„Az akkor kezdődik, amikor megérkezik” fotópályázat díjai megtalálták a győzteseket

Érkezéskor átadták a Baslar fotópályázat díjait
„Az akkor kezdődik, amikor megérkezik” fotópályázat díjai megtalálták a győzteseket

Adil Karaismailoğlu közlekedési és infrastrukturális miniszter átadta a díjakat a fotópályázat nyerteseinek. Karaismailoğlu közlekedési és infrastrukturális miniszter, aki részt vett a minisztérium égisze alatt a TCDD Taşımacılık AŞ Főigazgatósága által szervezett "Starts On Arrival Photo Contest díjkiosztó ceremónián" emlékeztetett, hogy a vasúti szektor a világon az ipari forradalommal kezdődött. az 1830-as években.

Karaismailoğlu megjegyezve, hogy 166 éves történelmével Törökország az egyik első ország a világon ezen a téren, Karaismailoğlu elmondta, hogy a köztársaság első éveiben nagy munkák zajlottak a „hazát megszőni” vízió keretében. vashálók", azonban az 1950-2002 közötti időszakban nem történt vasúti beruházás, sőt a meglévő vonalakat sem védték meg.

CÉLUNK VÁROSUNKAT, GYORSVONATTAL TALÁLKOZÓ VÁROSUNKAT 52-RE NÖVELNI

Hangsúlyozva, hogy Recep Tayyip Erdoğan elnök vezetésével fontos munkákat végeztek a vasúti ágazatban, Karaismailoğlu azt mondta: „Ma 8 városunk van, ahol nagy sebességű vonat közlekedik, célunk, hogy ezt 52-re növeljük. 2002-ben a közlekedési infrastruktúra rendkívül nem megfelelő volt. Egy 65 százalékos szárazföldi beruházási időszak után, elsősorban a közúti infrastruktúrára helyezve a hangsúlyt, Anatólia minden részén nőtt a termelés és a mobilitás. A polgárok saját országukban kezdtek dolgozni” – mondta.

Rámutatva, hogy a légiközlekedési szektorban is elkészültek az infrastruktúrák, Karaismailoğlu kijelentette, hogy mostantól vasúti beruházási időszakba léptek.

Folytatódnak a befektetések a 4 km-es VASÚTVONALBAN

Karaismailoğlu közölte, hogy 4 ezer 500 kilométernyi vasúti beruházás folytatódik Törökország-szerte, és lázas munkálatok folynak a Bursa-Ankara és az Ankara-Izmir vonalon. Kiemelve, hogy 2023 áprilisában megnyitják az Ankara-Sivas nagysebességű vonatvonalat, Karaismailoğlu kijelentette, hogy a jelenlegi vasúthálózatot 13-ra 2053 ezer kilométerről 28 ezer kilométerre kívánják növelni. Rámutatva arra, hogy a vasutak a kibocsátások és a termelés logisztikai költségeinek csökkentése szempontjából is nagyon értékesek, Karaismailoğlu elmondta, hogy a szervezett ipari övezetek (OIZ) és a kikötők csomópontokkal való összekapcsolására irányuló beruházásaik folytatódnak. Rámutatva, hogy a logisztikai központok tevékenysége is folytatódik, Karaismailoğlu közlekedési miniszter megjegyezte, hogy céljuk a logisztikai központok számának 13-ról 26-ra való növelése. Arról tájékoztatva, hogy előrejelzéseik szerint a vasúton szállított utasok száma 19,5-ban évi 2053 millióról 270 millióra nő, Karaismailoğlu elmondta: „Tavaly 38 millió tonna árut szállítottunk vasúton. A megvalósítandó beruházások eredményeként a vasúti teherszállítási kapacitást 448 millió tonnára kívánjuk növelni.”

ÜLÉSEKET TARTUNK A KÖZPONTI KORRIDOR KAPACITÁSÁNAK NÖVELÉSÉRŐL

Kiemelve, hogy fontos találkozókat és tanulmányokat folytattak a szomszédos országokkal a Középső folyosó kapacitásának és hatékonyságának növelése érdekében, Karaismailoğlu közlekedési miniszter bejelentette, hogy a Touristic East Express is új járatokat indít. Karaismailoğlu azt mondta: „Remélhetőleg az elkövetkező években olyan politikákat dolgoznak ki, amelyek kiterjeszthetik a keleti expresszt innen Bakuba, Kazahsztánba és azon túl is. Ugyanígy a következő években biztosan látni fogunk síneken olyan vonatokat, mint az Orient Express, amely Párizsból indult és évekkel ezelőtt érkezett Isztambulba. Mert ezek az igények és a kapacitás kérdései. Ahogy beruházásainkat és infrastruktúránkat alkalmassá tesszük az ilyen típusú fuvarozásra, fontos fejlemények lesznek abban, hogy a vasúti kultúra az egész világot tükrözze. Vannak olyan befektetési elképzeléseink, amelyek növelik a komfortot és a biztonságot mind a teher-, mind az utasoldalon, és különösen a turizmusra lesznek jelentős hatással.”

A PROJEKTEKBE BEVEZETETTÜK A HAZAI ÉS ORSZÁGOS TERMELÉST

Karaismailoğlu a vasutakban használt járművek és berendezések fontosságára felhívva kijelentette, hogy Törökország önellátóvá vált ezen a téren, és a közelmúltban megvalósított különböző projektjeikbe beépítették és be fogják vonni a hazai és hazai termelést. Mindezek mellett Karaismailoğlu kijelentette, hogy a következő napokban bevezetik a 160 kilométeres országos villanyvonatot, „Továbbra is törekszünk a 225 kilométeres sebességet elérő vonatunk fejlesztésére helyi és országos szinten egyaránt. A vasúti járművek és berendezések nagyon fontosak a növekvő és fejlődő szektorban. Emiatt hazánk fontos lépéseket hagyott hátra mind a gyártás, mind a járművek külföldre történő exportálása terén.”

Karaismailoğlu megköszönve a pályázaton részt vevő fotósoknak, hogy fényképeiken tükrözik a vasúti kultúrát, átadta a díjakat a nyerteseknek.

Günceleme: 01/12/2022 13:27

Hasonló hirdetések

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar