6 érem a fiatal sakk válogatottból

Érem a junior sakkválogatotttól

Az európai sikert a Young Nationals hozta a sakkban. Törökország 2022 éremmel, csapatban 2 ezüsttel, egyéniben 3 arannyal és 6 bronzzal tér haza a 18-es junior csapat sakk Európa-bajnokságról. A junior csapat sakk Európa-bajnokságon Törökország a második helyen végzett a 12 éves lányok között, míg összességében a 1 évesek a második helyet szerezték meg a bajnokság megosztásával. Egyéniben Demhat Zerey lett a harmadik, Jülide Aysu Mutlu a második, Mert Can Seviğ a harmadik, Berk Madsman pedig az ötödik asztal győztese.

12. július 2022. és 12. között a görögországi Thesszalonikiben rendezték meg a 18-es junior csapat sakk Európa-bajnokságot, amelyben Törökország 2022 sportolóval indult. A 18 kategóriában, 12 évesek/lányok és 4 évesek nyílt/lány kategóriában csapatversenyként megrendezett tornán összesen 53 ország csapata indult.

A Török Sakkszövetség (TSF) elnöke, Gülkız Tulay, aki azt mondta: „Minden évben hordozzuk fiatal sakknemzetségeink Európa- és világbajnokságokon elért sikereinek grafikonját” – mondta: „A világjárvány után fiatal állampolgáraink sikerről sikerre futnak. minden versenyen. A 2022-es iskolai sakk Európa-bajnokságról az országos bajnoksággal és 16 éremmel tértünk vissza. A 2022-es junior csapat sakk Európa-bajnokságon 6 érmet sikerült szereznünk. Gratulálok minden nemzetieinket és hazánkat képviselő sportolónknak, akik az európai junior válogatottban helyezést értek el. Ezúton is szeretném kifejezni köszönetemet a Bursa Metropolitan Belediyespor Clubnak és az Apaydın Sakk- és Sportklub Egyesületnek, akik jogosultak szövetségünket és hazánkat bajnokként képviselni a 2022-es törökországi junior és junior csapat sakkbajnokságon.”

Jülide Aysu Mutlu, a 12 Years Girls kategória 2. táblázatának győztese megemlítette, hogy a mérkőzések nehézek és fárasztóak voltak, és a következőképpen osztotta meg érzéseit: „Különösen az utolsó meccs volt nagyon kritikus. Kevés esélyem volt a helyezésre, mert hátul indultam a rangsorban. A válogatottban lenni nagyszerű érzés. Felbecsülhetetlen értékű a diploma megszerzése, főleg a nemzeti meznél. Hiszem, hogy kitartással, ambícióval és fegyelemmel bármit el lehet érni.”

Mert Can Seviğ, a 12 évesek általános kategóriájának 3. tabella győztese a „Büszkeség a nemzeti csapatért versenyezni” kifejezéssel azt mondta: „A tudásommal és az edzőink támogatásával készültem az ellenfelekre. A diplomát akartam. Az eleget akarás és a fáradhatatlan munka mindig sikert hoz.”