A Castrol Ford Team Turkey gyorsan rajtolt a török ​​ralibajnokságban fiatal pilótáival

A Castrol Ford csapata gyorsan elindította a Törökország Rally Bajnokságát Törökország ifjúsági pilótáival

A Castrol Ford Team Turkey, amely Törökország Európa-bajnoki címével beírta nevét a történelembe, a Bodrum Rallyval nyitotta meg a 25-es szezont, amely sikerekben gazdag 2022. évét ünnepelte.

A Török Rally Bajnokság első futamának számító lebonyolításban a csapat teljes létszámban szerepelt fiatal tehetségeivel és uralta a Junior besorolás dobogós fokát.

Idén április 2022. és 15. között óriási érdeklődés mellett rendezték meg a Bodrum Rallyt, a 17-es Shell Helix Turkey Rally Championship első szakaszát. A Castrol Ford Team Turkey, Törökország első és egyetlen Európa-bajnok ralicsapata teljes csapattal szerepelt a szervezetben, amely a 2022-es TOSFED Rally Cup első futama. autósportok.

Az április 15-én, pénteken a Bodrum Önkormányzat térről induló ünnepélyes rajttal 6 különböző gyorsasági szakasz teljesítését tervezték, amelyet idén először bonyolítanak le a Bodrum-félsziget földes erdei útjain. , kétszer a hétvégén. A dereköyi tűzeset miatt azonban törölték a vasárnapi szakaszokat, mielőtt az első szakasz vasárnap reggel elkezdődött. A szombati futamok szerint alakult Bodrum Rallyn a Castrol Ford Team Turkey fiatal pilótái, akik tavaly nagymértékben megújították pilótaállományát azzal a céllal, hogy a török ​​rallysport fiatal sztárjait támogassák, ill. még fiatalabb lett, uralta a dobogót az „Ifjúsági besorolásban”.

A Castrol Ford Team Turkey 1999-es születésű Ali Türkkan és tapasztalt másodpilótája, Burak Erdener, aki tavaly megnyerte hazánkban az ifjúsági és a kétkerékhajtású Európa-kupa Európa-bajnokságot, a dobogó harmadik fokán végzett a Bodrum Rallyn. első futam a Ford Fiesta R5 ülésben. A Castrol Ford Team Turkey fiatal pilótája és Redbull-sportolója, aki minden szakaszon sebességének növelésével megmutatta, hogy kezdett megszokni új járművével, jelezte, hogy a bajnokság győzteseként partner lesz a bajnokságban a következő versenyeken. "Fiatal sofőrök osztálya".

Az 1999-es születésű Efehan Yazıcı a második helyet szerezte meg a Young Pilots besorolásában első versenyén a Ford Fiesta Rally4 ülésén másodpilótájával, Güray Akgünnel, míg az 1998-as születésű Can Sarıhan harmadik lett a Young Pilots besorolásában. másodpilótája, Sevi Akal a Fiesta R2T-ben.

Ümitcan Özdemir, aki Fiesta R2T autójával az elmúlt években a Castrol Ford Team Turkey vezetése alatt bajnoki címet nyert a kétkerék-hajtású osztályban, és társpilótája, Batuhan Memişyazıcı a Ford Fiesta R2 ülésén. csapattársai mögött az ötödik helyen végzett, értékes pontokat adva a csapatnak.

A Fiesta Rally Cup teljes sebességgel folytatódik új koncepciójával

A Bodrum Rallyval együtt indult „Fiesta Rally Cup”, Törökország leghosszabb ideig futó egyetlen márkájú rally kupája, Erol Akbaş végzett az élen négykerék-meghajtású Fiesta Rally4 járművével. Akbaş megnyerte az RC3-as osztályt, amelyben a Rally3-as autók versenyeztek a Bodrum Ralin, és az általános besorolásban a legjobb 3 között ért célba. Kağan Karamanoğlu, aki tavaly megnyerte a Fiesta Rally Kupát, idén második lett kétkerék-meghajtású Ford Fiesta R10T-jével, a Bodrum Rallyn pedig a legjobb 2 közé került kétkerék-hajtású Fiesta R2T járművével. Efe Ünver Fiesta Rally10 autójával harmadik lett a Fiesta Rally Cup-ban.

A Castrol Ford Team Turkey többi, a „Fiesta Rally Cup”-ban versenyző pilótái is szép sikereket értek el a 2022-es TOSFED Rally Cup-ban, amelyet a Török Rally Bajnokság mellett rendeztek. Hakan Gürel nyerte a TOSFED Rally Cup első helyét Fiesta R2-vel, Levent Sapcılar pedig Fiesta R1T19-cel lett a második a kupában.

Bostancı: „Büszkék vagyunk arra, hogy mi vagyunk a legfiatalabb ralicsapat Törökországban”

A Castrol Ford Team Turkey bajnok pilótája, Murat Bostancı, aki pilótaülésből pilótaedzői ülésre váltott, a következő értékeléseket tette a Bodrum Rallyval kapcsolatban:

„Sikeresen túljutottunk a Bodrum Ralin, amely a Törökország Rally első szakaszaként futott, ami nagyon fontos számunkra. Annak ellenére, hogy nagyon nehéz verseny volt, pilótáink először futottak kiszámíthatatlan körülmények között, megmutattuk, mennyire határozottak vagyunk a sikereinkkel, különösen az ifjúsági kategóriában. Értékes tapasztalat volt és jó kezdet volt számunkra. Büszkék vagyunk arra, hogy 22 éves átlagéletkorunkkal a legfiatalabb ralicsapat vagyunk Törökországban. Ebben a különleges évben, amikor Castrol Ford Team Turkey néven ünnepeljük fennállásunk 25. évfordulóját, arra törekszünk, hogy a 2022-es török ​​rali bajnokság, a 2022-es török ​​pilótabajnokság, a 2022-es Törökország-rali Fiatal pilóták bajnoksága és a 2022-es Török Rally kétkerékhajtású bajnokságává váljunk. Bajnok a fiatal pilótáinkkal. Célunk, hogy a következő években fiatal pilótáinkkal versenyképesebb szintre hozzuk hazánkat az Európa- és Világbajnokságokon.”