A MOTUL Turkey Karting Bajnokság 2. szakaszát Uşakban futották

A MOTUL Turkey Gokart Bajnokság befejezése

Június 2022-2-én Uşakban rendezték meg a MOTUL 11 Turkey Gokart Bajnokság 12. szakaszát 49 sportoló részvételével. A Kütahya Çini Sportklub szervezésében, az ICRYPEX és Uşak önkormányzatának közreműködésével, az Uşak Tartományi Ifjúsági és Sport Igazgatóság augusztus 30-i 100. évfordulójának rendezvényei keretében a szervezet két napon keresztül 5 különböző kategóriában rendezett versenyszámokat.

A 12 sportolót felvonultató mini kategóriában a DRT-s Can Özler lett az első, a második Erin Ünlüdoğan, a harmadik pedig a BOM Karting csapatából Teoman Hoskin lett. Mini nőknél a DRT-s Melek Dorum szerezte meg az első helyet. A 10 sportolós junior kategóriában Emir Tanju a DRT csapatából, Hakkı Dorum ugyanabból a csapatból és Ayşe Çebi ugyanabból a csapatból lett a második, Ayşe Çebi pedig a DRT csapatból az első, csapattársa, Leyla Sulyak és Zeynep Büyükpınar lett a harmadik. junior női besorolásban.

A legmagasabb részvételű, 18 sportolót számláló szenior kategóriában Kerim Sulyak a BOM Karting csapatából az első, Berk Kalpakoğlu a második, Gün Taşdelen a DRT csapatából a harmadik helyen végzett, míg a szenior női besorolást a Sena Savaşer, Ayda Biter a második BOM Karting csapatból és Sude Nur Yurdagül harmadik. A Master kategória dobogója, amelyen 6 sportoló lépett pályára, az első Cem Aşık, a második Mehmet Çınar és a harmadik Aytaç Biter lett. Abban a szervezetben, ahol a DRT (Dynamic Racing Team) csapata szerezte meg a csapatok első helyét, Demir Uyan az első helyen végzett a 6-9 éves sportolók részvételére nyitva álló TOSFED Micro Support Cup-ban, míg Doruk Sırnaç a második helyen végzett. Teoman Tanrısever lett a harmadik.

A MOTUL 2022 Turkey Karting Bajnokság a harmadik futamokkal folytatódik, amelyeket Isztambulban rendez a Tuzla Karting Club július 02-án és 03-án.