Az Eskişehirben megrendezett nyugodt kenu pulykabajnokság lélegzetelállító

Nyugodt kenu török ​​bajnokság, amelyet Eskisehirben rendeztek, fellélegzik

A Török Kenu Szövetség és az Eskişehir Fővárosi Önkormányzat közreműködésével Eskişehirben megrendezett „Lanya-kenu pulykabajnokság” nagy izgalmakat hozott. A lélegzetelállító versenyek után a győztes csapatok és sportolók ünnepélyes keretek között vehették át díjaikat. Mehmet Ali Duman, az Eskişehir Metropolitan Ifjúsági és Sportklub sportolója a C1-es kategóriában bajnok lett, csapatban pedig 2. lett Törökországban.

A Török Kenu Szövetség 2022-es programjában szereplő Eskişehir Durgunsu kenu pulykabajnokság 1000, 500 és 200 méteres futamokkal zárult a „Felnőttek, Juniorok, Sztárok, Juniorok, Mini-Kids Férfi és Női” kategóriákban.

14 tartomány 29 klubja és 265 sportolója küzdött az érmekért a Sarısunguri tóban a Fővárosi Önkormányzat által az Odunpazarı kerületi Mamucában megvalósított bajnokságban, amelyen olimpiai kenu pálya és automata kivezető rendszer is van.

Az eskişehiriek, akik a Sarısunguri-tóhoz buszkörjáratokkal és magánjárművekkel érkeztek a bajnokságra, amely 3 napon át ádáz küzdelmet élt át, szorosan követte ezt a különleges izgalmat.

Míg a bajnokság 1. napja 1000 méteres kvalifikációs és döntő futamokkal zárult, addig a 2. napon 500 méteres kvalifikációs és döntő futamokat, a 3. napon pedig 200 méteres kieső és döntő futamokat rendeztek.

A nagy küzdelemmel járó futamok után ünnepélyes keretek között adták át a bajnoki címre jutott sportolók és csapatok díjait.

Az Eskişehir Metropolitan Ifjúsági és Sportklub atlétája, Mehmet Ali Duman lett a bajnok a C1 kategóriában 200 és 500 méteren a török ​​bajnokságon. Az Eskişehir Metropolitan Ifjúsági és Sportklub csapatban második lett Törökországban a nagy férfiak kategóriájában.

érmek a versenyeken helyezést elért sportolóknak és kupáik a kluboknak; Eskişehir Fővárosi Önkormányzat alpolgármestere, Mustafa Önder, Eskişehir Fővárosi Ifjúsági és Sportklub elnöke, Oğuzhan Özen, Eskişehir Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportszolgáltatási Osztályának vezetője, Mehmet Ali Çeliksoy, a Török Kenu Szövetség tisztviselői és a protokoll tagjai.

A versenyeken részt vevő sportolók megköszönték Eskişehir Fővárosi Önkormányzatának, hogy vendégül látták őket, és azt mondták: „Kiváló bajnoki címet zártunk mindennel a verseny előtt és után is, valamint a létesítményekkel. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a Fővárosi Önkormányzat polgármesterének, Yılmaz Büyükerşennek és a szervezésben közreműködőknek.”