A DS Automobiles jelentős nyereséget ért el a Formula E 9. szezonjának első futamán

A DS Automobiles jelentős nyereséget ért el a Formula E szezon első felében

Ígéretes teljesítménnyel kezdett a DS Automobiles néhány Formula E pilóta- és csapatbajnoksággal Mexikóban, az ABB FIA Formula E világbajnokság 9. szezonjának nyitóversenyén.

A mexikói szezonnyitó futam kemény kvalifikációs versenye ellenére a DS Automobiles pilótái demonstrálhatták a PENSKE AUTOSPORT-tal benevezett új DS E-TENSE FE23 erős teljesítményét. A szezon első versenyén, a korábbi modelleknél erősebb és hatékonyabb, 3. generációs versenyautók debütáltak, kiemelve az elektromos közlekedés folyamatos műszaki fejlődését. A DS Automobiles megszerezte az első pontot Mexikóvárosban, amivel minden eddiginél versenyképesebbnek tűnt.

A DS Performance által fejlesztett új autó képességeit Jean-Eric Vergne és Stoffel Vandoorne bizonyította, akik az ingyenes edzések élvonalában jártak. A francia pilóta a leggyorsabb és a második, míg a belga versenyző az ötödik helyet szerezte meg. Bár a selejtezőig minden jónak tűnt, ez a tendencia nem folytatódott, amikor szóba került az edzés. A DS Automobiles mindkét pilótája elakadt a forgalomban, Jean-Eric Vergne a 11., csapattársa pedig a 14. lett a rajtnál.

A versenyen a DS E-TENSE FE23 járművek megmutatták, hogy az idei akció szerves részét képezik. A regnáló bajnok Stoffel Vandoorne soha nem adta fel. Végül négy helyet lépett előre, és a 10. helyet szerezte meg az utolsó körben. Ezzel szemben Jean-Eric Vergne jelentős veszteségeket szenvedett az utolsó szakaszban. Két sorral feljebb a francia pilóta műszaki problémába ütközött az akkumulátorral, amely az egyik olyan közös alkatrész, amelyet a szabályozás minden járműben előír. Ez a probléma azt eredményezte, hogy a verseny során kiesett a top 10-ből. A 12. helyen tudott célba érni.

A mexikói Hermanos Rodriguez pályán rendezett szezonnyitó futamot követően az ABB FIA Formula E bajnokság következő állomásait Szaúd-Arábiában rendezik január 27-én és 28-án, a Diriyah-i pálya második és harmadik futamán.

A Forma E legutóbbi világbajnoka, Stoffel Vandoorne: „Nyilvánvalóan nem volt tökéletes hétvége. Azt hiszem, mindenki abban reménykedett, hogy több ponttal távozik Mexikóból. Ennek ellenére egy pont számít, és jobb, mint a semmi. Nagyon jó tempónk volt a szabadedzéseken, és jól rajtoltunk, mindkét autóval az első öt között volt. Éreztük, hogy jó dolgok fognak történni, de a kvalifikáció során a dolgok nem úgy alakultak, ahogy terveztük, különösen a forgalom miatt. Nem sikerült minden szempontból optimalizálnunk. A 14. helyről indultam, és tudtam, hogy nem lesz könnyű. A verseny eseménydús volt, több Safety Car periódussal, és sokat tanultunk. Azonban nagyon nehéz volt utolérni és megelőzni az ellenfelet, és nem tudtam feljebb jutni a 10. helynél.”

A 2018-as és 2019-es Formula E-bajnok Jean-Éric Vergne: „Nyilvánvalóan nem ez volt az az eredmény, amire számítottunk. Nagyon küzdöttem, hogy pontokkal fejezzem be a versenyt, és sajnos pont a kockás zászló előtt volt egy akkumulátorproblémám. Nagyon frusztráló volt, amikor mindent beleadtam, hogy olyan pontokat szerezzek, amelyek változást hozhatnak a szezon végén. Még mindig szeretném látni a pozitív oldalát. Az autónk jó, és sok érdekes leckét tanultunk ebből a hétvégéből. Nagyon hosszú szezon lesz. Egy rendkívül versenyképes autóval és a ma tanultakkal azonban biztos vagyok benne, hogy a következő versenyeken jobban fogunk teljesíteni.”