Bursában folytatódott a török ​​hegymászó bajnokság

Bursában folytatódik a török ​​hegymászó bajnokság

Az AVIS 2021 török ​​hegymászó bajnokság 2. szakaszát a Bursa Automobile Sports Club, rövid nevén BOSSEK szervezte július 17-18-án Gemlik önkormányzat közreműködésével a Bursa Şahintepe pályán. A szervezet, amelyben 4 sportoló versenyzett 34 különböző kategóriában, a rajt ceremóniájával indult, amelyen részt vett Mehem Uğur Sertaslan, Gemlik polgármestere és Eren Üçlertoprağı, a TOSFED elnöke. A verseny végén, amelyet érdeklődéssel és izgalommal követett a nagyszámú közönség, a csúcsra besorolt ​​sportolók a Kumla mólón megrendezett ünnepségen kapták meg díjaikat.

7.20 km. A hosszú pályán 3 rajtot lebonyolított versenyen a bursai Taner Oruç atléta szerezte meg az 1-es kategória első helyét Citroen Saxo VTS-ével, míg a második helyet Orçun Kuşçu szerezte meg Peugeot 106 GTI-jével és a fiatal atléta, Berat Berke. Yavuz a harmadik helyet szerezte meg Citroen Saxo VTS-ével. A 2-es kategóriában egy másik bursai sportoló, Burak Title nyert Ford Fiesta R2-vel, és szintén a legjobb időt érte el 04:22.08-cal. Míg a női pilóta, Sevcan Sağıroğlu Fiat Palióval második lett ebben a kategóriában, addig Hakan Yuva, Süleyman Yanar és Serdar Canbek nem tudtak célba érni. A 3-as kategóriában a két év szünet után a pályákra visszatérő izmiri Murat Soyçopur lett a leggyorsabb Renault Clio R3-mal, míg Burak Akın Ford Fiesta ST-jével a második, Bahadır Sevinç pedig Renault Sportjával a harmadik helyen végzett. Clio. A kategória ambiciózus nevei, Refik Bozkurt a szombati edzésen letért az útról, İsmet Toktaşnak és Nizamettin Kaynaknak pedig az első rajtnál bekövetkezett mechanikai hiba miatt kellett korán búcsút vennie a versenytől. A 4-es kategóriában Cem Yalın végzett az első helyen Mitsubishi Lancer EVO IX-el, míg Ayhan Germirli és Erol Akbaş a második és harmadik helyet szerezte meg szintén Mitsubishi Lancer EVO IX-el. A verseny csapat győztese a GP Garage lett, 5 versenyzővel.

A helyi besorolásban Yunus Emre Bol az 1. kategóriában az első, Ümit Bayram a második, Sevcan Sağıroğlu pedig a 2. kategóriában az első és megosztotta a dobogót. A 3. kategóriában Mehmet Gökseven emelte a trófeát, Faruk GüzelÇalışkan a második, Burak Akın a harmadik, a 4. kategóriában pedig Erol Akbaş, Erhan Akbaş a második és Uğur Bulut a harmadik.

Az AVIS 2021 török ​​hegymászó bajnokság harmadik versenyét az Isztambuli Autósport Klub (İSOK) rendezi az ile-i Darlık pályán július 31. és augusztus 01. között.