A Dakar Rally befejeződött, a Motul csapatok elfoglalják helyüket a csúcson

A Dakar-ralin befejezett motoros csapatok elfoglalták helyüket a csúcson

2021-ig nem volt más várható év, és ez az új év a világ egyik legismertebb és legnehezebb eseményével, a Dakar-ralival kezdődött. A január 19-án, Szaúd-Arábiában, Jeddahban szigorú COVID-3 intézkedésekkel kezdődött verseny hivatalos partnere idén is a Motul volt, a világ egyik ásványolaj-óriása. A Motul, a Dakar hivatalos partnere zsinórban negyedszer, 2 héten át hozta azt az akciót, drámát és izgalmat, amelyre számítottunk.

Dakar Rally számokban

A sorozatban másodszor Szaúd-Arábiában megrendezett versenyt idén 43. alkalommal rendezték meg. 295 versenyző 12 szakasz során összesen 5.000 km-en versenyzett, amelyből megközelítőleg 7.646 km gyorsasági szakasz volt. A 2021-es szakaszok 80-90% -kal különböztek az előző évitől, ami minden versenyző számára egyenlő feltételeket biztosított a győzelemhez. A január 3-án kezdődött verseny január 15-én Jeddah-ban ért véget, és csak a legkeményebb, legkeményebb és legjobban teljesítő csapatok értek célba.

2021-ben néhány új szabályt és gyakorlatot kipróbáltak; az útjegyzeteket elektronikus formában készítették el, és táblagépeken keresztül osztották meg a csapatokkal. A kötelező légzsák mellények mellett csökkentették a maximális sebességet, hogy tovább növeljék a motorkerékpárok és a quadosztályú versenyzők biztonságát. Ezen túlmenően a Dakar legendája, 2000 autó, amely ezen a versenyen 26 előtt indult, az először megnyílt Dakar Classic osztályban versenyzett.

A Motulra az amatőrektől a profikig minden csapat sor került

Az „Original by Motul” kategória ismét fontos része volt a Motul részvételének Dakarban. A bátor sofőrök, akik külső segítség és szerviztámogatás nélkül versenyeztek, az „Original by Motul” területet használták, amelyet motorkerékpárjaik karbantartására és saját szükségleteikre készítettek.

A Dakar szolgálati területén minden csapat számára nyitott Motul Race Laboratory Dakar fontos részévé vált. A vezető csapatok eljöttek a Motul Racing Laboratóriumba, és támogatást kaptak az olajelemzéshez.

Minden kategóriában előnyben részesített motoros termékek A Motul a 300V sorozatból származó olajokat és hűtőfolyadékokat, kifejezetten a nehéz körülményekhez igazítva, a Motorsport Line (Auto) és a Factory Line (Powersports) termékekkel biztosította a nagy teljesítményt és a maximális védelmet. Mind a hat kategóriában - személygépkocsik, motorkerékpárok, teherautók, quadok, könnyű terepjárók és klasszikusok - a versenyző csapatok hatalmat és teljesítményt éreztek a Motul termékeivel.

Motul a Honda Rally Team HRC, a Sherco gyári csapat és a Hero Motorsports gyári csapata mellett volt motorkerékpár kategóriában. Hasonlóképpen, az erősen vitatott SSV kategóriában a Motul támogatta a tehetséges Polaris gyári csapatot. Az autó kategóriában az SRT Racing, az MD Rallye, a Team Land Cruiser Toyota csapatai a Motul támogatásával versenyeztek.

A Motul támogatta a Cam-AM csapatát a négykerék-meghajtású kategóriában, és technikai támogatást nyújtott az SSP csapatának a teherautóknál és a Toyota Land Cruiser versenyzőihez az első alkalommal futó Classic kategóriában. Ki lett a homokdűnék és sivatagok királya 4-ben a Dakar Rally-n 2021-ben az autó kategóriában a francia Stephane Peterhansel, a dakari legenda győztese lett. Kemény rekordot döntött Hansel, aki a Minivel 2021. alkalommal nyerte meg a Dakar-ralit. Peterhansel másik riválisa, aki 14 perc 14 másodperccel nyert a második helyen álló Nasser Al-Atiyah előtt, Carlos Sainz, az autósport népszerű neve, idén a 51. helyen végzett a tavaly megnyert versenyen. A quad kategóriában az argentin Manuel Andujar lett a győztes. A 3-es ajtóval versenyző Andujar első Dakar Rally rajtját 4-ban szerezte meg, és 154. évében nagy sikerrel nyerte meg a quad kategóriát.

A Motul által támogatott Honda Rally Team HRC jelölte meg a motorkerékpár kategóriát. Kevin Benavides csapattársa és riválisa, Ricky Brabec előtt fejezte be a futamot a dobogó tetejére. A 32 éves Benavides lett az első argentin versenyző, aki megnyerte a motorkerékpár kategóriát, és új utat tört meg. Abban a kategóriában, ahol az amerikai Ricky Brabec második lett, Sam Sunderland, a KTM brit pilótája vett részt a dobogó utolsó fokán. A Motul támogatásával versenyző Lorenzo Santolina, a Sherco gyári pilótája a 6. helyen zárta a versenyt. Szomorú hír érkezett Pierre Cherpin részéről a Dakar-ralin. Az amatőr osztályban motoros kategóriában versenyző francia Cherpin a 7. szakasz balesetében halt meg. Cherpin negyedszer indult a Dakar-ralin és 4 éves volt.

A Kamaz Rally Sport csapata, amely a teherautók kategóriájában az elejétől a végéig uralta a versenyt, Dmitrij Szotnyikov orosz pilótával ért el győzelmet. Francisco Chaleco Lopez volt az első győztes az LWV kategóriában, amelyben könnyű terepjárók versenyeznek. Míg Motul közösségi oldalain keresztül a motoros sportok szerelmeseivel hozta össze a 2021-es Dakar-rali izgalmát, szponzorálásával és technikai tanácsadásával ismét megmutatta, hogy a csapatok a legnehezebb körülmények között az egyik legnagyobb támogatónak számítanak. Motulként örülünk, hogy hivatalos partnere lehetünk a 2021-es Dakar-ralin.