Megtartották az AVIS 2022-es török ​​pályabajnokság utolsó futamait

Megtartották az AVIS Törökországi Pályabajnokság utolsó futamait
Megtartották az AVIS 2022 törökországi pályabajnokság utolsó futamait

Az Ülkü Motorsports Club szervezésében, az ICRYPEX támogatásával november 2022-26-én került megrendezésre az AVIS 27 Turkey Track Championship ötödik, egyben utolsó futama az İzmir Ülkü Parkban. A szervezésben, ahol összesen 16 autó, 7 szupercsoportos és 23 maxicsoportos lépett pályára, különösen a szupercsoport mindkét futamán volt nagy verseny.

A Maxi csoport mindkét futamában az első 3 sor nem változott. Kettős győzelemmel zárta a hétvégét a Bitci Racing csapatából Turgut Konukoğlu, míg a második helyen Barkın Pınar, a harmadikon pedig Zekai Özen végzett. Az idei szezon 10 versenyéből 8-at megnyerve Konukoğlu ezekkel az eredményekkel nyerte meg az AVIS 2022 Turkey Track Maxi Group bajnokságot.

A szupercsoportverseny szombati első futamán a Liqui Moly H2K Racing Teamből Furci Andrea és az Ülkü Motorsport versenyzője, Ümit Ülkü lett az első futamot megosztó név a vasárnapi második futamon. A futam utáni kifogások hatására azonban az eredmények nem váltak hivatalossá, és a technikai és sportbizottsági vizsgák után döntöttek a kihirdetésről.