A Török Táncsport Szövetség új bajnokait választotta

Kiderült Törökország új bajnoka a Török Táncsport Szövetség által szombaton és vasárnap rendezett Hip-Hop és Breaking bajnokságon Isztambulban. A különböző tartományokból érkező, különböző korosztályokban versenyző sportolók tucatjai mutattak be vizuális lakomát.

A hétvégén Isztambulban megrendezett versenyeken dobogott a tánc szíve. A 21. január 22-2023-én megrendezett versenyekkel kiderült Törökország új bajnokai az elmúlt időszak két legnépszerűbb táncműfajában, a Hip-Hopban és a Breakingben. A beylükdüzüi SDR Táncközpontban került sor a Török Táncsport Szövetség által szervezett versenyekre, melynek élén a táncot Törökországban népszerűsítőként ismert Tolga Han vezette. Azokon a tornákon, amelyeken Selçuk Çebi, az Ifjúsági és Sportminisztérium atlétaképzési osztályának vezetője vett részt, mind országos helyezéseket, mind új válogatott sportolókat határoztak meg, akik képviselik hazánkat a nemzetközi versenyeken.

Olimpiai csapat izgalma a Breakingnél

Az olimpiai ágban vasárnap rendezték meg a török ​​bajnokságot, amelyre először 2024-ben Párizsban kerül sor. A Turkey Breaking Championshipben, ahol a győztesek közül kiválasztják az olimpiai válogatottat, első helyen Oğuzhan Karademir, második Furkan Yılmaz, harmadik helyen Murat Abdurrahmanaoğlu végzett a 18 év feletti férfiaknál. Jasmijn Millie első, Nadire Selin második, Ebru Tuğ harmadik lett a 18 év feletti lányoknál. A többi kategória győzteseit a következőképpen határozták meg; Férfi U-18-as fiúknál Efe Cem, lányoknál Nadire Selin végzett az első helyen. Az U-16-os fiúknál Emir Sönmez, a lányoknál Ceylin Han lett Törökország bajnoka az első hely megszerzésével. A lányoknál Nurperi Yedikardeşler, fiúknál Cenk Midilliç nyerte az első kupát az U-14-es kategóriában.

Itt vannak a hip-hop bajnokai

A szombaton megrendezett török ​​hip-hop bajnokság győzteseinek trófeáit és érmeit Selçuk Çebi, az Ifjúsági és Sportminisztérium atlétaképzési osztályának vezetője adta át. A hip-hop tornán a bajnokok a következők voltak: Ömer Öztürk a 21 éven felülieknél, Berfin Şentürk az U-21-ben, Sava Okan az U-16-ban, Emir Sönmez az U-12-ben, Lal Öncü az U-ban. -9 első helyet szereztek Törökországban.bajnokok lettek.

A TDSF elnöke: "Minden anyagi és erkölcsi támogatást megadunk a nemzetközi siker érdekében"

A Törökországi Táncsport Szövetség elnöke, Tolga Han Çinkitaş, aki tájékoztatást adott a törésről, azaz az olimpiai ágról, elmondta: „Az olimpiai ág bejelentése után kiterjedt tanulmányokat kezdtünk ezen a területen. Folytatjuk tehetségkutatásunkat Törökország-szerte klubjaink támogatásával. A lányoknál nagyon kevés sportoló vett részt a versenyeken. Az új sportolók képzésére tett erőfeszítéseink kezdenek megtérülni. Örömmel látom, hogy a Breaking iránti érdeklődés különösen a fiatalabb korosztályok körében nőtt. Szövetségként lehetőségeinkhez mérten továbbra is mindenféle anyagi és erkölcsi támogatást nyújtunk minden nemzetközi sikert elért sportolónknak.