Kihirdették a Marathon Izmir Futáson készült legjobb képkereteket

Kihirdették annak a versenynek az eredményét, amelyen az İzmir Fővárosi Önkormányzat „Road Race Label” minősítésű nemzetközi versenyén, a Marathon İzmiren készült fényképek szerepeltek. A versenyen, amelyen 301 fénykép vett részt, Hakan Yaralı nyerte el az első helyezést „Vezetőkarakter” becenévvel ellátott fényképével.

Kihirdették az İzmir Fővárosi Önkormányzat által idén harmadik alkalommal megrendezett Marathon İzmir fotópályázat eredményét. A „Marathon İzmir és Marathon İzmir és Marathon Sport Case in İzmir Urban Life and Culture” témájú verseny győztesét Hakan Yaralı kapta a „Leader Character” becenévvel ellátott fotójával.

A második helyet Hasan Uçar „Rekordtörő első” című fotója, a harmadikat Ahmet Özer „Running” című fotója nyerte. Murat Altıncan „Help 2022” című fotója kitüntető elismerésben részesült, Serkan Yalçınkaya „Küzdelem” című fotója pedig az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Sportklubjának különdíját érdemelte ki. Murat Cakil, dr. A versenyen, ahol Ahmet İmançer, Selçuk Kayan, Erol Özdayı és Seda Şengök volt a zsűritag, Nedim Ekmekçiler pedig a titkárság volt, a 301 fénykép közül 37 fényképet találtak kiállításra érdemesnek. Összesen 12 ezer TL-t ítélnek oda a pályázat nyerteseinek.

A diavetítéshez JavaScript szükséges.

Egy fenntartható világért futottak

A „Fenntartható világ” ENSZ témája mellett megrendezett Izmir maraton április 17-én, vasárnap futott le, a „hulladékmentes maraton” céljával. A nemzetközi versenyen 43 országból több mint 5000 sportoló vett részt. Tavaly az etióp Tsegaye Getachew legjobb, 2.09.35-ös pontszámát idén a kenyai Lanny Rutto újította meg. Rutto 2.09.27-tel zárta a versenyt, további 8 másodpercet javítva. Így ismét megerősítették a Marathon İzmir „Törökország leggyorsabb pályája” címét. Az Izmir Fővárosi Önkormányzat által a Török Atlétikai Szövetség és az Atlétikai Világszövetség közreműködésével szervezett versenyen a férfiaknál a kenyai Meshack Kiprop Koech végzett 2.11.21-gyel, a kenyai Mathew Kemboi pedig ismét 2.13.03-mal. A férfiaknál a versenyt 2.20.02. helyen végző Yavuz Ağralı szerezte meg a legjobb helyet a török ​​sportolók között 9-es idővel. A nőknél az etióp Letebrhan Haylay Gebreslasea végzett 2.27.35-tel, a második a kenyai Lilian Chemweno lett 2.28.18-cal, a harmadik pedig Helen Jepkurgat ugyanebből az országból 2.30.54-gyel. Aydınlı Derya Kaya a nyolcadik helyen végzett a női sportolók között 3.04.29-es idővel.