Mikor kezdődik a távoktatás? Törölték a szemtől szembeni írásbeli vizsgákat? Itt vannak a részletek

Mikor kezdődik a távoktatás? Lemondják a személyes vizsgákat?
Mikor kezdődik a távoktatás? Lemondják a személyes vizsgákat?

A koronavírus-intézkedések körében a kabinet ülését követően Recep Tayip Erdogan elnök bejelentette, hogy a távoktatás az év végéig folytatódik, és bejelentette, hogy a képzések online lesznek. Erdogan kijelentését követően Ziya Selcuk nemzeti oktatási miniszter közölte a távoktatással kapcsolatos utolsó részleteket, és megválaszolta a kíváncsi kérdéseket. Törlésre kerülnek a szemtől szembeni vizsgák? Hogyan és mikor lesznek vizsgák a formális, magán, formális és nem formális iskolákban? Mely oktatási intézmények vannak nyitva? Van iskola december 31-én? itt vannak a hír részletei ...


Ziya Selçuk nemzeti oktatási miniszter távoktatással kapcsolatos nyilatkozata a következő; „Az Egészségügyi Minisztérium és a Koronavírus Tudományos Bizottság ajánlásaival összhangban annak érdekében, hogy ne érintse a járvány növekedése a világban és hazánkban, november 20-tól péntektől január 4-ig, az Egészségügyi Minisztérium és a Koronavírus Tudományos Bizottság ajánlásaival összhangban, Távoktatással folytatjuk az összes formális, magán, formális és nem formális oktatási tevékenységet.

