Éremes eső az izmiri csillagoknak 2022-ben

Medal Rain az izmiri csillagokért

Az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklub sportolói rányomták bélyegüket 2022-re, és 43 érmet nyertek, ebből 347 nemzetközi. Kerem Kamal lett a birkózó világbajnok, Onur Taştan pedig a judó Európa-bajnoka.

2022-ben ismét jelentős sikereket ért el az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklubja, amely Törökország egyik legnagyobb sportklubja a sportolók számát és a szakágait tekintve. Az összesen 41 ágban versenyző izmiri sportolók 127 érmet nyertek, ebből 347 aranyérmet. Ebből 43 érem nemzetközi szervezetektől származott.

A dzsúdósok ismét a csúcson

Az egyes ágakban ismét a judo volt a csúcs, mint minden évben. A judósok összesen 39 alkalommal álltak dobogóra, 26 arany-, 28 ezüst- és 93 bronzéremmel országos és nemzetközi versenyeken. A judo után a triatlon és a jégkorcsolya 49 éremmel osztozott a második helyen. Triatlonban 24 arany, 18 ezüst és 7 bronz, jégkorcsolyában 22 arany, 15 ezüst és 11 bronz érkezett İzmirbe. A torna a harmadik helyen végzett, összesen 11 éremmel, ebből 6 arany, 11 ezüst és 28 bronz. Úszásban 27, vívásban és íjászatban 18, taekwondoban és atlétikában 17, teniszben 11, birkózásban 9, fogyatékos asztaliteniszben 5 érmet szereztek.

43 nemzetközi érem

Az izmiri fővárosi önkormányzat sportolói 15 érmet, 16 aranyat, 15 ezüstöt és 43 bronzot viseltek a nemzetközi porondon. A legtöbb külföldről érmet kapók listáján a judo végzett 19 éremmel. A dzsúdót a torna követte 9 éremmel, míg a jégkorcsolya a harmadik helyet szerezte meg 7 éremmel. Taekwondo 4 érem, birkózás és íjászat 2-XNUMX érem.

Kerem Kamal világbajnok lett

Kerem Kamal birkózó érte el a legnagyobb sikert a nemzetközi versenyeken. A fiatal birkózó aranyérmet szerzett a spanyolországi U23-as görög-római világbajnokságon. Emrah Kuş harmadik lett az Iszlám Szolidaritási Játékokon Konyában, és bronzérmet hozott Izmirnek. Duru Çimen, Gökçe Doğa, Batu Tasasız, Deniz Tarım és Derya Taiga szerbiai, bulgáriai és isztambuli nemzetközi versenyeken szerzett érmet jégkorcsolyában. A Gymnasiade Summer Games-en induló Eren Özdemir világbajnoki második lett, míg a 17 éves Mehmet Efe Özdemir a balkáni bajnok lett.

Gökhan Biçer a judo Európa-bajnoka

Judoban Enes Bilge, Yusuf Özel, Mervenur Alkış, Berat Bahadır, Şeydanur Aydın, Musa Şimşek, valamint Gökhan Biçer és Onur Taştan látássérült sportolók lettek érmesek a világ- és Európa-bajnokságon egyaránt. Gökhan Biçer Európa-bajnok lett 90 kg-ban Olaszországban, a világbajnokságon ezüst- és bronzérmet is szerzett. Onur Taştan a világbajnokságon is ezüstérmet szerzett 90 kilóban, míg a 2024-es párizsi olimpiára két sportolónk nagy előnnyel indult. Altan Doğan 9 külföldről nyert érmet hozott el gimnasztikában. Vívásban Alp Deniz Öcek, Selin Naz Öcek és Lina Elmiladi állhatott fel a dobogóra. Sıla Özdemir íjászatban két ezüstérmet szerzett a Gymnasiade 2022 versenyen.

Nagy siker a vízilabdában

A 2021-ben alapított vízilabda sikere 2022-ben is folytatódott. A tavaly U15-ben, U17-ben, U19-ben férfi és női kupát nyerő vízilabdacsapatok 2022-ben a másodikak lettek az U21-es női és az U17-es női bajnokságban. Bajnokságot ért el a női 1. Ligában. İzmirbe hozták az U19-es női 1. liga és az U15-ös női 2. liga bajnoki trófeáját. Műkorcsolyában 2022-ben megnyerték a klubbajnokságot. A víz alatti rögbi női csapat a második helyen végzett a bajnokságban. Az Amputált labdarúgócsapat a Szuperliga és a Török Kupa harmadik helyezettjét is megszerezte.

Büszkék vagyunk nemzeteinkre

Nagyon fontos sikereken osztoztak az Amputált Labdarúgó és Kerekesszékes Kosárlabda Válogatott sportolók. Erdi Aslan kapus és Polat Doğan hálóőr képviselte klubunkat az Amputee Football Válogatottban, amely Angola legyőzésével világbajnokságot nyert Isztambulban. Hasan Efetürk, Rıdvan Aksoy, Mahmut Açıkgöz és Arda Albayrak kerekesszékes kosárlabda-válogatott játékosaival válogatottunk a thaiföldi 23 éven aluliak világbajnokságának döntőjében a második helyen végzett. A kerekesszékes kosárlabda-válogatott, amelynek tagjai Ahmet Efetürk, Mahsum İpekişen, Rıdvan Aksoy, Hakan Kıroğlan és Serkan Sezginci masszőr, a magasba emelték a bajnoki trófeát az Európai B Ligában.

Kiváló teljesítmény különleges sportolóktól

Az Izmiri Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportklub speciális sportolói is jelentős sikereket értek el. Umurcan Aydınoğlu 3 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérmet viselt az országos versenyeken, amelyeken részt vett. Tuna Tunca teljesítményét az országos versenyeken 1 arany- és 1 ezüstéremmel megtapsolták.