24 órás Le Mans-i verseny a Goodyear abroncsok ellen

Le Mans-i félórás jelenet a Goodyear gumiabroncsok elleni küzdelemhez

Második évében a Le Mans-i 24 órás verseny LMP2 kategóriájának kizárólagos abroncspartnereként a Goodyear nagyon erős teljesítményt, tartósságot és stabilitást mutatott be.

Az LMP2 osztályban 27 jármű indult a versenyen Goodyear gumikkal. Így a tavalyi évhez képest még két jármű versenyzett Goodyear abroncsokkal, ez volt az első év, amikor a márka egyedüli abroncspartnere volt az FIA tartós világbajnokságnak és az európai Le Mans-sorozatnak. Egy könyörtelen csapat nyújtotta a csapatoknak működési és konfigurációs támogatást, valamint gumiabroncsokat.

Ez a verseny volt a márka legnagyobb Le Mans-i projektje azóta, hogy a Goodyear 2020-ban visszatért a szervezethez. 2022 történelmet írt azzal is, hogy a Goodyear a legtöbb járművet szervizelte 31 után, amikor 1979 jármű versenyzett Goodyear abroncsokkal.

Több mint 2 abroncsot használtak az LMP2.500 kategória edzési, kvalifikációs és versenyszakaszaiban. A verseny során minden abroncskészlet 600 km-en, azaz 44 körön keresztül maradt használatban. Ez négy tankolásnak felel meg, jelentős időt biztosítva a csapatoknak a boxutcában.

A verseny eredménye: A 2-as JOTA autó nyerte az LMP38 osztályt

Az LMP2 kategóriában a versenyt a 38-as autó nyerte, amelyben Roberto Gonzalez, Antonio Felix Da Costa és William Stevens indult. A harmadik helyről induló trió a küzdelem legelején átvette a vezetést, és előrébb fejezte be a versenyt.

A Team Prema Orrlen a 2. helyet szerezte meg a vezetőülésben Robert Kubicával, Louis Deletrazzal és Lorenzo Colombóval, majd a második, 28-as JOTA autóval.

A futam előtt három favoritnak számító 22-es számú United Autosport autó és két WRT autó az első kanyarban ütközött és hanyatt esett.

Míg a verseny későbbi részei viszonylag nyugodtan teltek, a versenyen induló 27 autóból 26-nak sikerült átjutnia a célvonalon.

A Goodyear Le Mans-i munkája egyre inkább folytatódik

A Goodyear Endurance Program menedzsere, Mike McGregor így nyilatkozott: „Le Mans-i pályán nyújtott teljesítményünk jól mutatja, milyen színvonalú szolgáltatást nyújtunk a csapatoknak. Csapatunkban több mint 40 mérnök és műszaki személyzet dolgozott megállás nélkül, gondoskodva arról, hogy az abroncsok időben megérkezzenek. Nagyon elégedettek voltunk a legújabb egységes slick abroncsok teljesítményével és megbízhatóságával. Bár az időjárás végig rendkívül alkalmas volt a versenyzésre, a korábbi években használt közepes és nedves abroncsokat egyetlen vizes abroncsra cseréltük, ezzel lényegesen gördülékenyebbé téve működésünket. Ennek eredményeként a tavalyi évhez képest 30%-kal tudtuk csökkenteni a legyártandó és szállított gumiabroncsok számát.”

A Goodyear EMEA motorsport igazgatója, Ben Crawley így nyilatkozott: „A Goodyear büszke arra, hogy második évébe léphet az LMP2 osztály egyedüli szállítójaként. Ez a szervezés a szezon egyik legnehezebb versenye. Egyetlen univerzális slick gumiabroncs biztosítása nemcsak műszaki, hanem munkaerő kihívásokkal is jár. Szakértő terepmérnököket kell kijelölnünk az egyes csapatok támogatására az LMP2 kategóriában. A Goodyear tovább bővíti tevékenységét az állóképességi versenyek terén. Az idei verseny volt a Goodyear legnagyobb versenye az elmúlt 43 évben. A második évben, amikor az összes LMP2 osztályú autó Goodyear abroncsokkal versenyzett, szeretném megköszönni a csapatok együttműködését és azt a csodálatos sikert, hogy 27 járműből 26 áthaladt a célvonalon.”