Ibrahimovic lett a Serie A történetének legidősebb csatára

Zlatan Ibrahimovic tizenegyest lőtt az Udinese ellen az AC Milan színeiben játszott első meccsén több mint egy év után, ezzel ő lett a Serie A történetének legidősebb gólszerzője március 18-án.

A svéd válogatottba röviddel ezelőtt visszahívott, tapasztalt csatár, Ibrahimovic az első félidőben a második próbálkozásnál hazai pályán szétverte a tizenegyest, így 1-1 lett az állás.

Kihagyta az első pontrúgást, de amikor Betót megbüntették nemi erőszakért, kapott egy második lehetőséget, és lövését a kapu közepén landolt.

41 éves, 166 napos Ibrahimovic megelőzte az AC Milan korábbi védőjét, Alessandro Costacurtát, ő az olasz élvonal legidősebb játékosa.

A Milan azonban egy góllal lépett be az időkérésbe, Beto ugyanis a félidőben gólt szerzett hibáját jóvátette.

Ibrahimovic tavaly január óta először került a Milan edzőjének kezdőcsapatába, Stefano Pioliba, és átadta a kapitányi karszalagot.

Ebben a szezonban háromszor játszott csereként, miután tavaly május óta nem lépett pályára a bal térdében végzett elülső keresztszalag rekonstrukciós műtét után.