A nemzeti íjász, Mete Gazoz aranyérmet nyert a 2020 -as tokiói olimpiai játékokon

A nemzeti íjász, Mete Gazoz aranyérmet nyert a tokiói olimpiai játékokon

A 2020-as tokiói olimpián a klasszikus íj egyéni ágában versenyző Mete Gazoz a döntőben az olasz Mauro Nespolival mérkőzött meg. 22 éves válogatott sportolónk ellenfelét 6-4-re legyőzve szerezte meg az aranyérmet.

Mete, aki elveszítette az első szettet, nem törte meg a morálját. A második szett egyenletesen telt el. A 3. szettben, amikor az olasz sportoló utolsó lövésénél 9-et ütött, sportolónk 27-26-ra 3-3-ra hozta a mérleget.

A döntő 4. szettjében 29-29 ponttal sikerült elérni az egyenlőséget, amely nagy izgalomnak volt tanúja az aranyéremért. Az utolsó szettben az olasz sportoló 8 dobásával és Mete 10 találatával hozta az aranyérmet Törökországba.

Az aranyérem megszerzése után Gazoz Mete azt mondta: „Nagyon boldog vagyok! Megígértem, hogy Tokióban veszek aranyat, betartottam az ígéretemet. Szuper. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek.”

• 1. KÉSZLET: 29-26
  • 2. KÉSZLET: 28-28
  • 3. KÉSZLET: 27-26
  • 4. KÉSZLET: 29-29
  • 5. KÉSZLET: 29-28

A török ​​sporttörténetben sikereket elért Mete Gazoz a negyeddöntőben az amerikai Brady Ellisont, az elődöntőben a japán Takaharu Furukawát győzte le 7-3 szettel.