A női röplabda -válogatott harmadik lett Európában

nemzeti női röplabda -válogatott lett a harmadik Európában

Nemzeti női röplabda -válogatottunk Hollandiával találkozott a 2021 -es CEV röplabda Európa -bajnokság harmadik helyezett mérkőzésén. A Sultans of the Net nem állította be ellenfelét a Hollandia elleni mérkőzésen, és a bronzérmet azzal szerezte meg, hogy 3-0-ra megnyerte a mérkőzést.

A válogatott jól kezdte a szerb fővárosban, Belgrádban rendezett mérkőzést, és szettben kiváló játékot mutatott. A félholdas csapat, amely Tuğba, Ebrar, Eda, Hande és Zehra gólt szerzett, 25-20-ra vette a szettet, és 1-0-ra megszerezte a vezetést.

A kölcsönös ponttal induló második szettben Hollandia 6-4-re dominált. A "Sultans of the Net", akik súlyukat a játékra tették, 5-0-ra vezettek 9-6-ás sorozattal. Folytatva eredményes játékát, a válogatott 25-19-re megnyerte a szettet, így 2-0 lett az eredmény.

Hollandia jól kezdte a harmadik szettet. A sokáig hátráló Válogatott 20-20-ra elkapta ellenfelét. Az utolsó részt jobban játszó félhold-sztárok a szettet 25-23-ra, a meccset pedig 3-0-ra nyerték. Ezzel a pontszámmal a nemzetiek Európa harmadikként szerezték meg a bronzérmet.

Hande Baladin és Ebrar Karakurt 13, Zehra Güneş 9, Eda Erdem Dündar 8, Tuğba Şenoğlu 5, Cansu Özbay és Meliha İsmailoğlu 3, Meryem Boz pedig 2 pontot szerzett.

"A török ​​nők nagyon erősek és bármit elérhetnek"

A mérkőzés végén Giovanni Guidetti vezetőedző és a játékosok nyilatkoztak. - Nagyon boldog vagyok - mondta Guidetti. Nagyon köszönöm mindenkinek a nevében, nagyon hosszú nyár volt. 2 érmet nyertünk, és az 5. helyen végeztünk az olimpián, szerintem ez nem is rossz. Nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy a világ legjobb három csapata közé kerüljünk. A török ​​válogatott minden bajnokság végéig játszik. Büszkék vagyunk erre. Csapatunknak példát és példaképet kell mutatnia Törökország összes fiatal lányának és nőjének. Csapatunk megmutatta, hogy a török ​​nők nagyon erősek és bármit elérhetnek. ”

Zehra Güneş, az egyik színész azt mondta: „Május óta vagyunk együtt, nagyon nehéz folyamatunk volt. A legutóbbi versenyünket éremmel fejeztük be. Köszönöm mindenkinek, aki támogatta. Mindenhol otthon éreztük magunkat ” - mondta.

„Teljes versenyeket játszottunk” - mondta Eda Erdem, hozzátéve: „Úgy gondolom, hogy jól felépültünk a tegnapi vereség után, és úgy gondoltuk, érdemes lesz éremmel teljesíteni. Ma mi voltunk a készségesebbek. Ez ajándék a népünknek. Török emberek, örülök, hogy vagy. Hihetetlenül támogatott minket. Mindenkinek nagyon köszönöm. Találkozzunk 2022 nyarán, vigyázz magadra.

"Aki rágalmazni akar minket, sírva írhat a naplójába"

Ebrar Karakurt viszont közösségi oldalán megosztotta: "Akik meg akarnak rágalmazni minket, sírva írhatják a naplójukba, hogy mi vagyunk a 3. hely Európában."