Az összes óvodai intézmény, óvoda, általános iskola, középiskola és középiskola, gyógypedagógiai iskola és osztály, a szakközépiskolákban alkalmazott tanfolyamok és a minisztériumunk alá tartozó gyógypedagógiai tanfolyamok szintén ebbe a körbe tartoznak. Támogató és képző tanfolyamokon, valamint megerősítő tanfolyamokon nem kerül sor személyes képzésre. Az 5580-as számú gyógypedagógiai törvény hatálya alá tartozó gyógypedagógiai és rehabilitációs központokban végzett "egyéni képzések" négyszemközt valósíthatók meg.
A távoktatás heti kurzusainak menetrendjét tanáraink megosztják diákjainkkal és szüleinkkel az iskolai adminisztráció koordinálásával. Iskolavezetõink és tanáraink az új félévben a távoktatási folyamatokat a tanév tantárgyainak és tananyagának megfelelõen strukturálják, amelyeket tanulóikkal tanítanak a félév szünetében. Ebben az időszakban diákjainkkal leszünk együtt TRT EBA csatornáinkkal, élő tantermi alkalmazásainkkal, EBA internetes platformunkkal, nyomtatott és digitális segédanyagokkal.
31. december 2020-ig nem kerül sor személyes vagy távvizsgára, a vizsgák tervezését a járványfolyamat menetének megfelelően külön kell elvégezni, és az iskolai adminisztrációnk és tanáraink útján be kell jelenteni hallgatóinknak. Hallgatóink felelősek lesznek az oktatási tantervért, amelyet szemtől szemben és távoktatással végeznek.
Az új tanévvel elküldjük a TRT EBA Óvoda / Általános Iskola, Középiskola és Gimnázium csatornáinak heti tanfolyamprogramjait, ahol 112 fiókban 812 tanár dolgozik, 13 stúdióban pedig 1.653 órás videót készítenek és sugároznak, 18 millió diákunk mobiltelefonjára SMS-ben. Előadásaink továbbra is naponta háromszor jelennek meg, hogy hallgatóink pótolhassák és megerősítsék azokat.
Ezenkívül korábban megosztottuk Önnel, hogy a hivatalos adatok tükrében elkészített terjesztési stratégiánknak megfelelően 60 ezer táblagépet juttattunk el állami intézmények és szervezetek, helyi közigazgatások, magánszektorbeli szervezetek és civil kezdeményezések által elküldött rászoruló diákjainkhoz. Forgalmazásaink egyidejűleg folytatódnak támogató kampányokkal és beszerzési folyamatokkal. 30 ezer napon belül 10 ezer tablettát szállítunk hallgatóinknak. Befejeződött az 500 ezer táblaszámítógép beszerzési folyamata, amelyet az év végéig eljuttatunk hallgatóinkhoz. Az érdekeltek támogatásával arra törekszünk, hogy minél hamarabb elérjük az összes rászoruló hallgatónkat.
Ebben az időszakban aktívan szolgálni fognak az élő tantermi alkalmazások, amelyek 23 millió 2020 ezer tanórát szolgáltak 49 március 768. óta, amikor megkezdtük a távoktatást. Az EBA élő tanterem és az alternatív alkalmazások rendszerünkbe történő integrálásával képesek vagyunk körülbelül 2 millió órát oktatni naponta. Az élő tanórákról tanáraink értesítik diákjainkat és szüleinket.
Az EBA internetes portálunk 9,1 milliárd kattintással megszerezte a világ leglátogatottabb oktatási webhelyének címét, és hallgatóink rendelkezésére áll, több mint 1.700 órával, több mint 40.000 5.000 gazdag, megbízható és interaktív tartalommal. Az EBA-ban videó- ​​vagy interaktív elbeszéléseket, gyakorlatokat, összefoglalókat, infografikákat, projektdokumentumokat, a tanárok sajátos tartalmát, több mint 240.000 könyvet és több mint XNUMX XNUMX kérdést kínálnak fel tanárainknak és tanulóinknak.
Folyamatosan dolgozunk a vizsga tantervének a távoktatási folyamathoz történő igazításán azon hallgatók számára, akik központi vizsgára készülnek. A részleteket a jövő héten osztják meg a nyilvánossággal.
Ebben a folyamatban tanáraink távolról folytatják munkájukat, és távoktatás céljából eljuthatnak iskoláinkba, és hasznát vehetik olyan eszközöknek, mint a számítógépek és kamerák. Fióktanáraink legalább hetente egyszer eljönnek iskoláinkba, hogy kövessék és koordinálják a távoktatási folyamatot. Tanáraink a távoktatási folyamat során továbbra is további tandíjat kapnak.
Az Orientációs és Kutatóközpontokban továbbra is személyes szolgáltatásokat nyújtanak azok számára, akiket először diagnosztizálnak. Ebben a folyamatban a 18. november 2020-ig benyújtott, iskolák közötti áthelyezési kérelmek feldolgozására kerül sor, és új pályázatok csak 31. december 2020-én érkeznek be.
Olyan folyamatban vagyunk, ahol kötődnünk kell szüleinkhez, tanárainkhoz, az iskola adminisztrátoraihoz és az egész oktatási családhoz tanulóink ​​bizalma, békéje, boldogsága és sikere érdekében. Legnagyobb óhajunk a fokozatos áttérés megkezdése a személyes oktatásra, ahol a higiéniai normáktól függően a legmagasabb szinten tesszük meg intézkedéseinket, sőt gyermekeink érintés nélküli játékait is megtervezzük az iskolakertekben és az osztálytermekben. Szeretnénk, ha nem tartanánk ezt a szünetet, még akkor is, ha a világ országainak túlnyomó többségében találkozunk minden évfolyamos iskolánkkal. De nekünk ilyen döntést kellett hoznunk az ország körülményei miatt. Természetesen nem hagyjuk abba a felhívásunk megismétlését: "Mindenki támogatására van szükségünk, kérjük, tartsa be a szabályokat" gyermekeink jövőjére nézve. A december utolsó hetében található táblázat szerint fokozatos átmenet-tervezésünket és naptárunkkal közösen osztjuk meg iskoláinkban a személyes oktatást az iskolában.
Tájékoztatom Önöket is, hogy készen állunk megválaszolni állampolgáraink minden kérdését a távoktatással kapcsolatban a 7/24 EBA asszisztens, a MEB asszisztens és a 444 0 632 MEBİM telefonos központunk segítségével.

 


sohbet

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar

Kapcsolódó cikkek és hirdetések