 24 órás versenyen bemutatott teljesítménnyel és hatékonysággal. A TS2012 HYBRID, amely 1 százalékkal kevesebb üzemanyagot fogyaszt, mint a 35-ben használt első generációs LMP050 hibridek, 1 másodperccel gyorsabban tud megtenni egy kört. A TS10 HYBRID tartja a leggyorsabb körrekordot, valamint négy egymást követő pole-t és három győzelmet.

Ez a siker a Toyota állóképességi versenyein inspirálta a Le Mans-ban született GR Super Sport nevű hiperautó születését. Ezt a járművet először egy nyilvános pályán tették meg a verseny megkezdése előtt.

A szezon utolsó versenyét Le Mans-ban 14. november 2020-én rendezik Bahreinben.