A sajtó képviselői megvizsgálták a Konyában végrehajtott beruházásokat

A sajtó képviselői megvizsgálták a Konyában végrehajtott beruházásokat
A sajtó képviselői megvizsgálták a Konyában végrehajtott beruházásokat

Konya Fővárosi Önkormányzat polgármestere, Uğur İbrahim Altay a sajtó képviselőivel együtt ellátogatott az Abdülhamid Han utcába, az Akyokuş pavilonba, a Konya Wood A.Ş faiskolába és a Nemzet kertjébe. Altay polgármester kijelentette, hogy a Beyhekim utcát és a Meram Orvosi Kari Kórházat összekötő Abdülhamid Han utca fontos pontja a városi közlekedésnek, Altay polgármester elmondta, hogy 14,5 kilométeres távolság körülbelül 10 perc alatt tehető meg. Kijelentve, hogy az Akyokuş pavilon, amely építészetével Konya sziluettjéhez járul hozzá, és a pavilonrendezések folytatódnak Akyokusson, Altay polgármester hangsúlyozta, hogy Akyokuş olyan hellyé válik, ahová az elvégzett munkával ismét Konya gyakori látogatói érkeznek. Altay polgármester elmondta, hogy a Fővárosi Önkormányzattól kapott Konya Nation's Garden egy 108 ezer négyzetméteres új zöldterület a város szívében, a Nemzeti Könyvtárral, sétányokkal, sportpályákkal, étteremmel és kávézóval.

Altay elnök, aki először vizsgálta meg az újonnan megnyílt Abdulhamid Han szultán utcát, azt mondta, hogy az Abdülhamid Han utca, amely 14,5 kilométer hosszú, három sáv jön, és három sáv köti össze a Beyhekim utcát és a Meram Orvosi Kari Kórházat, új fő artériát alkot.

A 14,5 KM-ES TÁVOLSÁG 10 PERC ALATT MEGTALÁLHATÓ

Kifejezve, hogy az Abdülhamid Han utca fontos pontja a városi forgalomnak, Altay polgármester azt mondta: „Az egyik legnagyobb utcában vagyunk, amelyet ilyen sokáig építettek egyhuzamban. A metropoliszok és metropoliszok legfontosabb problémája a közlekedés. Az embereknek komoly problémáik vannak a közlekedésben, különösen reggel és este, hogy egyik helyről a másikra eljussanak. Városunkban fordított forgalom van, különösen a Meram régióban a Seldzsuk felé a reggeli és esti órákban. Mint látható, az Abdülhamid Han utca, amelyet az isztambuli körgyűrű tehermentesítése érdekében nyitottunk meg, erősen használt utcává változott. Itt folytatjuk a jelzési munkákkal kapcsolatos tevékenységünket. Különösen a Meram Orvosi Kari Kórház területén, az általunk épített és jelenleg is működő új parkolókkal, ezen a területen, különösen a délelőtti órákban Meramtól Selçukluig; Új közlekedési tengely jött létre azon polgáraink számára, akik este indultak hazafelé. ő mondta.

Altay kijelentette, hogy a kísérletek eredményeként a 14,5 kilométeres táv mintegy 10 perc alatt megtehető, „Előfordult, hogy mind a körgyűrű sűrűségének csökkentésével, mind az építési munkálatok felgyorsításával ebben a régióban nyereséget értek el. Másrészt fontos tanulmányok készültek az itteni Keçili-csatorna javításáról. Ez a hely körülbelül 300 millió lírába került.” mondott.

A VÁROSI KÖZLEKEDÉS ÚJ UTCÁKKAL NYÚGÍTJA

Altay polgármester megjegyezve, hogy a munkálatok továbbra is folynak új utcák megnyitásán, amelyek megkönnyítik a város forgalmát, Altay polgármester így folytatta: „Jelenleg komoly kisajátítási munkálatokat végzünk a Necmettin Erbakan utcában. Ebből az alkalomból egy új tengely alakult ki, amely Fatih Caddesit Meram Yeniyollal, majd onnan a Csecsenisztán sugárúttal fogja összekötni. Az Alparslan Türkeş utcában is komoly tanulmányt végzünk. Folytatjuk az új tengelyek gyártását, amelyek összekötik a Gáza utcát a Karaman utcával. Bízom benne, hogy újonnan megnyílt utcáink, különösen az Abdülhamid Han utca, hasznosak lesznek városunk számára. Folytatjuk a munkát Konya forgalmának szabályozásán. Két új csomópontot írtak ki most. Remélhetőleg a lehető leghamarabb lefektetjük ezek alapjait. Igyekszünk tehát 2023 végéig teljesíteni ígéreteinket. Szeretnék köszönetet mondani minden barátomnak, aki hozzájárult.”

