İmamoğlu: A birkózás önmagában nem elég ahhoz, hogy olimpiai várossá váljunk

Imamoglu nem elég ahhoz, hogy egyedül legyünk egy birkózó olimpiai város
İmamoğlu nem elég ahhoz, hogy egyedül birkózó olimpiai város legyen

Összesen 23 érmet, 3 aranyat, 7 ezüstöt és 3 bronzot nyertek török ​​sportolók a március 7. és április 17. között Budapesten megrendezett birkózó Európa-bajnokságon. Az érmek közül 5 az Istanbul Metropolitan Municipality Sport Club (İBBSK) sportolóitól származott. IMM elnöke Ekrem İmamoğlu; A bajnokságban aranyérmes Kerem Kamal, a második Yunus Emre Başar és a harmadik Ahmet Uyar, Burhan Akbudak és Osman Göçen vendégeskedett a saraçhanei irodában. A látogatás során az IBBSK elnöke, Fatih Keleş, Erdem Aslanoğlu főtitkár, İbrahim Demirtürkoğlu birkózási koordinátor és edzőik kísérték el a bajnok sportolókat.

“GRATULÁLUNK MINDEN SPORTOLÁNKNAK”

Kijelentette, hogy intenzív munkatempója ellenére igyekezett követni a bajnokságban zajló versenyeket, İmamoğlu azt mondta: „Értékes volt a legtöbb érmet is megszerezni. Gratulálunk sportolóinknak, értékes tanárainknak és elnökünknek. Természetesen minden birkózónknak gratulálunk, nem csak önkormányzatunknak, klubunknak sem. Természetesen szeretnénk, ha a többi ismerősödnek is átadnád üdvözletünket. Remélem sok szerencsét kívánok” – mondta. İmamoğlu elmondta, hogy ő és Keleş találkoztak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökével, Thomas Bach-al Lausanne-ban, hogy jelezzék, Isztambul a 2036-os olimpiára vágyik:

„MINDEN ÁGAKAT erősítenünk kell”

„Ahhoz, hogy ez a város megnyerje az olimpiát, először olyan sikereket kell elérnünk, mint a birkózás minden ágban. A birkózás vagy néhány ág önmagában nem elég ahhoz, hogy olimpiai országgá vagy olimpiai várossá váljunk. Minden ágat meg kell erősíteni. De a birkózásban İBB-ként be kell bizonyítanunk, hogy van egy jó infrastruktúra, egész Törökország további megerősítésével. Ennek már jó története van, de úgy gondolom, hogy szükséges továbbvinni és még erősebbé tenni. Természetesen a birkózó büszkeségünk a legnagyobb mozdonyunk. Azt is gondolom, hogy helyesen teszünk azért, hogy a ló sport legyen. Ebben az összefüggésben gratulálok és szívből gratulálok mindannyiuknak. Klubunk és önkormányzatunk is támogatni fogja az Ön sikerét. Nem kétséges, hogy. Remélem nagy sikere lesz. Jó hírt adtál a ramadán hónapban.”

KELEŞ: „ÖSSZESEN 17 ÉREmmel rekordot döntöttünk”

Megjegyezve, hogy Magyarországra ment, hogy szurkoljon a sportolóknak, Keleş megköszönte İmamoğlu támogatását. Keleş elmondta: „Nagyon értékes munka volt ez a török ​​válogatott számára is”, hozzátette: „2018-ban eddig ők kapták a legtöbb érmet. 16 érem. Ebben a bajnokságban rekordot döntöttek 17 éremmel. A nők 4 érmet nyertek. 6 érem nyert szabadfogásban. 7 érmet is szereztünk görög-római nyelven. Klubsportolóink ​​is 4 érmet szereztek hazánknak, 1 görög-római és 5 szabadfogású. Kellemes találkozás sportolókkal, edzőkkel és menedzserekkel sohbet İmamoğlu fotózkodott a bajnokkal.