Első alkalommal nyílt meg a sípálya az egyetemi kampuszon Törökországban

Első alkalommal nyílt meg a sípálya az egyetemi kampuszon Törökországban
Első alkalommal nyílt meg a sípálya az egyetemi kampuszon Törökországban

Bitlis kormányzója, Oktay Çağatay, Bitlis polgármestere, Nesrullah Tanğlay, a tartományi csendőrség parancsnoka İbrahim Güven dandártábornok, Ali İhsan Akdoğan főügyész, Celal Özcan tartományi rendőrfőkapitány, Tavankalin Barackánt, G. Muğağin körzet, Adilcevaz, Canürett Governor Demirnorma. Necdet Ökmen polgármester, a Bitlis Tartományi Protokoll tagjai, a politikai pártok képviselői, a civil szervezetek képviselői, az egyetemi oktatók, hallgatók és polgárok vettek részt.

A folklórelőadásokkal kezdődő ünnepélyes megnyitó beszédekkel folytatódott. Az Eren Holding Bitlis képviselője, Metin Kazaz, aki az első emeletre lépett, köszönetnyilvánítással kezdte beszédét a résztvevőknek, és így szólt: „Ma az egyik legboldogabb napot éljük. Boldogok vagyunk, büszkék vagyunk. Ezt a lehetőséget a Kedves Ahmet Eren Bey és Eren Family kapja Egyetemünk, akik nem kímélték a Bitlis támogatását, mint minden területen. kazanKöszönjük és köszönjük, hogy felhoztad. Remélhetőleg biztonságos szezonunk lesz. Kívánom, hogy létesítményünk hasznos legyen városunk és egyetemünk számára.” mondott.

Beszél az egyetem rektora, Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ezzel szemben úgy fogalmazott, hogy egyetemünk 14 évet hagyott maga mögött megalakulása óta, idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját, és a Bitlis Eren Egyetem fontos felsőoktatási intézménnyé vált hazánkban és térségünkben. ezt a rövid időszakot.sportkészségeket, amelyek erősítik személyes fejlődésüket kazanKülönféle tevékenységeket szervezünk, amelyek gazdagítják a társadalmi és kulturális életet. Ezt a célt szolgálja majd a ma itt kialakított síközpont is. Ez egy olyan létesítmény lesz, amely nemcsak diákjainkat szolgálja majd, hanem a síelés iránt szenvedélyesen szenvedő minden korú és szintű sí szerelmesét is.” mondott.

Technikai információkat ad a Bitlis Eren Egyetemi Síközpontról, rektor, Prof. Dr. Elmastaş elmondta: „Sípályánk hossza 400 méter, a vonal hossza 380 méter. A Telesky viszont óránként 1.000 ember teherbírásával, egy kötélrögzített bilinccsel és 28 akasztóval rendelkezik. Sílétesítményünk, amely az első Síközpont, amely a törökországi Egyetemi Campus területén létesült, mától megnyílik minden munkatársunk, diákunk és Bitlis polgára számára. Ez a síközpont olyan létesítmény lesz, amelyből bárki, aki szereti a síelni, könnyen profitálhat.” mondott.

Megemlítve Eren Holding rektor, Prof. Dr. Necmettin Elmastaş elmondta: „Ez a létesítmény, amely körülbelül 2 millió TL-be kerül, átkerül az egyetemünkhöz és Bitlis tartományhoz. kazanEzúton is szeretném kifejezni köszönetemet az Igazgatóság Elnökének, Ahmet Eren úrnak és az Eren Holding családnak, akik egyetemünk megalakulása óta szinte minden területen nem kímélték támogatásukat. Nagyon fontos támogatást jelentett és jelent egyetemünk fizikai fejlődésében. Egyetemem nevében szeretném megköszönni elismerésre méltó munkájukat. Sok sikert kívánok Síközpontunknak, Egyetemünknek, diákjainknak és Bitlisnek. Különösen a rektorhelyettes és a testnevelési és sportosztályvezető, prof. Dr. Szeretnék köszönetet mondani minden tudományos és adminisztratív munkatársunknak, különösen Mustafa Atlınak.” mondott.

A Bitlis helyettes Vahit Kiler táviratot küldött és sok sikert kívánt a Síközpontnak.

A megnyitó beszédek után átvágták a jelképes nyitószalagot. Később a hivatásos síelők síelőadást adtak elő. Az előadások után véget ért a síközpont megnyitó ünnepsége.

Hasonló hirdetések

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar