EXPO 2026 İzmir felélénkíti a nemzetközi kereskedelmet

EXPO 2026 İzmir felélénkíti a nemzetközi kereskedelmet
EXPO 2026 İzmir felélénkíti a nemzetközi kereskedelmet

Izçmir metropolita önkormányzat polgármesterének, Tunç Soyernek az erõs erõfeszítései eredményeként elfogadták Izmir kérelmét a világ legfontosabb nemzetközi kertészeti kiállításának rendezésére 2026-ban. A Pınarbaşıban létesítendő EXPO terület hat hónapon át fogadja a vásár látogatóit, majd élő városi parkként İzmirbe viszik.


İzmir fővárosi polgármestere, Tunç Soyer bejelentette, hogy İzmir ad otthont a 550-os EXPO-nak az Ahmed Adnan Saygun Művészeti Központ ülésén, ahol értékelte 2026 napos hivatali idejét, nagy izgalmat keltett a városban. Hangsúlyozva a Botanic EXPO jelentőségét 2026-ban İzmir számára, Soyer elmondta: „A Botanic EXPO nagyban hozzájárul mind Izmir fejlődéséhez, mind nemzetközi elismertségéhez, miközben felgyújtja városunk dísznövény-ágazatát. A botanikus EXPO fontos mérföldkő lesz a 2030-as világkiállításig vezető úton ”- mondta.

A pınarbaşıi EXPO területe vonzó központ lesz

A Nemzetközi Kertészeti Termelő Szövetség (AIPH) közgyűlésén, hosszú távú kapcsolatok eredményeként, egyhangúlag elfogadták Izmir megrendezését az EXPO 2026-ban. Az előrejelzések szerint 1 millió 31 ezer ember látogatja meg a 2026. május 4. és október 700. között megrendezésre kerülő Nemzetközi Kertészeti EXPO-t, amelynek fő témája az "Élet a harmóniában".

Az EXPO 2026, amely megnyitja a nemzetközi kereskedelem kapuit az ágazat összes termelője számára a magtól a fáig, szintén növeli İzmir tudatosságát a világon. A 25 hektáron épülő vásárterület Pınarbaşı-ban fontos vonzerőközpont lesz, ahol tematikus kiállításokat, világkerteket, művészetet, kultúrát, ételt és egyéb tevékenységeket tartanak. Míg a terület kertekkel és tevékenységekkel fogadja vendégeit a 6 hónapos EXPO alatt, ezt követően Izmirbe, mint élő városi parkba viszik. Izmiri Fővárosi Önkormányzat azt tervezi, hogy megkezdi Izmir előkészítését az EXPO 2026-hoz, az IZFAS-szal együtt.

"Három növényi kontinens kiállítási területe lesz"

Az EXPO 2026 Izmir és a törökországi növénygyártók az élet vize lesznek, nemzetközi szinten bemutatják az ipar bemutatóját. dísznövények Törökországban, cserjés növények és talajtakaró növények Izmir területén Tunç Soyer elnök elmondta az első rangot: "Városunk, a dísznövények szintén nagyon fontos helyet foglalnak el az exportban, valamint a termelési potenciálban. Olyannyira, hogy İzmir jelentősen hozzájárul városunk termelőihez és a nemzetgazdasághoz az ágazat által létrehozott hozzáadott értékkel és munkahelyekkel. Törökország, amely három növényföldrajz kereszteződésében található. "Célunk, hogy felhívjuk a figyelmet a különböző és ellentétes életek természetére, különös tekintettel az anatóliai földrajzra, az EXPO 2026-ban."

Soyer, az EXPO elmagyarázta a 2026-ra vonatkozóan elvégzendő munkát: "A Törökországban látható EXPO-terület, amely az Európa szibériai lombhullató erdők, a mediterrán maquis világterületének jelentős részét is lefedi, és amelyet a kontinensen három növény, például Irán Turan Prairies bemutatására fognak használni. Mindhárom növénykontinens számos növény őshazája, amely a világ civilizációját alakította. A három növénytáji terület magában foglalja a világszerte megvitatott főbb tematikus területeket, mint például a dísz- és mezőgazdasági növények története, a vetőmagok ellenálló képessége, az éghajlati ellenálló képesség és a növények jövője. Különféle tevékenységek szervezését tervezzük, amelyek növelik a társadalmi tudatosságot, például képzést és tudatossági tanulmányokat ezekről a kérdésekről.

Az urlai gondolkodó Anaxagorasnak fog szentelni

Az ebből a földrajzból származó és a világon elterjedt növényeket, például olajbogyót, búzát, mandulát, körtét, szilval, cseresznyét az Izmir EXPO 2026 "Dísz- és mezőgazdasági növények története" témakörében vizsgálják. Másrészt célja az ezeken a vidékeken élő növényfajok szaporodásába történő beruházás az EXPO 2026-ig, és új dísznövények megismertetése a világgal.

A „Magvak rugalmasságának” témáját Anaxagoras urla filozófusnak szentelik, aki először a lényeget jellemezte. Ebben a témában olyan innovatív projektek kerülnek be, amelyek megvédik a múlt vetőmagjait, amelyeket "ősökként" definiálnak a globális rendszerben. A magokat a Noé bárkája formájában felépített megjelenítési területen mutatják be.

Az ízek és a növényföldrajzok kapcsolatát bemutató területek

Az EXPO 2026-ban figyelembe vett harmadik téma az "Éghajlatvédelem". Ebben a témában az EXPO-n vitatják meg és mutatják be a klímabarát, vízszintes és függőleges tájak példáját a növények és a tereprendezés jövőjéről. A "Tájtervezés jövője" témakör alatt az alapvető megközelítések, például fenntartható kertek, egyedi tervezési technikák és étkezési kertek alkalmazási példáit tervezik bemutatni.

Az EXPO 2026 kiállítási szakaszain olyan területek is helyet kapnak, amelyek bemutatják İzmir különböző ízléseit és Anatólia gasztronómiai gazdagságát, valamint ezen ízek kapcsolatát a növényföldrajzokkal. Ezenkívül a világ minden tájáról származó gasztronómiai gazdagságot ki fogják mutatni a résztvevő országok kertjeiben.

Az EXPO megrendezésének területét azonnal megkezdik a munkálatok. A közlekedési és egyéb infrastrukturális munkákat a régióban 2026-ra tervezik befejezni. Vasúton és közúton lehet majd elérni a környéket. Az EXPO területe, amely 6 hónapig fogadja vendégeit kertjeivel és tevékenységeivel, akkor élő városi parkként továbbra is nyitva áll a látogatók előtt.


sohbet

Feza.Net

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar

Kapcsolódó cikkek és hirdetések