Ismét rekordot döntött a maratoni İzmir Run

Ismét rekordot döntött a maratoni izmiri versenyen

A kenyai Lanny Rutto 2.09.27-tel teljesítette a Marathon İzmirt, az etióp Tsegaye Getachew 2.09.35 másodperccel javította tavalyi 8-ös rekordját, Marathon İzmir pedig „Törökország leggyorsabb pályája” címet ismét megszerezte.

Az İzmir Fővárosi Önkormányzat által harmadik alkalommal szervezett Maraton, amely tavaly az etióp Tsegaye Getachew volt a "leggyorsabb pálya Törökországban" 2.09.35-ös idővel, ismét rekordot döntött Izmirben. A kenyai Lanny Rutto ezúttal 2.09.27-tel 8 másodpercet tudott javítani a rekordon. Így a Marathon İzmir jellegzetessége, hogy hazánk leggyorsabb pályája, ismét megérintett, és a rekordot a „Maraton, újra” szlogennek megfelelően megújították.

A férfiaknál a kenyai Meshack Kiprop Koech végzett a második helyen 2.11.21-gyel, a harmadik pedig a kenyai Mathew Kemboi lett 2.13.03-mal. A bingöli Yavuz Ağralı nagy sikert ért el azzal, hogy a férfiaknál 2.20.02-vel a legjobb időt futotta a török ​​sportolók között, és a versenyt a 9. helyen zárta.

A nőknél az etióp Letebrhan Haylay Gebreslasea végzett 2.27.35-tel, a második a kenyai Lilian Chemweno lett 2.28.18-cal, a harmadik pedig a másik országból érkező Helen Jepkurgat 2.30.54-gyel. Aydınlı Derya Kaya a nyolcadik helyen végzett a török ​​női sportolók között 3.04.29-cel, Bedri Şimşek lett az első, aki 10-tel ért célba férfi 0.33.45 kilométeren, míg Hamdullah Ablay a második, Mehmet Aydıngör pedig a harmadik helyen végzett. A nőknél Tuğçe Karakaya szerezte meg az első helyet 0.37.44-gyel, második lett Rahime Tekin, harmadik pedig Özlem Işık.

Feltételezett egy fenntartható világ

Több mint 17 futó 42 különböző országból vett részt a 43 kilométeres nemzetközi versenyfutáson a „hulladékmentes maraton” céljával, összhangban az ENSZ által a „Fenntartható Világ” 500 globális céljával. A 10 kilométeres versenyen közel 5 ezer sportoló állt rajthoz. Az Atlétikai Világszövetségtől Road Race Label (Nemzetközi Országúti Verseny Tanúsítvány) címet kapott İzmir Marathon indította el a Marathon İzmir, İzmir Fővárosi Önkormányzat főtitkár-helyettese, Ertuğrul Tugay, a Török Atlétikai Szövetség elnöke és Fatih İinti Youth Metropolit. A sportszolgáltatási osztály vezetője, Hakan Orhunbilge és az izmiri fővárosi önkormányzat, a Youth and Ask Club elnöke, Ersan Odaman együtt adott.

A 08.00:42-kor adott XNUMXK-s rajt után a régi İZFAŞ épülete előtt a futók áthaladnak Alsancakon. KarşıyakaVisszautazott, mielőtt elérte volna a Bostanlı mólót. Ugyanarról a pályáról, ezúttal a Mustafa Kemal Sahil Boulevardon át İnciraltıba érve a sportolók Marina İzmir felől a második kanyart tették meg, és a rajthelyen fejezték be a versenyt.

A Marathon İzmir keretein belüli 10 kilométeres verseny rajtját 07.20-kor adták ugyanonnan. A 10 kilométeres versenyen több mint 4 ezer sportoló tért vissza a Köprü villamosmegállóból a Mustafa Kemal Sahil körúton, és teljesítette a futamot a Fuar Kültürpark régi İZFAŞ épületének szemközti sávjában.

Izmirhez méltó társadalmi szolidaritás

Teljes izmiri szolidaritás volt az április 4-én indult Marathon Izmir Step by Step jótékonysági futás adományozási kampányában. Több mint 10 ezer adományozó közel 4 millió TL-t adományozott civil szervezeteknek a Marathon İzmirben versenyző sportolókon keresztül. Az adományozási kampányok május 2-ig folytatódnak az ipk.adimadim.org weboldalon.

A Marathon İzmir idei szponzorai a Doğa Sigorta és a NEF, valamint a közlekedési szponzorok a Corendon Airlines, az édességszponzorok a Bolulu Hasan Usta, a vízszponzorok a Pürsu, az ellátási szponzorok a Türk Kızılay, a Carraro és a Züber voltak. A nagy szervezet megoldási partnerei az İzmir Teknoloji, az İzmir Metropolitan Municipality Eşrefpaşa Hospital, a HIS Travel, az Altekma és a DS voltak.