Az MXGP Törökország megkapta az MXGP legjobb promóciós díját

MXGP Törökország Az MXGP megkapta a legjobb reklámdíjat

Az Afyonkarahisar Motorsports Centerben rendezték meg az MXGP (World Motocross Championship) döntőjét, az MXGP (World Motocross Championship) döntőjét, ahol a világ legnézettebb és legjobb krosszosai küzdenek meg a dobogóért. Az MXGP AWARDS-on, ahol az MXGP legjobbjait választották ki, az MXGP TURKEY megkapta a "World's Best Promotion" díjat, és megmutatta hozzájárulását a török ​​márkához.

A FIM (Nemzetközi Motorkerékpár Szövetség) elnöke, Jorge Viegas eljött a törökországi versenyre, és szorosan figyelte a futamokat. Kiemelte Törökország szerepét a versenyben. A motorkerékpár-világ illetékesei Afyonkarahisarba érkeztek, és követték az MXGP, MX2, MXWomen és az európai MXOPEN versenyeket.

Az MXGP, a világ egyik legnézettebb sporteseménye, fontosnak tartja azon országok megfelelő népszerűsítését, ahol a versenyt rendezik. Világszerte sok MXGP-néző határozza meg, hogy mely MXGP szakaszokat szeretné jövőre nézni, és a nyaralási terveit a verseny előtt sugárzott 60 másodperces országbemutatóval. A Bitci MXGP TURKEY promóció Törökország márkanév alatt jelent meg, és nagy figyelmet keltett.

A motocross világbajnokságon (MXGP) kívül; Junior motocross világbajnokság (MX2), női motocross világbajnokság (MXWOMEN) és motocross Európa-bajnokság (EMXOPEN) döntő futamokat is rendeztek a Bitci MXGP TÖRÖKORSZÁGBAN.

Tim Gajser, a Honda pilótája lett 2022-ben a motocross világbajnokság (MXGP) bajnoka. A mind a négy korábbi törökországi futamot megnyerő Herlings távollétében Tim Gajser egy futammal korábban kijelentette bajnoki címét. Míg a svájci Jeremy Seewer a Yamahától bejelentette második helyét, addig a Bitci MXGP TURKEY versenyén nagy küzdelem zajlott a világranglista harmadik helyéért. Jorge Prado szerezte meg a harmadik helyet a spanyol Jorge Prado (GASGAS), a francia Maxime Renaux (Yamaha) és a holland Glenn Coldenhoff között. A márkák rangsorolása Yamaha, Honda, GASGAS néven valósult meg.

A Junior Motocross Világbajnokságban (MX2) a Tom Vialle és Jago Geerts közötti kiélezett bajnoki küzdelem a 2022-es MX2 bajnok lett a francia Tom Vialle győzelmével a KTM-től. Az MX2-es szezonban, ahol a Yamahától a belga Jago Geerts szerezte meg a második helyet, a harmadik helyen a német Simon Laengenfelder volt a mosolygós versenyző a GASGAS-tól. Az MX2 márkák rangsorolása Yamaha, KTM, GASGAS néven készült el.

Az MXGP Afyonkarahisarban rendezett döntőjében, ahol a világ legjobb motocrossai versenyeznek, kihirdették a 2022-es szezon női motocross világbajnokát (MXWomen). Az első három helyet a Yamaha pilótái szerezték meg. Először a holland Nancy Van De Ven lett a bajnok, második a holland Lynn Valk, a harmadik pedig a német Larissa Papenmeier. A márkák rangsora a Yamaha, a KTM és a Kawasaki volt.

A KTM-es spanyol Jose Butron lett a motocross Európa-bajnok (MXOPEN), míg a szlovák Tomas Kohut és Simon Jost a KTM-től megosztva a második és harmadik helyen. A szezon élére a KTM került, majd a Husquvana és a Honda következett.

Folytatódik a törökországi EMXOPEN törökországi szakaszán résztvevő versenyzők felemelkedése. Idén először 8. és 9. helyezést ért el két sportolónk. Mustafa Çetin 8., Batuhan Demiryol 9., Ömer Uçum 11., Şakir Şenkalaycı 12., Eray Esentürk 15., Mevlüt Kolay 16., Volkan Özgür 17., Burak részt vett az EMXOpen Turkey versenyen. Ali Selek a 18., Murat Başterzi a 19. és Tuğrul Dursunkaya a 20. helyen végzett.

Az MXGP AWARDS-t, ahol az MXGP legjobbjait választják ki, a bajnokok megállapítása után rendezték meg. Az MXGP TÖRÖKORSZÁG megkapta a „Világ legjobb promóciója” díjat, amely megmutatja hozzájárulását a török ​​márkához.

Három díjat osztottak ki a világ legjobbjainak díjazásuk estéjén. A legjobb médialehetőséget Indonézia, a legjobb szervezést Ernée (Franciaország) kapta. Az MXGP legjobb promóciós díját Törökország kapta. A díjat Afyonkarahisar kormányzó assoc. Kübra Güran Yiğitbaşı és Afyonkarahisar polgármestere, Mehmet Zeybek együtt vették át. Így az Afyon Motor Sports Track növelte sikerét azzal, hogy elnyerte a "Legjobb pálya" és a "Legjobb paddock" díjat Afyonkarahisarban és Törökországban, valamint a "Legjobb promóció" díjat.

A bajnokok egyik napról a másikra adták a magasba a trófeáikat. A Yamaha lett a márkabajnok minden kategóriában, míg a Honda Racing (Team HRC) MXGP-ben, a Redbull KTM MX2-ben és a Cares 71 Racing a WMX-ben.