Suzuki 20 év után a bajnok a MotoGP-ben

A Suzuki bajnoka motogpban egy év szünet után

A Suzuki Ecstar csapat spanyol pilótája, Joan Mir a 2020-as MotoGP világbajnokság utolsó futama előtt jelentette be bajnokságát. A fiatal pilóta Mir, aki 4 pontot szerzett legközelebbi riválisaitól a spanyol Valenciában, a 27 kilométeres Ricardo Tormo pályán 29 kör alatt tartott versenyen, kiváló teljesítményével megadta a csapatnak a bajnokság örömét.

A Suzuki Ecstar csapat két spanyol pilótája, Joan Mir és Alex Rins által elért összes eredmény a Suzukinak szól; Három különböző győzelmet nyert egyszerre: pilóta bajnokságot, csapatbajnokságot és gyári bajnokságot. Ezek az eredmények különös jelentőséggel bírnak a Suzuki számára is, mivel a Suzuki Motor Company idén ünnepli 100. évfordulóját. Miután a legutóbbi premierosztályú világbajnokság után 20 évvel eljutott a MotoGP világbajnokságra, a Suzuki is ünnepli ezt a sikert azzal, hogy idén 60 évet hagy maga után az autósportban.

A Suzuki Ecstar csapat spanyol pilótája, Joan Mir nyerte a szezon 2020. versenyét a 13-as MotoGP világbajnokságon, amely a motorversenyzés legfontosabb szervezete. Mir, aki éppen most töltötte be a második szezonját a MotoGP felső osztályában, kiváló teljesítményt nyújtott a 4 kör alatt megrendezett versenyen a 27 kilométeres Ricardo Tormo pályán, Valenciában, Spanyolországban, és korán megadta a csapatnak a bajnokság örömét. Végül, miután Kenny Roberts Jr 2000-ben megadta a Suzukinak a bajnoki címet, Mir befejezte a hosszú várakozást, így 20 év után ismét elhozta a MotoGP Világbajnokság címét a Suzukinak. A verseny végén Mir 29 pontot szerzett legközelebbi riválisa előtt, így a záró futam előtt megszerezte a bajnoki címet. A Team Suzuki Ecstar két spanyol pilótája, Joan Mir és Alex Rins által elért összes eredmény a Suzukinak szól; Három különböző győzelmet nyert egyszerre: pilóta bajnokságot, csapatbajnokságot és gyári bajnokságot.

A bajnokság a legkülönlegesebb időpontban érkezett meg!

A 2020-as pilóta-világbajnokság Joan Mir 2017. címe volt, aki 3-ben bajnok volt a Moto2 osztályban, és Suzuki 16. címet szerzett. Mir kiemelkedik a történelem tizedik pilótájaként, aki bajnokságot nyert a Suzukival minden kategóriában, a hetedik pedig az 500 köbcentis / MotoGP osztályban diadalmaskodott. A Team Suzuki Ecstar által elnyert bajnokság szintén különös jelentőséggel bír a Suzuki számára, mivel a Suzuki Motor Company idén ünnepli 100. évfordulóját. 20 évvel a premierosztály utolsó világbajnoksága után a MotoGP világbajnokságot visszanyerő Suzuki is ezt a sikert ünnepli, amikor idén 60 évet hagyott hátra az autósportban. A Suzuki Ecstar csapata arany betűkkel írta a nevét a történelem során, mint az első csapat, amely megnyerte a csapatok világbajnokságát a Suzuki történetében.

Győzelem a nehéz évben

A bajnokságot értékelve Toshihiro Suzuki, a Suzuki Motor Corporation elnöke kijelentette, hogy egy nehéz évben megnyerték a MotoGP-t, a világ legnagyobb motorkerékpár-versenysorozatát; „2020-ban gratulálok és köszönetemet fejezem ki a Suzuki Ecstar csapatnak és Joan Mir-nek, amiért a COVID-19 árnyékában példátlan és kihívásokkal teli szezonban megnyerték a MotoGP világbajnokságot. Ezenkívül gratulálok és köszönöm Alex Rinsnek a bajnoksághoz nyújtott hihetetlen hozzájárulását, és továbbra is a második helyért küzd. A Suzuki 100. évfordulója, és egy ilyen felejthetetlen évben bajnokok lettünk a világ legmagasabb motorkerékpár-versenysorozatában, a MotoGP-ben. Számunkra a motorkerékpár az egyik fontos ágazat, amelyet az idősebbek indítottak el, és amely hosszú évek óta tart. Szeretnék köszönetet mondani ügyfeleinknek, rajongóinknak és kereskedőinknek, akik mindig is támogatták a Suzukit, valamint minden beszállítónak és szponzornak, akik támogatnak minket. Szeretnék köszönetet mondani személyzetünknek, pilótáinknak és a japán Miyakoda és Ryuyo személyzetének, akik támogatták ezt az eseményt. "Azóta, hogy visszatértünk a MotoGP-be, büszke vagyok a csapatra, amely legyőzte a különféle kihívásokat, minden évben folyamatosan haladt előre, és végül bajnok lett."