Egy másik mezőgazdaság is lehetséges Nemzeti rajzfilmverseny győztesei

Izmir nagyvárosi önkormányzat polgármestere Tunç SoyerA nyertes alkotásokat az aszály és a szegénység elleni küzdelemre épülő „Lehet más mezőgazdaság” felfogással meghirdetett országos karikatúra-pályázat határozta meg a nyertes alkotásokat. A verseny díjátadóját, ahol az első helyet Kürşat Zaman, a második helyen Cemalettin Güzeloğlu, a harmadik helyen Hamit Gış végzett, február 2-án Fuar İzmirben rendezik meg.

Az országos karikatúra-pályázaton, amelyet idén először rendezett meg az izmiri Fővárosi Önkormányzat „Lehet más mezőgazdaság” témával, kiderült a nyertes alkotások közül. A harmadik helyet az antalyai Kürşat Zaman, az izmiri Cemalettin Güzeloğlu és a kocaeli Hamit Gış szerezte meg, míg a zonguldaki Share Cherry és a sinopi Rana Duran méltónak ítélték a Young Encouragement Díjra. A kiválasztási bizottság a bursai Fatih Aksulart, a Çorumból Altan Özeskicit és az eskişehiri Mehmet Zebert ítélte méltónak az elismerésre.

391 munka vett részt

33 résztvevő 216 különböző városból, köztük olyan mezőgazdasági városokból, mint Ardahan, Şanlıurfa, Kastamonu, Çorum és Aydın, összesen 391 karikatúrával vett részt a megmérettetésen, melynek célja a társadalmi tudatosság erősítése a művészet erejének a létfontosságúak ellen. olyan kockázatok, mint az éghajlati válság és a szárazság.

Nyolc résztvevő kapott díjat az Ahmet Önel, Engin Selçuk és Ercan Baysal karikaturistákból, Lütfü Dağtaş íróból, Ali Ekber Yıldırım újságíróból és İzmir Fővárosi Önkormányzat Mezőgazdasági Szolgáltatások Osztályának vezetőjéből álló kiválasztási bizottság értékelésében. Az İzmir Village Coop Union elnöke, Neptün Soyer és Ertuğrul Tugay, az İzmir Fővárosi Önkormányzat főtitkár-helyettese is részt vett a kiválasztási bizottság ülésén, amelyet a Történelmi Liftben tartottak január 26-án.

Díjátadó ünnepség február 2-án

A verseny díjátadó ünnepségére február 2-án, szerdán kerül sor Fuar İzmirben. Agroexpo-17. A Nemzetközi Mezőgazdasági és Állattenyésztési Vásár tevékenységi körébe tartozó díjátadót követően a válogatóbizottság által meghatározott karikatúrákból álló kiállítás megnyitójára is sor kerül. A Fuar İzmirben február 6-ig látogatható tárlat nyár elejétől a falvakban is látható lesz.