A közúti kerékpáros bajnokság véget ért Törökország

Lezárult a TBF által a 2020-as Türkiye Kerékpáros Országúti Bajnokság a Napraforgó Kerékpárvölgyben. A Sakarya Metropolitan Cycling csapata megnyerte a bajnokságot, amely nagy izgalmaknak volt tanúja. A szenior férfi kategóriában 3 érmet szereztek a fővárosi sportolók.

A 2020-as Törökországi Kerékpáros Országúti Bajnokság, amelyet a Török Kerékpáros Szövetség rendezett a Sunflower Bicycle Valley-ben, nagy izgalmakat hozott. A bajnokság első napján az időmérő futamokon lejegyzett Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team az utolsó versenynapon fellépett a dobogóra.

Yüce elnök gratulált a sportolóknak

A nagy izgalmakkal teli versenyek lezárása után Ekrem Yüce elnök nyilatkozott: „A TBF által szervezett országúti kerékpáros pulykabajnokságnak a Napraforgó Kerékpáros Völgyünkben, hazánk legmodernebb kerékpáros létesítményében adtunk otthont. "Szeretnék köszönetet mondani minden sportolónak, aki részt vett a bajnokságban, és szívből gratulálok a sikeres sportolóinknak" - mondta. A versenyek végén tartott díjátadó ünnepségen az érmeket a Török Kerékpáros Szövetség elnöke, Erol Küçükbakırcı és Muhammed Berat Alphan alelnök, Cevat Ekşi Sakaryaspor klubelnök, İlhan Şerif, a Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági Szolgáltatások és Sportosztályának vezetője adta át a sportolóknak. Aykaç.

A bajnokság befejeződött

A bajnokság utolsó napján 139.3 csapat 22 sportolója mérte össze tudását a 60 kilométeres országúti versenypályán a szenior férfi kategóriában. Míg a felnőtt férfiaknál a Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team nem hagyta senkire a dobogót, addig a Fővárosi Önkormányzat egyik sportolója, Onur Balkan az első helyen zárta a versenyt. A Balkán csapattársai, Halil İbrahim Doğan a második helyen fejezték be a versenyt, Emre Yavuz pedig a harmadik helyen végzett a dobogón. A bajnokság utolsó futamán összesen 17 csapat 56 sportolója mérte össze erejét a fiatal férfi kategóriában. A 100 kilométeres pályán versenyző sportolók közül Kaan Soylu Özkalbim az İlgem Kerékpárosklubból az első helyet szerezte meg, míg a 2. és 3. helyen Ali Osman Çelik és Ahmet Maral, a Konya Torku Şeker Spor versenyzője végzett.