A TransAnatolia Kars -ban ért véget

transzanatólia karstával végződött

Törökország első és egyetlen, és a világ egyik legnagyobb kihívást jelentő versenye, a 2 kilométeres TransAnatolia Rally Raid díjkiosztóval zárult Karsban.

Véget ért a TransAnatolia Rally Raid verseny, amelynek házigazdája és támogatója a Serhat Development Agency (SERKA) volt. A Kars Mehmet Zahid Doğu kormányzóhelyettes, a SERKA İbrahim Taşdemir főtitkára, Nedim Aslan ifjúsági és sportági tartományi igazgató, valamint az intézmények és szervezetek képviselői részt vettek a Kars -kastély szoknyájából tartott díjátadó ünnepségen. Az ünnepségen felszólaló İbrahim Taşdemir SERKA főtitkár megköszönte a versenyen részt vevő versenyzőket, és elmondta, hogy fontos, hogy Kars fogadjon ilyen szervezeteket. Kijelentve, hogy Kars történelmi, kulturális és turisztikai értékeivel Törökország egyik legvonzóbb városa lett, Taşdemir kifejezte, hogy örömmel fogadnak olyan nemzetközi szervezeteket, mint a TransAnatolia. Mehmet Zahid Doğu kormányzóhelyettes azt is elmondta, hogy a sport fontos érv az előléptetés mellett. Doğu kijelentette, hogy a Kars, amely szinte egy szabadtéri múzeum, számos civilizációnak adott otthont, és hogy az esemény nagyban hozzájárul a város népszerűsítéséhez. A beszédek után folytatódtak a díjátadók. A verseny utolsó szakasza ma délelőtt kezdődött Sarıkamışban. Az Allahuekber -hegységen áthaladva az utolsó 128 kilométeres pálya Kars -ban van, a TransAnatolia felé Törökországból, Olaszországból, Hollandiából és Angliából; 39 jármű, köztük 19 motorkerékpár, 4 autó, 5 SSV, 3 quad és 70 teherautó, valamint 96 versenyző vett részt.

Míg a motorkerékpár -kategória versenye meglehetősen izgalmas volt, a verseny minden napja új helyezéseknek volt tanúja. A török ​​motorkerékpár -versenyzők viszont nagy versenyben vettek részt, különösen olasz pilótákkal. Az autó kategóriában nagy verseny zajlott az utolsó pillanatig, és a győzteseket csak az utolsó szakaszban határozták meg. A motorkerékpár általános részében; A KTM 450 Rally-n versenyző olasz pilóta, Alberto Bertoldi szerezte meg az első helyet, a KTM 450 Rally-n versenyző olasz pilóta, Cesare Zacchetti a második helyet szerezte meg, a harmadik pedig Michelle Cotti, a KTM 500 EXC-F versenyzője lett. A Quad divízióban az első helyet a CAN-AM BRP-vel versenyző Kadir Dağlı, a CAN-AM BRP-vel versenyző Mustafa Dağlı és a CAN-AM Renegade csapatával versenyző Rasim Akyalı szerezték meg a harmadik helyet. Az autók általános besorolásában az olasz Federico Bhutto és Filippo Ippolito a CAN-AM Maverick X3-mal versenyezve szerezte meg az első helyet, Murat Kamil Altun és Tuvana Sayar a Becce Motorsports-tól, a Suzuki Grand Vitara-val versenyezve, második helyezett, Ahmet Tınkır és Ali Günpay a Mitsubishi L200 -cal a harmadik helyet szerezte meg. Az autóosztályban Murat Kamil Altun és Tuvana Sayar (Becce Motorsports) versenyeztek az első helyen a Suzuki Grand Vitara -val, Ahmet Tınkır és Ali Günpay a Mitsubishi L200 -ban, a második pedig Yalçın Batuhan Korkut és Fırat Şahin a Bantboru -tól A csapat a Mitsubishi L200 -ban versenyzett. A CAN-AM Maverick X3-mal versenyző olasz Federico Bhutto és Filippo Ippolito szerezte meg az első helyet az SSV osztályban, Ertan Nacaroğlu és Eray Yanpar a CAN-AM Maverick X3-mal versenyezve a második, Barbaros Fire és Ali Osman Kutanoğlu pedig a A harmadik helyet a CAN-AM Maverick X3 szerezte meg. A teherautók osztályában az első helyen a Mercedes Unimoggal versenyző Ramazan Yılmaz és Onur Sırımoğlu, a Mercedes Unimoggal versenyző Murat Karahan és Mehmet Fürkan Saylam, valamint a Mercedes Unimoggal versenyző Marino Mutti és Mert Özgün érkeztek. harmadik.

Az ünnepségen felszólaló Orhan Çelen, a TransAnatolia Sportive koordinátora köszönetet mondott minden versenyzőnek, aki részt vett a versenyen, és azt mondta: „Az a 11 km -es út, amelyre szeptember 2 -én, szombaton indultunk Eskişehirből, ma Karsban ért véget. Boldogok vagyunk, hogy a 300. évben ebben az ősi városban lehetünk. Szeretnénk megköszönni tisztelt kormányzónknak és SERKA főtitkárának a vendégszeretetét. Teljesen más motiváció számunkra, hogy meg tudjuk mutatni hazánk történelmi, természeti és kulturális szépségeit hazai és külföldi versenytársainknak. Idén 11 tartomány határán futottunk, nagyon nehéz időjárási és útviszonyok között. Ebben az értelemben azt mondhatom, hogy nagyon elfáradtunk versenyzőinkben. Őszintén gratulálok minden versenyzőnknek, akik láthatják a célt. ” Çelen megköszönte a Serhat Fejlesztési Ügynökségnek, hogy támogatja és megszervezi a TransAnatolia utolsó fázisát.