Győzelem Dikiliben Ukrajna és Lettország számára

Győzelem Dikiliben, Ukrajnában és Lettországban

Véget ért a 19 éven aluli FIVB strandröplabda-világbajnokság, amely négy napig tartott Dikiliben. Az izgalmas versenyeket megmozgató bajnokságban nőknél Ukrajna, férfiaknál Lettország ért el happy endet.

A nőknél Ukrajna, a férfiaknál Lettország lett a bajnok a FIVB 19 éven aluliak strandröplabda világbajnokságán, amelyet Izmir Fővárosi Önkormányzata szervezett Dikili önkormányzata, a Török Röplabda Szövetség (TVF) és a Nemzetközi Röplabda Szövetség (FIVB) közreműködésével, az AXA támogatásával. Sigorta.

A négy napig tartó, dikili szervezésben zajló női döntő mérkőzésen az ukrán Serdiuk-Romaniuk duó 2-0-ra legyőzte az amerikai Massey-Pater duót, és kijutott az Európa-bajnokságra. A harmadik helyet a kanadai Glagau-Sorra szerezte meg, 2-0-ra verve az amerikai Kubiak-Showaltert.

A férfiak döntőjében a lett Fokerots-Auziņš fehér csapat 2-0-ra legyőzte a lett Bulgacs O.-Teteris kék csapatot és bejutott a kupába. A harmadik helyen a Canet-Rotar duóból álló Franciaország végzett, amely 2-0-ra győzte le az olasz Armellini-Acerbi kettőst.
A sportolók kitüntetéseiket és érmeiket a TVF elnökhelyettese, Alper Sedat Aslandaş, İzmir Fővárosi Önkormányzat alpolgármestere, Mustafa Özuslu, Dikili polgármestere, Adil Kırgöz, Dikili kerületi kormányzó, Ali Edip Budan, a TVF elnökségi tagja, Metin Mengüşe, a Southwest Sports CEO-ja, Metin MengüşA, a Southwest Sports CEO-ja vehette át a sportolóknak. Pazarlama és a digitális megoldások igazgatója, Cemal Çırpılar, Joep Van Iersel FIVB technikai delegált, Jeffrey Brehaut FIVB játékvezetői küldött.