AKYOKUŞ KASRI Hozzájárul KONYA SZILHOUETTÉHEZ

Az Akyokuş pavilonban, amely a tanulmányút második állomása, Altay polgármester azt mondta: „Két fontos feladatunk van. Első; Az Akyokuş pavilon építése mögöttem. Éttermi szolgáltatást kínálunk, ahol a konyai konyha ritka termékeit szolgálják fel, összesen 12 ezer négyzetméteres zárt területen. Ezen kívül egy kávézós létesítmény épül azon a helyen, ahol a régi területünk található, ahol Kafem márkanév alatt működünk. Ez Konya legdominánsabb területe. Amikor ez a projekt, amely építészetileg pavilonra emlékeztet, befejeződik, célunk, hogy jelentős mértékben hozzájáruljunk Konya sziluettjéhez. Reméljük, hogy április végére elkészül ez a hely, és polgáraink szolgálatába állíthatjuk, különösen a tavaszi hónapokban. Így Akyokuş olyan hellyé válik, ahová a konyai lakosok gyakran érkeznek.” használta a kifejezéseket.

„AKYOKUŞ KONYA EGYIK LEGFONTOSABB VONZÁSKÖZPONTJA LESZ”

Hangsúlyozva, hogy jelentős erőfeszítéseket tesznek Konya gasztronómiájának népszerűsítésére, Altay polgármester elmondta: „Ehhez új éttermeket nyitunk, miközben a már meglévő üzletünket Konyához illővé tesszük. Játszóterekkel, parkolókkal egy komplexum épül, ahol nagy terekkel, találkozók lebonyolításával tudjuk szolgálni polgárainkat. Második produkciónk az Akyokuş köpenyek elrendezése. A mintegy 20 ezer négyzetméter sétaútból és 2 ezer négyzetméteres belterületből álló épület és létesítmények megnyitását tervezzük polgáraink szolgálatába, remélhetőleg 2023 végére. Így Akyokuş Konya egyik legfontosabb vonzereje lesz.” tette kijelentéseit.

KONYA AGAC INC. AZ ÉRTÉKESÍTÉSI KÖZPONT TERMÉKEI SZÉPESÍTIK A VÁROST

Altay elnök, aki 14 ezer négyzetméteres területen szolgál a Beyşehir körgyűrűn; Konya Agac A.Ş., amely tájnövényeket, szezonális virágokat és minősített gyümölcscsemetéket, városi bútorokat és kerti anyagokat tartalmaz. Megvizsgálta az értékesítési központot. Altay polgármester megjegyezve, hogy egyrészt szépítik a várost, másrészt azt szeretnék elérni, hogy a polgárok hozzájuthassanak a képzett facsemetékhez és palántákhoz a város szépítése érdekében – mondta Altay polgármester: „A Fővárosi Önkormányzatnak nagyon komoly tájismeret. Komoly bölcsődei terület van, ezt a Szultán Abdulhamid Han utcában alkalmaztuk a legjobban. A XNUMX%-ban önkormányzatunk tulajdonában lévő Ağaç A.Ş.-nél a polgárainknak saját kertjük megszervezéséhez szükséges normáknak megfelelően kedvező áron értékesítjük a termékeket. Polgáraink itt minden hiányosságukat kijavíthatják. Ráadásul barátaink gyümölcscsemetéken dolgoznak. Tavasszal lesz lehetőségük beszerezni.” ő mondta.

A BEFEKTETÉSI UTÁNAK UTOLSÓ MEGÁLLÁSA NEMZETI KERT VOLT

Altay elnök a sajtó képviselőivel együtt vizsgálatokat végzett a Nemzet Kertjében, amely végül a régi stadion területén került a városba. Altay polgármester elmondta: „E terület földjét a Fővárosi Önkormányzatunk adta át TOKİ-nek, és ezeket a gyönyörű létesítményeket TOKİ építette. Szeretnék köszönetet mondani környezetvédelmi és urbanizációs miniszterünknek, Murat Kurum úrnak és Ömer Bulut TOKİ elnöknek.” mondott.

„ÚJ, 108 EZER NÉGYMÉTERES ZÖLDTERÜLETÜNK VAN A VÁROS SZÍVÉBEN”

Altay elnök, aki elmondta, hogy a Nemzet Kertje jelenleg Konya egyik legerősebben használt parkja, elmondta: „Új, 108 ezer négyzetméteres zöldfelületet nyertünk a város szívében, ahol a Nemzeti Könyvtár található. található, az étterem és a kávézó, a sétányok és a sportpályák találhatók. Valójában ez egy több milliárd lírát érő föld, de új vonzereje lett, különösen fiataljaink és gyermekeink számára, mivel megnyílt polgáraink számára. Ugyanakkor itt rohamosan folyik a Konya Ulu mecset építése. Remélhetőleg február végére tervezzük a vasbeton befejezését és a kupola betonozását. Így olyan területen helyezkedünk el, amely teljes komplexumként szolgálja majd városunkat. Konya új vonzáskörzetében vagyunk, ahol polgártársaink a tó körül ülve hallgathatják a víz hangját a vízi kioszkban, és megkóstolhatják a konyai konyha legjobb ízeit. Mint tudják, ezt a helyet elnökünk kollektív megnyitó ünnepségén nyitották meg és polgáraink szolgálatába állították. A tavaszi szezonális virágokkal ez a hely szinte egy város új vonzereje lesz. Legyen a Konya Nemzetkert hasznos városunk számára." használt mondatokat.

Günceleme: 24/01/2023 15:56

Hasonló hirdetések

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar