Oroszország és Szlovénia győzelme az U20-as strandröplabda Európa-bajnokságon

u Oroszország és Szlovénia megnyeri a strandröplabda Európa-bajnokságot

Az Izmiri Fővárosi Önkormányzat által rendezett U20-as strandröplabda Európa-bajnokságon Oroszország nőknél, Szlovénia férfiaknál ért el happy end-t.

Az U20-as strandröplabda Európa-bajnokságon, amelyet az Izmiri Fővárosi Önkormányzat rendezett, és amelyet a Török Röplabda Szövetség, az Izmiri Tartományi Ifjúsági és Sportigazgatóság, az SWS Sports és a Beach-it szervezett az Axa Sigorta támogatásával, Oroszország nőknél és Szlovénia férfiaknál bajnok lett.

Az İnciraltı Strandröplabda Központban négy napig tartó szervezetben az orosz Bocharova / Gubina duó Európa-bajnok lett, a nők utolsó meccsén 2–0-s pontszámmal legyőzték a spanyol Moreno-Vergara duót. A holland Piersma-Bisgaard nyerte a harmadik helyet, 2-0-ra legyőzve a dán Poiesz-Windeleffet.

A férfiak döntő mérkőzésén a szlovén Mozic-Bracko duó 2–0-ra legyőzte a norvég Mol-Sunde duót, és ezzel bejutott a kupába. A Hanni-Fusco duóból álló Olaszország 2-1-re legyőzte a magyar Mikulass Koch-Szabót és megszerezte a harmadik helyet.

A sportolók kitüntetéseiket és érmeiket Alper Sedat Aslandaş, a TVF elnökhelyettese, İzmir metropolita önkormányzat főtitkárhelyettese, Ertuğrul Tugay, İzmir fővárosi önkormányzat ifjúsági és sportosztályának vezetője, Hakan Orhunbilge, İzmir fővárosi önkormányzat ifjúsági és sportklubjának elnöke, Ersan Odaman, a CEV műszaki vezetője, Felipe Pascua, a TVF İzmir tartományi képviselője, Hakan Gürsu és a Beach It Rendezvényszervezet vezérigazgatója, Gürsel Yeşiltaş.