2021 Izmir arany éve volt

Az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklubja, Törökország legnagyobb sportklubja a sportolók számát és az ágazatokat tekintve, 2021-ben „arany” időszakát élte át. A járvány okozta nehéz körülmények ellenére az izmiri sportolók 41 ágban versenyeztek, és összesen 127 érmet nyertek, amelyek közül 311 arany volt. Nagy örömet élt át egymás után az Izmir Büyükşehir Belediyespor, amely csapatsportágakban 7 alkalommal emelt trófeát, ebből 14 volt bajnok.

Az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklubja a világjárvány ellenére nagy sikerrel hagyta maga mögött 2021-et. Míg a férfi kézilabda török ​​kupa először került Izmirbe, a kerekesszékes kosárlabda 17 év után megszerzett bajnoki címe 2021 legnagyobb sikereként került be a történelembe. A női kézilabda-válogatott a Török Kupában második, az Amputált Labdarúgó-válogatott a Szuperligában és a Török Kupában harmadik lett, a Jégkorong-válogatott 1. Liga-bajnokként feljutott a Szuperligába, a női asztalitenisz-válogatott pedig feljutott. a 2. Ligába.

Nagy siker a vízilabdában

Az újonnan alakult vízilabda-válogatottban nagyon gyorsan megmászták a siker lépcsőit, a vízilabda-válogatottak elhozták Izmirbe a Szenior női Törökország Kupát, az U17-es női szövetségi kupát és az U17-es férfi szövetségi kupát, az U-19-es női szövetségi kupában pedig másodikak lettek. és U-15 női szövetségi kupa. , harmadik helyezést ért el az U-19 Férfi Szövetségi Kupában és az U-15 Férfi Szövetségi Kupában, amivel Izmir büszke.

127 aranyérem a dzsúdóstól

Az egyes ágak élén a judo végzett, 127 arany-, 81 ezüst- és 103 bronzéremmel. A Judoka elképesztően teljesített, összesen 45 érmet szerzett: 21 aranyat, 31 ezüstöt és 97 bronzot. Míg a korcsolyázók 25 aranyat, 17 ezüstöt és 16 bronzot szereztek, addig a birkózók 11 aranyat, 11 ezüstöt és 15 bronzot hoztak Izmirbe. Teniszben 31-szer, atlétikában 27-szer, úszásban 23-szor, triatlonban 19-szer, taekwondóban 17-szer állt dobogóra.

A nemzetközi aréna legfontosabb fellépése Güreşçi Uzunból

Adem Burak Uzun birkózó a nemzetközi porondon a legfontosabb helyezést érte el azzal, hogy az U23-as görög-római birkózó Európa-bajnokságon második, az U23-as görög-római birkózó-világbajnokságon pedig harmadik helyezést ért el. Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak és Hatice Pınar Yiğit taekwondo sportolók álltak fel a dobogóra a 6. Nemzetközi WT elnök-kupán. Hatice Pinar Yiğit is bronzérmet szerzett a novemberi junior Európa-bajnokságon.

Siker a korcsolyázásban

Az európai korcsolyaversenyeken résztvevő Masal Oran, Derya Taygan, Batu Tasasız, Nehir Alan, Deniz Tarım, Doğa Güner és Rüzgar Bostancı tapsot érdemelt sikerükért. Az Alper Sadıkoğlu, Hayri Temel Alper és Volkan Yalçınkaya összeállítású csapat bronzérmet szerzett a 15. Taekwondo Poomsae Európa-bajnokságon. Íjász Sıla Özdemir a válogatott mezével ezüstérmet kapott az Európa Kupában. Tuna Tunca különleges sportoló jelentős sikert ért el azzal, hogy a 10 kilométeres pályát az egyiptomi nyíltvízi úszó-világbajnokságon a 4. helyen teljesítette korosztályában.

Sok szervezetet tartottak Izmirben

Az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklubja fontos nemzetközi szervezeteket is hozott Izmirbe. Miután 2019-ben Izmirben rendezték meg a BVA Strandröplabda Balkán Bajnokságot, 2020-ban Izmirben az U18-as és U22-es Strandröplabda Európa-bajnokságot, 2021-ben Izmirben volt tapasztalható a CEV Kontinentális Kupa és az U20-as Strandröplabda Európa-bajnokság izgalma. Hazánk leggyorsabb pályája lett az idén második alkalommal megrendezett Marathon-İzmir. A nemzetközi Marataon İzmir 42 kilométeres pályáján elért 2:09:35-ös idő a valaha volt legjobb hazánkban futott idő.