U-22 strandröplabda Európa-bajnokság véget ér

Izgalmas döntő mérkőzésekkel ért véget a Selçukban zajló U-22-es strandröplabda Európa-bajnokság. A bajnokságban nyomot hagyó Oroszország volt az az oldal, amely férfi és női trófeát ért el. Izmir Fővárosi Önkormányzat polgármestere átadta a bajnokok díjait. Tunç Soyer Ő adta.

Izmir Metropolitan Municipality és Törökország Röplabda Szövetsége, amelyet az Európai Röplabda Szövetség (CEV) U-22-es strandröplabda Európa-bajnoksága szervezett Oroszországban a férfiak és a nők számára, boldog véget ért.
Az orosz Maria Voronina/Marija Bocharova lett az első döntős, miután a női elődöntő első meccsén 2-0-ra legyőzte a svájci Esmee Böbner/Mara Betschartot. A másik elődöntős meccsen Anastasila Frolova/Aleksandra Ganenko (Oroszország) került a fináléba, akik Sofila Rylova/Jeva Serduk (ukrán) meccset 2-0-ra nyertek. A döntőben az orosz Anasztaszila Frolova/Aleksandra Ganenko 2-0-ra legyőzte Maria Voronina/Marija Bocharova csapatát, így jutott az aranyéremhez. A harmadik helyen Esmee Böbner/Mara Betschart (svájc) végzett, 2-1-re verték Sofila Rylova/Yeva Serduk (ukrán) csapatát.

Férfi Lengyelország – Oroszország döntő

Milosz Kruk / Mikolaj Miszczuk (lengyel), akik a német Mio Wüst / Rudy Schneider duót 2-1-re legyőzték a férfiak elődöntőjének első mérkőzésén, megkapta a nevét a döntőben. Az orosz Nikolay Chukhnenkov / Nikita Evert 2–0-ra legyőzte a német Lukas Pfretzschner / Robin Sowa duót az elődöntő második mérkőzésén. Az utolsó mérkőzésen az orosz Nikolay Chukhnenkov / Nikita Evert lett bajnok, aki Milos Krukot / Mikolaj Miszczukot (Lengyelország) verte 2-0-val. Két német csapat játszotta a mérkőzést a harmadik helyért. Lukas Pfretzschner / Robin Sowa 2-0-s legyőzése után Mio Wüst / Rudy Schneider a harmadik helyet szerezte meg.

Soyer elnök bajnoki kupája

Izmir Fővárosi Önkormányzat polgármestere átadta a bajnoki kupát és az aranyérmeket a férfiaknál bajnok Oroszországnak. Tunç Soyer és Alper Sedat Aslandaş, a Röplabda Szövetség elnökhelyettese. Míg a második férfi második helyezett Lengyelországnak adta át az ezüstérmeket és a kupákat, Ertuğrul Tugay főtitkár-helyettes és Enver Yılmaz tartományi ifjúsági és sportági igazgatóság helyettese, Filiz Ceritoğlu Sengel, Selçuk polgármestere pedig a kupát. Az izmiri fővárosi önkormányzat ifjúsági és sportosztályának vezetője, Hakan Orhunbilge és a Celik Group vezérigazgatója, Ali Celik, valamint Ertuğrul Tugay főtitkár-helyettes átadta a bronzérmet a férfiaknál harmadik helyen végzett Németországnak. Izmir Fővárosi Önkormányzat polgármestere átadta a bajnoki kupát és az aranyérmeket a nőknél első helyen álló Oroszországnak. Tunç Soyer és Alper Sedat Aslandaş, a Török Röplabda Szövetség elnökhelyettese.

Filç Ceritoğlu Sengel, Selçuk önkormányzatának polgármestere és a Beach It Beach Sport Szervezet vezérigazgatója, Gürsel Yeşiltaş Oroszország trófeáit és érmeit mutatta be.

Az İzmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklubjának elnöke, Ersan Odaman és a CEV strandröplabda-biztosa, valamint Bojana Bogicevic technikai küldött a harmadik helyezett Svájc érmeit adta át, a kupákat pedig Eser Atak, Izmir fővárosi önkormányzat főtitkárhelyettese adta át.