A Zöld Bursa Rally csúcstalálkozója nem változott

A csúcs nem változott a Green Bursa Rallyn

A Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship második szakasza, a 46. Green Bursa Rally a Toksport WRT csapatából származó Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz csapatával ért véget. A 2022-es szezon első aszfaltralijén, amelyet az ICRYPEX szponzorált a Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK) szervezésében, a csapatok 465 gyorsasági szakaszon mérték össze erejüket egy 10 kilométer hosszú aszfaltpályán két napon keresztül.

A bajnokság éllovasaként Bursába érkező Avcıoğlu-Korkmaz csapata második győzelmét aratta a Bodrum Rally után 01 óra 13 perc 27.9 másodperces összidejével, míg a BC Vision Motorsport csapatából Burak Çukurova-Burak Akçay fejezte be a versenyt. 15.5 másodperces különbséggel. Míg a Castrol Ford Team Turkey Ali Türkkan-Burak Erdener csapata a verseny általános besorolásában a harmadik helyen végzett, a Red Bull sportolója, Türkkan a legjobb fiatal pilóta díjat is elnyerte.

Burak Title-Bahadır Özcan volt a leggyorsabb csapat, aki a Castrol Ford Team Turkey képviseletében versenyzett a kétkerék-meghajtású besorolásban és a Ford Fiesta Rally4 nevében a 4-es osztályban, míg a Mitsubishi Lancer EVO IX és Dağhan Ünlüdoğan-Aras Dinçer a GP Garage My Team csapatából. Az N osztályban Serhan Türkkan-Koray Akgün a Castrol Ford Team Turkey-től a Ford Fiesta Rally 3-mal 3-ban, és a Tuncer-Asena Sancaklı páros, aki a Renault Clio Trophy Turkey-ért versenyzett az 5-ös osztályban a Renault Clio Rally 5-tel, lett a happy end csapata. A női másodpilóta bajnokságot a BC Vision Motorsport csapatából, İsmet Toktaş-szal versenyző Sevilay Genç nyerte meg.

A klasszikus rallyautók számára nyitott történelmi besorolásban a Parkur Racing 1976-os Ford Escort MKII-vel versenyző Üstün Üstünkaya-Kerim Tar szerezte meg az első helyezést, míg a második helyen İbrahim-Mustafa Öztürk testvérek, az 10-es kategória győztese a BMW E1502 1-vel. , Murat 124 és Onur Çelikyay-Serdar Canbek lettek a harmadikak.

A tavaly elhunyt Oğuz Gürselnek, az autósportok egyik veterán nevének emlékére rendezett TOSFED Rally Kupán a Castrol Ford Team Turkey játékosa, Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı nyerte az általános besorolást, ugyanakkor ők. lett az a csapat, amelyik a 2. kategóriában győzött. A versenyen, ahol sokáig vezették a futamot, a BC Vision Motorsport csapatából Burak Akın-Yunus Emre Bol végzett a második helyen, míg a harmadik helyen Cem Yudulmaz-Ali Emre Yılmaz a Castrol Ford Team Turkey-től végzett. Melih Cevdet Yıldırım-Mert Kaya a Castrol Ford Team Turkey-től az 1. kategóriában, a GP Sercan Kırıkkaya-Tezcan Başar a 3. kategóriában és Levent Şapcılar-Deniz Gümüş a Castrol Ford Team Turkey-től a 4. kategóriában osztozott a címen.

A Shell Helix 2022 Turkey Rally Championship az Eskişehir Rallyval folytatódik június 24-26-án.