Azize Bekar szerezte meg az első helyet a törökországi kerékpáros országúti bajnokságban

Azize Bekar megnyeri a törökországi kerékpáros országúti bajnokságot

A Gaziantep Fővárosi Önkormányzat támogatásával megrendezett Török Kerékpáros Országúti Bajnokságon Azize Bekar, a Duru Bulgur Performance Clubból az első helyet szerezte meg a két kategóriában, amelyben indult. Egyéninek sikerült az első helyen átjutnia a célba az Egyéni időfutam kerékpáros pálya és országúti versenyeken.

A Duru Bulgur Performance Sportklub, amely 2003-as megalakulása óta minden ágában figyelemre méltó sikereket ért el a sportág és a sportfegyelem elsajátításával, különösen a lányoknál, újat fűzött sikereihez. A Gaziantepben megrendezett török ​​kerékpáros országúti bajnokságon 247 sportoló osztotta meg ütőkártyáját 16 különböző kategóriában. A versenyeken részt vevő Azize Bekar, a Duru Bulgur Performance Clubból mindkét kategóriában első lett, nagy sikert aratott.

Az első versenyt június 24-én rendezték meg az "Elit Women" kategóriában. Azize Bekar a legrövidebb idő alatt teljesítette a pályát azon a versenyen, ahol egyperces szünetekkel indultak a versenyzők. A második pálya június 25-én került megrendezésre. Az országúti versenyeken részt vevő Bekar a versenytársaknál sokkal gyorsabban pedálozva tudott elsőként verni a célt.

Az ádáz küzdelmekkel teli bajnokság végén Fatma Şahin Gaziantep Fővárosi Önkormányzat polgármestere, Emin Müftüoğlu Török Kerékpáros Szövetség elnöke és Zekeriya Efiloğlu, a GBB Ifjúsági Szolgáltatások és Sportosztályának vezetője átadta trófeáját és érmét a győztes versenyzőknek és csapatoknak.

Az 1152 engedéllyel rendelkező sportolót egy tető alá tömörítő Duru Bulgur Performance Sportklub különösen a kerékpáros kategóriában ér el nagy sikereket.