Yedikule Hisarı a Drone Races Victory Cup házigazdája

Yedikule Hisari a Drone Races Victory Cup házigazdája

Fatih önkormányzata a Tech Drone League-vel közösen szervezett Drone Races Victory Cup szervezésével új utakat tör fel. Az augusztus 27-28-án Fatih önkormányzata által a Yedikule erődben zajló szervezés első alkalommal kerül megrendezésre történelmi helyszínen.

A Fatih önkormányzattal és a törökországi Tech Drone League-vel együttműködve, amely több millió emberhez eljutott a dróntechnológiák és a sport területén, a szervezet 2 napon keresztül különféle rendezvényeknek és versenyeknek ad otthont.

A folyamatosan fejlődő dróntechnológiát sportosan vagy profin edzett módon megvalósító pilóták az első napon tréning- és kvalifikációs túrákkal, a második napon kvalifikációs versenyekkel jutnak a bajnokságba. Míg a versenyek és események egész nap tartanak; Az 200 másodperc alatt 1 km-re gyorsuló drónok az esti órákban kiélezett versenyt vívnak, hogy teljesítsék a döntő futamokat a 10 méteres, speciálisan LED-ekkel megvilágított, 400 akadályból álló pályán. pilóták; A négyes drónok, az FPV (First Person View) és a speciális rádióvezérlők izgalmas versenyélményt nyújtanak a közönségnek. Miközben a pilóták, akik szemüvegükből követik a képet a drónokon a kamerán, azon fáradoznak, hogy minél hamarabb elkészüljön a speciálisan kialakított kifutópálya; A pilóták szemüvegében lévő képeket a színpadon lévő LED-képernyőkön élőben közvetítik, és a közönség ugyanazt az izgalmat fogja átélni, mint a pilóták.

Törökország legfiatalabb, 9 éves drónpilótája, Ege Orhan profi sportolókkal méri össze tudását a Yedikule-erődben zajló drónversenyeken. A programban, ahol színes rendezvények és versenyek is zajlanak majd, drónrepülési tréninget tartanak az érdeklődőknek; a résztvevők olyan élményekben részesülhetnek, mint drón szimulátor, VR élmény, maker & robotics területek, segwayek, versenyek, drón boxkiállás, drón lövöldözés labdával. Az MC egész nap interaktív workshopokkal és versenyekkel várja az érdeklődőket, míg az élménynyerteseket érmekkel ajándékozzák meg.

Az augusztus 27-28. között 15.00-23.00 óra között megrendezésre kerülő rendezvényen a részvétel teljesen ingyenes, a Yedikule Erődhöz a kijelölt pontokról minden drón és technológia rajongó számára ingyenes szállítást biztosít Fatih önkormányzata.

Az augusztus 28-án, vasárnap sorra kerülő ünnepségen a csapatgyőztesek és az egyéni pilóták is átveszik díjaikat és kupáikat.

• Csapatdíjak: 1. csapat 6.000 TL, 2. csapat 3.000 TL, 3. csapat 2.000 TL, 4. csapat 1.000 TL
  • Egyéni díjak: Az 1. győztes 3.500 TL, a 2. győztes 2.000 TL, a 3. győztes 1.500 TL, a 4. győztes 1.000 TL

A jelentkezés a techdroneleague.com/yedikule-hisari-yarisi-basvuru/ címen található jelentkezési űrlapon keresztül történik.

Mehmet Ergün Turan, Fatih polgármestere így nyilatkozott az eseménnyel kapcsolatban: „A Drón Versenyeket Győzelem Kupának neveztük el, mert ez volt az egyik olyan esemény, amelyet az augusztus 30-i Győzelem Napja keretében szerveztünk, amely az egyik fontos tiszteletgyűrűnk. történelmi utunk. Remélhetőleg győzelmünk 100. évfordulójához illő lelkes légkörben zárul majd programunk. Az a tény, hogy a Drone Races szervezése első alkalommal kerül megrendezésre történelmi helyen, és ez a hely az 1600 éves kulturális örökségünk, a Yedikule erőd, amelyet nagy gonddal restaurálunk, házigazdaként izgat. Amikor elkezdtük a Yedikule erőd helyreállítását, azt mondtuk, hogy ez a hely kulturális és művészeti tevékenységeknek és számos fontos eseménynek ad majd otthont. Ezek egyike ez a szervezet. Erre a felejthetetlen és színes programra hívok minden technológia és drón rajongót augusztus 27-28-án.”

• Elhelyezkedés: Yedikule erőd – Yedikule szomszédság Yedikule tér utca / Fatih
  • Előzmények: Augusztus 27 - 28
  • óra: 15.00 - 23.00
  • Díjátadó ünnepség: augusztus 28. vasárnap Időpont: 15.00